What's happening?

Skłodowska (Radioactive) 2020 - OGLĄDAJ ONLINE

LEKTOR PL NAPISY PL DUBBING PL NAPISY ENG

Aktualnie oglądający użytkownicy - 211

Skłodowska (Radioactive) 2020

Skłodowska (Radioactive) 2020

Odważna. Genialna. Zbuntowana.Mar. 11, 2020UK103 Min.PG-13
Twoja ocena: 0
7 1 głos

Reżyser

Obsada

Rosamund Pike isMarie Sklodowska-Curie
Marie Sklodowska-Curie
Sam Riley isPierre Curie
Pierre Curie
Aneurin Barnard isPaul Langevin
Paul Langevin
Simon Russell Beale isProfessor Lippmann
Professor Lippmann
Corey Johnson isAdam Warner
Adam Warner
Tim Woodward isAlexandre Millerand
Alexandre Millerand
Harriet Turnbull isYoung Marie
Young Marie

Gdzie oglądać cały film Skłodowska (Radioactive) 2020 online?

Cały film Skłodowska (Radioactive), który wyreżyserowała Marjane Satrapi to świetna produkcja. Opiera się na życiu, pracy i pokazuje trwały wpływ polki Marie Skłodowskiej Curie w świat nauki. Film jest swego rodzaju przypomnieniem o wyjątkowych osiągnięciach tej kobiety. Jest jedyną osobą w historii, która zdobyła nagrodę Nobla w dziedzinie chemii i fizyki. Możemy być dumni z tego faktu jako Polacy. Wiele wspaniałych Polaków zapisało się na kartach historii. Nie tylko nauki, tak jak ksiądz Zieja. Ale to, czy jej odkrycie radu i polonu, dokonane wraz z mężem i partnerem naukowym Pierrem Curie, jest ostatecznie błogosławieństwem dla ludzkości, czy też jej ruiny. To pytanie, które nurtuje wielu naukowców. Jedna postać bardzo przypomina mi aktora z filmu Bajecznie bogaci Azjaci. Po obejrzeniu zgadnijcie, która.

Z jednej strony jest wyraźnie zmartwieniem, które powraca w scenariuszu angielskiego pisarza telewizyjnego Jacka Thorne’a. Wracając do fabuły to film przemyka decydujące momenty w jej życiu. Chodzi o spotkanie z mężem i wieloletnim partnerem badawczym Pierre’em, odkrywanie pierwiastków polonu i radu. Oczywiście to nie wszystko. Film pokazuje też narodziny jej dwójki dzieci i jej dwie nagrody Nobla. Jest też ciemna strona filmu Skłodowska, czyli tragiczna utrata małżonka oraz skandaliczny romans z drugim kolegą Paulem Langevinem (Aneurin Barnard). Przez cały czas zarówno Curie, jak i film pozostają mocno zaangażowani w rozwój naukowy. Warto obejrzeć tę produkcję jak i ciekawy remake od Disneya, czyli Mulan 2020. Aczkolwiek to już zupełnie inna bajka, o której będziemy pisać w osobnym artykule.

Możemy być z niej dumni jako Polacy

Rosamund Pike gra Marię Skłodowską Curie. To aktorka, której niemal komiczna agresywność wobec męskich autorytetów ukrywa wzruszającą samoobronę bycia kobietą wśród naukowego świata mężczyzn. Film oczywiście jest nakręcony w języku angielskim. Studio Amazon wyraźnie zmierza do małego ekranu. Po to aby poinformować nowe pokolenia o roli, jaką Curie odegrał w rozwoju energii atomowej. Bez tego nie powstały bo elektorowie atomowe. Świat by się tak nie rozwinął, aczkolwiek gdyby nie to, nie było by katastrofy jaka nastąpiła i została pokazana w serialu Czarnobyl.

To film, który według Deweya Cox-iana uważa, że ​​publiczność nie jest w stanie zidentyfikować postaci historycznej, dopóki ktoś nie wypowie głośno pełnego imienia. Film pomaga zrozumieć, że Skłodowska Curie pozostawiła trwałe dziedzictwo. Niestety to odkrycie nie tylko przyczyniło się do rozwoju naszej cywilizacji ale też do jej katastrof. Niektórzy wykorzystali tę wiedzę do stworzenia okropnych bronii atomowych. Jedne z nich trafiły niestety do Hiroszimy. To straszne jak ludzkość potrafi źle wykorzystać coś, co miało pomóc w rozwoju świata.

Skłodowska (Radioactive) 2020
Skłodowska (Radioactive) 2020
Skłodowska (Radioactive) 2020
Oryginalny tytuł Radioactive
Ranking IMDb 6.2 4,760 głosów
Ranking TMDb 6.2 28 głosów
53 Komentarze
Zaloguj się, aby brać udział w dyskusji.
Marysia Wójtowicz
Mogę oglądać ulubione filmy online na laptopie i telefonie kiedy chce! super opcja. Wieczorami czasami serwery są przeciążone dlatego rejestracja jest konieczna, ale na szczęście to szybka akcja
Wiktoria Bieniek
OMG! Świetnie, uwielbiam te strone, na początku nie chciałam się rejestrować, ale teraz nie żałuje. Świetne produkcje i premiery online!
Laura Piotrowska
Jakość 4k czy jakość HD. Ja szczerze nie widzę różnicy ale polecam. Cały film Skłodowska (Radioactive) 2020 online na duży plus.
Maja Dudzik
Rejestracja bardzo prosta, zajęła mi 2 minuty, a przyjemność z oglądania niezapomniana.
Mariusz Ponikowski
Polecam obejrzeć na telewizorze z dobrym dźwiękiem. Efekty są super!
Justyna Musiał
Jedna z lepszych produkcji online jakie ostatnio widziałem!
Patrycja Chowaniec
Niesamowite zakończenie! ale nie będę spoilerował Film Skłodowska (Radioactive) 2020 online wymiata!
Robert Balcerzak
Czy rejestracja jest na pewno darmowa?
Michał Wiktowski
Tak, właśnie się zarejestrowałem i wszystko działa bez zarzutu. Aczkolwie film Skłodowska (Radioactive) 2020 online nie za bardzo mi siadł. Nie moje gusta.
Danuta Tyreńska
Dokładnie tak, rejestracja zajęła dosłownie minutę. Znalazłam swoje ulubione filmy i seriale online. Przez to wszystko zaczęłam woleć oglądać filmy online w domu niż w kinie.
Joanna Kasperczyk
Oceniam film Skłodowska (Radioactive) 2020 na mocne 7. Niestety ja wolę oglądać w filmy w kinie, niż w domu online na sofie..
Damian Makowski
Jak dla mnie film mocno przereklamowany.. Wolę oglądać filmy z napisami, niestety ale Lektor zagłusza dużo. Niestety napisy w mojej wersji były trochę przyśpieszone.
Udostępniono0

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Sully
Wymazać siebie
Ciche miejsce
Nazywam się Dolemite
Śniegu już nigdy nie będzie
Zamiana z księżniczką 2
Osierocony Brooklyn
Brightburn: Syn ciemności
Niedosyt (Swallow) 2020
Moxie (2021)
Anioł w Ogniu
After 2 (After We Collided)