What's happening?

Skazani na Shawshank - ONLINE CAŁY FILM

LEKTOR PL NAPISY PL NAPISY ENG

Aktualnie oglądający użytkownicy - 237

Skazani na Shawshank

Skazani na Shawshank - online

Przyjaźń, troska i walka. Wartości, które są niezbędne, aby przetrwać w więzieniu.Sep. 23, 1994USA144 Min.R
Twoja ocena: 10
7 36 głosów

Reżyser

Obsada

Tim Robbins isAndy Dufresne
Andy Dufresne
Morgan Freeman isEllis Boyd 'Red' Redding
Ellis Boyd 'Red' Redding
Bob Gunton isWarden Samuel Norton
Warden Samuel Norton
Clancy Brown isCaptain Byron T. Hadley
Captain Byron T. Hadley
Mark Rolston isBogs Diamond
Bogs Diamond
James Whitmore isBrooks Hatlen
Brooks Hatlen

Gdzie oglądać cały film Skazani na Shawshank online?

To dziwny komentarz do filmu osadzonego w więzieniu, ale Skazani na Shawshank wywołuje ciepłe uczucia, ponieważ czyni nas członkiem rodziny. Wiele filmów oferuje nam doświadczenia zastępcze i szybkie, powierzchowne emocje. „Shawshank” zwalnia i wygląda. Wykorzystuje spokojny, spostrzegawczy głos narratora, aby włączyć nas w historię mężczyzn, którzy utworzyli społeczność za kratkami. Jest głębszy niż większość filmów; o ciągłości życia, opartej na przyjaźni i nadziei. To pozycja zaraz obok filmu Ojciec Chrzestny, którą po prostu trzeba obejrzeć. 

Ciekawe, że choć bohaterem filmu jest skazany były bankier Andy Dufresne (Tim Robbins), akcja nigdy nie jest widziana z jego punktu widzenia. Scena otwierająca film pokazuje, że dostał dwa wyroki na życie za zabójstwo swojej żony. Zabił też jej kochanka, a następnie przenosimy się, na stałe, do punktu widzenia reprezentującego populację więzienną. W szczególności do życia Ellisa „Red” Redding (Morgan Freeman). To jego głos przypominający sobie pierwszy raz, kiedy zobaczył Andy’ego i przewidując, niesłusznie, że nie trafi do więzienia.

Od przybycia Andy’ego do więziennego autobusu do końca filmu widzimy tylko, jak inni go widzą – Czerwony, który staje się jego najlepszym przyjacielem, Brooksem, starym bibliotekarzem, skorumpowanym Wardenem Nortonem, strażnikami i więźniami. Czerwony to nasz surogat. On jest tym, z którym się identyfikujemy, a odkupienie, gdy nadejdzie, jest czerwone. Przykład Andy’ego pokazał nam, że musisz zachować wierność sobie, nie tracić nadziei, nie spieszyć się, dać spokojny przykład i szukać swojej szansy. „Myślę, że sprowadza się to do prostego wyboru,” mówi Red. „Bądź zajęty, żyj lub bądź zajęty”. Większość z Was pewnie widziała film Dwunastu gniewnych ludzi. Ta obsada to coś wspaniałego.

Najwyżej oceniany film na filmweb

Kluczem do struktury filmu, jak sądzę, jest to, że nie chodzi o jego bohatera, ale o nasze relacje z nim.  Naszą ciekawość, naszą litość, nasz podziw. Gdyby Andy był bohaterskim centrum, dzielnie znoszącym, film byłby konwencjonalny i mniej tajemniczy. Ale zastanawiamy się nad tym facetem. Czy naprawdę zabił tych dwóch ludzi? Dlaczego tak wiele dla siebie trzyma? Dlaczego może spacerować po dziedzińcu więziennym jak wolny człowiek na spacerze, kiedy wszyscy inni kręcą się po schodach?

Ludzie lubią emocje w filmach, a tytuły, które to zapewniają, dobrze. Do filmów o „odkupieniu” podchodzi się z wielką ostrożnością; wielu ludzi nie jest zachwyconych perspektywą wspaniałego filmu – brzmi to jak praca. Ale jest głód wiadomości z nadzieją, a kiedy film oferuje taki film, może mieć siłę, nawet jeśli nie przyciągnie natychmiastowej publiczności. Skazani na Shawshank miało swoją premierę na festiwalu filmowym w Toronto we wrześniu 1994 r. I zostało otwarte kilka tygodni później. Dostał dobre recenzje, ale nie miał dobrego interesu (pierwotnie 18 milionów dolarów brutto nie pokrył kosztów; pochłonął tylko kolejne 10 milionów dolarów po wygraniu siedmiu nominacji do Oscara, w tym najlepszego zdjęcia).

Nie miało to większego sensu: miał straszny tytuł, był to „dramat więzienny”, a kobiety nie lubią tego, nie zawierały prawie żadnych akcji, grały aktorów, którzy byli szanowani, ale nie wielkie gwiazdy, i to było długo w 142 minuty. Najwyraźniej był to film, który potrzebował przekazu ustnego, aby znaleźć publiczność, i rzeczywiście biznes powoli, ale systematycznie wzrastał, gdy został wyrwany z teatrów. Gdyby pozostawiono mu drogę do znalezienia drogi, mogłaby nadal budować i działać przez miesiące, ale tak się nie stało.

Gdzie obejrzeć Skazani na Shawshank?

Zamiast tego, w jednej z najbardziej niezwykłych historii w historii domowych nagrań wideo, znalazł prawdziwą masową publiczność na taśmach i płytach oraz poprzez projekcje telewizyjne. W ciągu pięciu lat „Shawshank” był fenomenem. Najlepiej sprzedającym się filmem wideo i najemcą, który jego wielbiciele czują, że odkryli dla siebie. Kiedy Wall Street Journal opublikował artykuł na temat „Shawshank” w kwietniu 1999 r., Zajmował pierwsze miejsce w światowej bazie danych Movie Movie na 250 najlepszych filmów. Zwykle znajduje się w pierwszej piątce.

Sondaże i czynsze odzwierciedlają popularność, ale nie wyjaśniają, dlaczego ludzie tak gorąco cenią „Shawshank”. Może gra bardziej przypomina doświadczenie duchowe niż film. To ma zabawne momenty wypłaty. Jak wtedy, gdy strażnicy z innego więzienia, ubrani w mundury baseballowe, ustawiają się w kolejce, aby Andy zrobił swoje podatki. Ale większość filmu wiąże się z ciszą, samotnością i filozoficznymi dyskusjami o życiu. Momenty przemocy (jak wtedy, gdy Andy jest wykorzystywany seksualnie) są postrzegane obiektywnie, a nie wykorzystywane.

Film unika cierpienia Andy’ego; po pobiciu jest widziany w średnim i długim ujęciu, taktownie. Kamera nie skupia się na ranach i siniakach Andy’ego, ale, podobnie jak jego współwięźniowie, daje mu przestrzeń. Postać Morgana Freemana jest nośnikiem duchowego łuku filmu. Widzimy go na trzech przesłuchaniach w sprawie zwolnienia warunkowego, po 20, 30 i 40 latach. Pierwsze przesłuchanie obejmuje oszustwa opowiadania historii; film rozpoczął się od wyroku Andy’ego, a potem widzimy radę zwolnienia warunkowego i oczekujemy, że wkrótce usłyszy apel Andy’ego. Ale nie, to wtedy widzimy Reda. W swoim pierwszym apelu próbuje przekonać zarząd, że został zrehabilitowany. Natomiast w drugim, po prostu przechodzi przez ruchy. W trzecim odrzuca całe pojęcie rehabilitacji i jakoś w ten sposób uwalnia swojego ducha, a zarząd uwalnia go.

Skazani na Shawshank
Skazani na Shawshank
Skazani na Shawshank
Skazani na Shawshank
Skazani na Shawshank
Skazani na Shawshank
Skazani na Shawshank
Skazani na Shawshank
Skazani na Shawshank
Skazani na Shawshank
Oryginalny tytuł The Shawshank Redemption
Ranking IMDb 9.3 2,531,400 głosów
Ranking TMDb 8.7 20,624 głosów

Opinie widzów na temat filmu Skazani na Shawshank

Zaloguj się, aby brać udział w dyskusji.

Marysia Wójtowicz
Mogę oglądać ulubione filmy online na laptopie i telefonie kiedy chce! super opcja. Wieczorami czasami serwery są przeciążone dlatego rejestracja jest konieczna, ale na szczęście to szybka akcja. Zresztą tutaj dużo lepsza jakość niż na Zalukaj, Zerion czy CDA HD.

Wiktoria Bieniek
OMG! Świetnie, uwielbiam te strone, na początku nie chciałam się rejestrować, ale teraz nie żałuje. Świetne produkcje i premiery kinowe!

Laura Piotrowska
Jakość 4k czy jakość HD. Ja szczerze nie widzę różnicy ale polecam. Cały film Skazani na Shawshank online na duży plus. Wczesniej szukałam gdzie obejrzeć cały film i niestety nie mogłam znaleźć, ale w końcu udało się obejrzeć w dobrej jakości.

Maja Dudzik
Rejestracja bardzo prosta, zajęła mi 2 minuty, a przyjemność z oglądania niezapomniana. Film Skazani na Shawshank nie podobał mi się tak bardzo, ale i tak warto było go obejrzeć.

Mariusz Ponikowski
Polecam obejrzeć na telewizorze z dobrym dźwiękiem. Efekty są super! Dobrze, że nie oglądałem na CDA i Zalukaj, bo tam bardzo słaba jakość i straciłbym całą przyjemność z oglądania.

Justyna Musiał
Jedna z lepszych produkcji online jakie ostatnio widziałem! Cały film Skazani na Shawshank online zdecydowanie na duży plus. Takie filmy to mogę oglądać codziennie.

Patrycja Chowaniec
Niesamowite zakończenie! ale nie będę spoilerowała Film Skazani na Shawshank online wymiata! Znacie może jakieś podobne filmy i seriale? Chętnie bym obejrzała.

Robert Balcerzak
Czy rejestracja jest na pewno darmowa? Bo wiem, że na Zalukaj, CDA, Fili CC i Zerion już taka nie jest chyba

Michał Wiktowski
Tak, właśnie się zarejestrowałem i wszystko działa bez zarzutu. Aczkolwie film Skazani na Shawshank nie za bardzo mi siadł. Nie moje gusta. Jednak cieżko było go znaleźć, a tutaj udało się go obejrzeć online bez limitu.

Danuta Tyreńska
Dokładnie tak, rejestracja zajęła dosłownie minutę. Znalazłam swoje ulubione filmy i seriale. Przez to wszystko zaczęłam woleć oglądać filmy w domu niż w kinie. Przede wszystkim dużo lepsza jakość niż w serwisie Zalukaj. To ogromny plus, bo filmy online na VOD muszą być odtwarzane w jak najlepszej jakości.

Joanna Kasperczyk
Oceniam film Skazani na Shawshank na mocne 7. Niestety ja wolę oglądać w filmy w kinie, niż w domu na sofie.. Ale z braku laku dobre i to. Serwis ma lepsze tytuł niż Netflix, HBOGO czy nawet Amazon Prime Video. To mnie najbardziej cieszy.

Damian Makowski
Jak dla mnie film mocno przereklamowany.. Wolę oglądać filmy z napisami, niestety ale Lektor zagłusza dużo. Niestety napisy w mojej wersji były trochę przyśpieszone.
Udostępniono122