Przemytnik 2018 - OGLĄDAJ ONLINE

JĘZYK POLSKI NAPISY ENG
Przemytnik 2018

Przemytnik 2018

117 Min.R
Twoja ocena: 0
7 3 głosy
Komentowanie wyłączone.

Opis

Napisał sobie rolę, a później ją zagrał

Cały film Przemytnik Clinta Eastwooda, w którym wyreżyserował i w którym wystąpił, opiera się na niesamowitej prawdziwej historii. Historii, w której stał się nieprawdopodobnym przemytnikiem narkotykowym, przewożącym oszałamiające ilości kokainy dla dużego meksykańskiego kartelu. W skład filmu wchodzi ceniona obsada. Taka jak Bradley Cooper, który zargał też w filmie Narodziny Gwiazdy CDA. Jest też Laurence Fishburne, Dianne Wiest i Andy Garcia. I zmaga się z kilkoma preferowanymi przez Eastwooda tematami dotyczącymi jego legendarnej kariery, w tym żalu, przebaczenia i nieuchronności śmiertelności.

To film, który można oglądać. Jest luźno oparty na prawdziwej historii. Eastwood jest o wiele bardziej interesujący niż Robert Redford w swoim ostatnim filmie. Nie oznacza to, że Clint zachowuje się jak łabędź w jakikolwiek sposób. W podeszłym wieku rozwinął przypadkowo tak charakterystyczny spacer jak u Johna Wayne’a. Clint ma dobre filmy aczkolwiej ja osibiście polecam obejrzeć cały film Green Book lektor CDA. Jego nagie przedramiona w koszuli z krótkim rękawem są teraz niepokojąco długie i mają swoisty powolny, groźny zawrót, poruszający się w tandemie z nogami, gdy ciągnie się do i z samochodu.

Wszystkie utwory wydają się być na miejscu. Przynajmniej na papierze dla bogatego i porywającego dramatu dorosłego. Dlaczego więc wynik jest tak nieuchwytny i niesatysfakcjonujący? Kierunek Eastwooda jest elegancki i skuteczny, jak zawsze. Ale scenariusz Nicka Schenka reżysera Gran Torino, oparty na artykule New York Times Magazine autorstwa Sama Dolnicka, nie pozwala utalentowanym aktorom na wiele pracy i to między innymi jest problem. Dlatego takie filmy jak Player One online lektor CDA zrobiły większą furorę. 

Gdzie oglądać cały film Przemytnik lektor CDA? Na zalukaj?

Eastwood gra Earla Stone’a, czyli staruszka i ceniącego się ogrodnika, który przez całe życie zaniedbywał swoją rodzinę. Kiedy konkurencja z internetu podkopuje jego handel kwiatami, Earl rozpaczliwie potrzebuje gotówki i przypadkiem wpada w wysoce lukratywny interes przemycania kokainy dla meksykańskich karteli. Gliniarze nigdy nie podejrzewają starego białego faceta w jego rozklekotanym pickupie, którzy są zawsze ostrzegani przed latynoskimi samcami. Jest interesująca scena, w której paniczny i całkowicie niewinny człowiek w tej kategorii zostaje zatrzymany przez policję. Mówi on, że jest to najbardziej niebezpieczne pięć minut w jego życiu. Podejrzewam, że faktycznie tak było.

Wczesne przebłyski tego człowieka w retrospekcji do 2005 roku sugerują, że Earl jest gładkim, sprytnym operatorem flirtującym z uwielbiającymi, starszymi kobietami na konwencji leniwych, gdzie długoletni ogrodnik jest równoznaczny z gwiazdą rocka. Wolelibyście być ogrodnikiem czy rockowcem? Wolałby także bawić się z nieznajomymi w hotelowym barze niż pojawiać się na drugim ślubie swojej córki, Iris. Jest to prawdziwa córka Eastwooda, Alison Eastwood. Być może Earl jest naprawdę dobry w dzieleniu się. Ale nawet aktor subtelności i wzrostu Eastwooda ma problemy z przekazaniem serca tego skomplikowanego człowieka.

Clint dał radę? Podoba Wam się?

Earl Clinta jest pod wieloma względami oburzający i trudno powiedzieć, jak to jest przemyślane. Jest genialnym, uroczym rasistą i seksistą, który mówi czarnej rodzinie, że są Murzynami i uśmiecha się z uprzejmą poprawką. Jeszcze bardziej oszałamiający jest fakt, że Eastwood nagradza się dwiema scenami, w których jego postać bierze go za pomocą dwóch prostytutek naraz. Odsuwamy się od makabrycznej akcji racjonalnie taktownie, ale w każdym przypadku scena pokłosia jasno pokazuje, że wszystko poszło doskonale. I tak naprawdę jest. Film jest doskonały. Przynajmniej ja tak uważam.

Rzeczywiste relacje pomiędzy El Paso w Teksasie, a ogólnym motelem Midwestern, w którym Earl dostarcza towary, oferują pewne przyjemności estetyczne. Szczególnie interesujący jest odcinek pomnika narodowego White Sands. Yves Belanger, częsty współpracownik Jean-Marc Vallee, jest operatorem. I każda podróż stale opiera się na napięciu ostatniego, jako ładunku, stawki i niebezpieczeństwa. Ale podróże ujawniają także skłonność Earla do robienia rzeczy po swojemu, bez względu na to, czy przestaje jeść kanapki z grillowaną wieprzowiną na lunch ze swymi spiętymi opiekunami, czy też nocuje w tanim motelu i cieszy się towarzystwem kilku dam do wynajęcia. Ogólnie mogę polecić ten film każdemu. Więc drogi czytelniku, nie marnuj czasu tylko zabieraj się za oglądanie!

Przemytnik 2018
Przemytnik 2018
Przemytnik 2018
Przemytnik 2018
Przemytnik 2018
Przemytnik 2018
Przemytnik 2018
Przemytnik 2018
Przemytnik 2018
Przemytnik 2018
Oryginalny tytuł The Mule
Ranking IMDb 7.1 65,431 głosów
Ranking TMDb 6.5 1,777 głosów

Reżyser

Obsada

Clint Eastwood isEarl Stone
Earl Stone
Bradley Cooper isAgent Colin Bates
Agent Colin Bates
Laurence Fishburne isSpecial Agent in Charge
Special Agent in Charge
Michael Peña isAgent Treviño
Agent Treviño
Richard Herd isTim Kennedy
Tim Kennedy
Udostępniono24

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

W domu innego
Ojciec Chrzestny
Robin Hood: Początek
Dolina Bogów
Maria, królowa Szkotów
Gorący temat
Pięciu braci 2020
Zabójczy żywioł
Szybcy i Wściekli 5
Deerskin
Ciemno, prawie noc
Szybcy i Wściekli 8