Robin Hood: Początek - OGLĄDAJ ONLINE

LEKTOR PL NAPISY PL DUBBING PL NAPISY ENG
Robin Hood: Początek

Robin Hood: Początek

104 Min.PG-13
Twoja ocena: 0
8.3 7 głosów
Komentowanie wyłączone.

Opis

Pamiętacie motto Robin Hooda?

Film Robin Hood: Początek jest plastyczną opowieścią, ale rdzeń jest zawsze taki sam. Zawsze zarozumiały podstępny walczy z władzą w imieniu źle traktowanych obywateli. Ta nowa wersja reżysera Otto Bathursta (Peaky Blinders) oddaje sedno legendy, ale frustrująco jej nie tłumaczy. Film jest niezwykle polityczny i zaskakująco spójny w przekazie. Jest on wypełniony celowo nowoczesnymi detalami sygnalizującymi, że jest to bajka skierowana do współczesnej publiczności multipleksowej. Warto zobaczyć film Annabelle wraca do domu CDA. Zdecydowanie bliższa science fiction lub fantasy niż epickiej opowieści o Robin Hoodzie. Gdyby filmowanie i pisanie nie były tak nierozróżnialne, mogło to być wyjątkowe. Zamiast tego jest to płaskie i mi się niestety nie podoba.

Ten nadęty, pozbawiony funkcji, ciężki film CGI to nie tyle kradzież od bogatych i dawanie biednym. Jak zawsze brzmiało motto Robina. Jest tu jeden lub dwa rewizjonistyczne pomysły. Głównie sugerujące, że łajdactwo może być związane z wykorzystywaniem dzieci. Jak dla mnie zdecydowanie wolę fantasy. Albo filmy typu Szybcy i Wściekli. Czekam z niecierpliwością na część Szybcy i Wściekli: Hobbs i Shaw online CDA. Ta myśl jest jednak podnoszona jedynie jako pretekst do groźnej i ponurej groźby przemocy. Kolejna chwila błędnego osądu wśród wielu. Stosunkowo rzadko można spotkać młodego bohatera Robina. Errol Flynn, Kevin Costner i Russell Crowe byli bardziej dojrzałymi Robinami na swój sposób. Z pewnością Sean Connery był starszym banitą w srebrnej przeróbce Richarda Lestera.

Jeśli Egerton przypomina jakiegokolwiek poprzednika, jest to elegancki i skwaśniały Loxley w animacji Walta Disneya z 1973 roku. Nie ma co porównywać tego do produkcji Disneya. Zresztą widać to po produkcjach takich jak np. cały film Król Lew 2019 online CDA. Moim zdaniem świetny remake. Oglądało się go tak przyjemnie jak orginalnego króla lwa z 1994 roku. Polecam wszystkim gorąco. Można oczywiście zobaczyć cały film u nas w serwisie.

Pytacie gdzie obejrzeć cały film Robin Hood: Początek? Na CDA, Zalukaj?

Ta inkarnacja Robina z Locksley, czyli gwiazda filmu Kingsman: The Secret Service jest zdrajcą swojej klasy. Weteranem wypraw krzyżowych, który urodził się dosłownie na dwór. Walczy z okrutnym i skorumpowanym szeryfem z Nottingham (Ben Mendelsohn) po powrocie do domu i zdaje sobie sprawę, że zły facet opodatkował swoją społeczność, zapominając o sfinansowaniu działań wojennych. Do Robina dołącza Saracen Little John (Jamie Foxx), który zostaje jego przyjacielem i mentorem po tym, jak Robin ryzykuje oskarżenia o zdradę, by uratować syna Johna podczas wypraw krzyżowych.

Branie bogatym i dawanie biednym. Połowa równania jest zawsze nudną sprawą, którą filmy Robin Hooda mają tendencję do pomijania. Jedyną wyraźną redystrybucją bogactwa w tym filmie jest spotkanie Robina z Marianem, granym przez Eve Hewson. Nie jest ona posępna od niego, będąc wieśniakiem złapanym przez Robina próbującego ukraść jednego z jego wielu koni. Ale tylko dla jej biednego sąsiada, rolnika, któremu koń zmarł. Zakochują się, ale są dzieleni przez wojnę w Arabii. Bardzo nowoczesny styl walki z łukami i strzałami zamiast M16, a Robin przeżywa brutalność swojego dowódcy, Paul Anderson. Gościa, który jest złośliwy okrutny dla więźnia, Johna (Jamie Foxx). Chowa się on w swojej łodzi i ma stać się mądrym mentorem naszego młodego bohatera.

I tak to w skrócie wygląda

Robin, John i ich sprzymierzeńcy zaczynają kraść złoto od złych facetów. Czarny kaptur Robina z twarzą staje się rewolucyjnym emblematem na równi z maską Guya Fawkesa. W tym samym czasie Robin wciela się w wewnętrzny krąg szeryfa, zbierając informacje wywiadowcze o jego rosnącej rebelii i odkrywając spisek mający na celu podporządkowanie ludzi, którzy są jeszcze bardziej przerażający niż to, co sobie wyobrażał. Wspierający bohaterowie filmu w tym była narzeczona Robina, czyli Maid Marian (Eve Hewson) i miejscowy duchowny Friar Tuck (Tim Minchin). Te postacie są dość znużeni światem. Wymagają niewiele podpowiedzi, aby dołączyć do kampanii Robina, by oddać złoto i nadzieję ludziom, którzy byli nadużywani lub uważani przez państwo za oczywiste.

Biedny Robin odkrywa, że ​​wszyscy myślą, że nie żyje. Marian zakochał się w Willu Scarlecie (Jamie Dornan), a spowiednik Robina, Friar Tuck mówi mu, że całe to miejsce znajduje się pod wpływem znienawidzonego szeryfa z Nottingham, który gra, być może nieuchronnie, Ben Mendelsohna, krocząc o tym miejscu w pewnego rodzaju szarej, zapiętej stroju do tuniki, podobnym do jego kostiumu Gwiezdnych Wojen. Nie mniej niż postać Murraya Abrahama ma chodzenie jako równie żywy kardynał, od którego nie można oczekiwać żadnej moralnej powściągliwości.

Robin Hood: Początek
Robin Hood: Początek
Robin Hood: Początek
Robin Hood: Początek
Robin Hood: Początek
Robin Hood: Początek
Robin Hood: Początek
Robin Hood: Początek
Robin Hood: Początek
Robin Hood: Początek
Oryginalny tytuł Robin Hood
Ranking IMDb 5.3 45,089 głosów
Ranking TMDb 5.8 1,298 głosów

Reżyser

Obsada

Taron Egerton isRobin of Loxley
Robin of Loxley
Jamie Foxx isYahya / John
Yahya / John
Ben Mendelsohn isSheriff of Nottingham
Sheriff of Nottingham
Jamie Dornan isWill Scarlet
Will Scarlet
Tim Minchin isFriar Tuck
Friar Tuck
Paul Anderson isGuy of Gisbourne
Guy of Gisbourne
Roderick Hill isBoat Doctor
Boat Doctor
Ian Peck isArch Deacon
Arch Deacon
Udostępniono69

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Były lokator 2020
Pitbull. Niebezpieczne kobiety
Escape Room
Countdown 2019
Zaśnij (Awoken) 2019
6 Underground
Pacific Rim: Rebelia
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część 2
Kartoteka 64
Bliźniak (Gemini Man) 2019
Gwiezdne Wojny: Część VI – Powrót Jedi
Jak wytresować smoka 3