Ptak, który zwiastował trzęsienie ziemi - OGLĄDAJ ONLINE

LEKTOR PL NAPISY PL DUBBING PL NAPISY ENG
Ptak, który zwiastował trzęsienie ziemi

Ptak, który zwiastował trzęsienie ziemi

107 Min.R
Twoja ocena: 0
0 0 głosów
Komentowanie wyłączone.

Opis

Gdzie oglądać cały film Ptak, który zwiastował trzęsienie ziemi?

Cały film Ptak, który zwiastował trzęsienie ziemi to krytycznie podziwiana i nagradzana w 2001 roku tajemnicza powieść. Autorem powieści jest brytyjska autorka Susanna Jones. Historia, która została teraz zamieniona w intrygujący, choć czasem zbędny, psychologiczny sposób dla Netflix. Zmienił ją tak pisarza i reżysera Wash Westmoreland. To jeden z lepszych filmów psychologicznych jakie można znaleźć w serwisie. Aż dziwne, że Netflix w czasie dodawania świątecznych filmów takich jak W śnieżną noc dodał i ten.

Kraina Wschodzącego Słońca jest często przedstawiana jako miejsce, w którym pewne rodzaje gaijin mogą wyjść poza siebie w komforcie. To miejsce gdzie Scarlett Johansson może bezpiecznie podsumować swoje przeznaczenie podczas jednodniowej wycieczki do Kioto. Tutaj Tom Cruise może zadośćuczynić za zbrodnie wojenne, zabijając jeszcze więcej swoich rodaków. James Bond może udawać własną śmierć i odrodzić się dzięki magicznym mocom. Wiele z tych filmów, niektóre bardziej problematyczne niż inne, opierają się na Japonii. Po to, aby stworzyć wyraźny dystans między ich bohaterami, a otaczającym ich światem. Japonia jest traktowana jako coś odległego, coś orientalnego. Coś tak fantastycznego jak Doktor Sen, czy aktorzy w filmie Irlandczyk

Tokio to jest świetne miasto

Akcja rozgrywa się w Tokio pod koniec lat 80. XX wieku, gdzie zagrożenie sporadycznymi trzęsieniami ziemi traktuje się jako fakt życia. Alicia Vikander gra Lucy, młodą i profesjonalną młodą kobietę ze Szwecji, biegle władającą japońskim i angielskim, która pracuje jako tłumacz. Pewnego dnia jest zaniepokojona, gdy bardzo przystojny Japończyk, Teiji fotografuje odbicia budynków w kałużach wody deszczowej, obraca aparat na nią i robi jej zdjęcie. To postać, którą gra aktor i gwiazda muzyki pop Naoki Kobayashi. Też bylibyście zdziwieni kiedy nagle ktoś zrobiłby Wam zdjęcie? Mówimy oczywiście o zupełnie obcej osobie. Wracamy do przystojnego Japończyka. Rozbawiona i zachwycona tym śmiałym mężczyzną Lucy zgadza się pójść z nim na kolację. Wkrótce mają namiętny i obsesyjny romans. Następnie przyjaciółka nakłania Lucy do znalezienia mieszkania dla amerykańskiej kobiety, nowej w mieście. Ma na imię Lily (Riley Keough). Napięcie zaczyna rosnąć w kierunku przemocy.

Po raz pierwszy widzimy Lucy Fly w środku zatłoczonego pociągu metra w Tokio, gdzie wyróżnia się jak martwy piksel. Ale ta surowa młoda emigrantka nie jest tak nie na miejscu, jak się wydaje. Mieszka w Japonii od ponad pięciu lat i mówi płynnie w tym języku, aby zostać zatrudnionym jako tłumacz. Widzimy, jak pracuje nad napisami do scenariusza Ridleya Scotta, co stanowi ukłon w stronę producenta tego filmu. A kiedy Lucy zostaje wciągnięta na posterunek policji i przesłuchana o miejscu pobytu zaginionego amerykańskiego przyjaciela, ostrzega detektywów, aby uważali. Tak zaczyna się historia, która rozwija się w odwrotnej kolejności niż zwykle. Film zrobił na mnie wrażenie. Cały film Ptak, który zwiastował trzęsienie ziemi trzyma w napięciu. Podejrzewam, że zakończenie w Earthquake Bird zaskoczy każdego.

 

Ptak, który zwiastował trzęsienie ziemi
Ptak, który zwiastował trzęsienie ziemi
Ptak, który zwiastował trzęsienie ziemi
Ptak, który zwiastował trzęsienie ziemi
Ptak, który zwiastował trzęsienie ziemi
Ptak, który zwiastował trzęsienie ziemi
Ptak, który zwiastował trzęsienie ziemi
Ptak, który zwiastował trzęsienie ziemi
Oryginalny tytuł Earthquake Bird
Ranking IMDb 5.9 3,392 głosów
Ranking TMDb 5.5 67 głosów

Reżyser

Obsada

Riley Keough isLily Bridges
Lily Bridges
Naoki Kobayashi isTeiji Matsuda
Teiji Matsuda
Yoshiko Sakuma isMrs. Yamamoto
Mrs. Yamamoto
Ken Yamamura isDet. Oguchi
Det. Oguchi
Kazuhiro Muroyama isDet. Kameyama
Det. Kameyama
Akiko Iwase isMs. Katō
Ms. Katō
Jack Huston isBob Johnson
Bob Johnson
Udostępniono0

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Do wszystkich chłopców, których kochałam
Biały, biały dzień
After 2019
Ultras 2020
Van Gogh. U bram wieczności
Le Mans ’66 (Ford v Ferrari)
Seria Niezgodna: Wierna
Szybcy i Wściekli: Tokio Drift
Witajcie w Marwen
Mroczne miejsce
Pewnego razu w Hollywood
Contratiempo