Skłodowska (Radioactive) 2020 - OGLĄDAJ ONLINE

LEKTOR PL NAPISY PL DUBBING PL NAPISY ENG
Skłodowska (Radioactive) 2020

Skłodowska (Radioactive) 2020

Odważna. Genialna. Zbuntowana.103 Min.PG-13
Twoja ocena: 0
0 0 głosów
Komentowanie wyłączone.

Opis

Gdzie oglądać cały film Skłodowska (Radioactive) 2020 online?

Cały film Skłodowska (Radioactive), który wyreżyserowała Marjane Satrapi to świetna produkcja. Opiera się na życiu, pracy i pokazuje trwały wpływ polki Marie Skłodowskiej Curie w świat nauki. Film jest swego rodzaju przypomnieniem o wyjątkowych osiągnięciach tej kobiety. Jest jedyną osobą w historii, która zdobyła nagrodę Nobla w dziedzinie chemii i fizyki. Możemy być dumni z tego faktu jako Polacy. Wiele wspaniałych Polaków zapisało się na kartach historii. Nie tylko nauki, tak jak ksiądz Zieja. Ale to, czy jej odkrycie radu i polonu, dokonane wraz z mężem i partnerem naukowym Pierrem Curie, jest ostatecznie błogosławieństwem dla ludzkości, czy też jej ruiny. To pytanie, które nurtuje wielu naukowców. Jedna postać bardzo przypomina mi aktora z filmu Bajecznie bogaci Azjaci. Po obejrzeniu zgadnijcie, która.

Z jednej strony jest wyraźnie zmartwieniem, które powraca w scenariuszu angielskiego pisarza telewizyjnego Jacka Thorne’a. Wracając do fabuły to film przemyka decydujące momenty w jej życiu. Chodzi o spotkanie z mężem i wieloletnim partnerem badawczym Pierre’em, odkrywanie pierwiastków polonu i radu. Oczywiście to nie wszystko. Film pokazuje też narodziny jej dwójki dzieci i jej dwie nagrody Nobla. Jest też ciemna strona filmu Skłodowska, czyli tragiczna utrata małżonka oraz skandaliczny romans z drugim kolegą Paulem Langevinem (Aneurin Barnard). Przez cały czas zarówno Curie, jak i film pozostają mocno zaangażowani w rozwój naukowy. Warto obejrzeć tę produkcję jak i ciekawy remake od Disneya, czyli Mulan 2020. Aczkolwiek to już zupełnie inna bajka, o której będziemy pisać w osobnym artykule.

Możemy być z niej dumni jako Polacy

Rosamund Pike gra Marię Skłodowską Curie. To aktorka, której niemal komiczna agresywność wobec męskich autorytetów ukrywa wzruszającą samoobronę bycia kobietą wśród naukowego świata mężczyzn. Film oczywiście jest nakręcony w języku angielskim. Studio Amazon wyraźnie zmierza do małego ekranu. Po to aby poinformować nowe pokolenia o roli, jaką Curie odegrał w rozwoju energii atomowej. Bez tego nie powstały bo elektorowie atomowe. Świat by się tak nie rozwinął, aczkolwiek gdyby nie to, nie było by katastrofy jaka nastąpiła i została pokazana w serialu Czarnobyl.

To film, który według Deweya Cox-iana uważa, że ​​publiczność nie jest w stanie zidentyfikować postaci historycznej, dopóki ktoś nie wypowie głośno pełnego imienia. Film pomaga zrozumieć, że Skłodowska Curie pozostawiła trwałe dziedzictwo. Niestety to odkrycie nie tylko przyczyniło się do rozwoju naszej cywilizacji ale też do jej katastrof. Niektórzy wykorzystali tę wiedzę do stworzenia okropnych bronii atomowych. Jedne z nich trafiły niestety do Hiroszimy. To straszne jak ludzkość potrafi źle wykorzystać coś, co miało pomóc w rozwoju świata.

Skłodowska (Radioactive) 2020
Skłodowska (Radioactive) 2020
Skłodowska (Radioactive) 2020
Oryginalny tytuł Radioactive
Ranking IMDb 5.9 1,008 głosów
Ranking TMDb 6.2 28 głosów

Reżyser

Obsada

Rosamund Pike isMarie Sklodowska-Curie
Marie Sklodowska-Curie
Sam Riley isPierre Curie
Pierre Curie
Aneurin Barnard isPaul Langevin
Paul Langevin
Simon Russell Beale isProfessor Lippmann
Professor Lippmann
Corey Johnson isAdam Warner
Adam Warner
Tim Woodward isAlexandre Millerand
Alexandre Millerand
Harriet Turnbull isYoung Marie
Young Marie
Udostępniono0

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Dwunastu gniewnych ludzi
Zakochany bogacz
Mowa ptaków 2019
Hamilton
Aladyn 2019
Błąd systemu
Życzenie śmierci
Pięćdziesiąt twarzy Greya
Mój piękny syn
Pięciu braci 2020
Kwas (Kislota)
Ślicznotki 2019