Smak pho - OGLĄDAJ ONLINE

LEKTOR PL NAPISY PL DUBBING PL NAPISY ENG
Smak pho

Smak pho

84 Min.
Twoja ocena: 0
0 0 głosów
Komentowanie wyłączone.

Opis

ogladaj online

Gdzie oglądać cały film Smak pho online?

Mariko Bobrik wyreżyserowała ciekawy film Smak Pho. Zwiastun dramatu kulinarnego rozpoczyna się bardzo ciekawie. Dzieje się to tuż przed jego światową premierą na Festiwalu Filmowym w San Sebastian. Cały film jest opisany jako opowieść o miłości, nieporozumieniach i jedzeniu. Ten film podąża za Thang Longem, czyli owdowiałym wietnamskim kucharzu z Warszawy. Człowieku, który stara się wpasować w europejską kulturę, którą jego dziesięcioletnia córka Mia przyjęła już jako swoją główną. Czasami ciężko patrzeć jak dziecko nie może korzystać z zasobów swojej narodowej kultury. Z drugiej strony trzeba się zaadoptować w nowym miejscu. Trzeba pamiętać, że nie może to być Ciche miejsce 2, bo wtedy to będzie prawdziwy horror.

Urodzony w Japonii w 1983 r. Bobrik mieszka w Polsce, gdzie Wietnamczycy stanowią jedną z największych mniejszości etnicznych w kraju.  Reżyser nie chciał przedstawiać japońskiego kucharza, ponieważ wtedy film pokazywałby bardzo konkretną osobę. Zamiast tego chciał skupić się na kimś zupełnie innym. Potem pomysł wietnamskiego kucharza pojawił się naturalnie. Ale to też nie jest film o wietnamskiej potrawie. Przynajmniej nie w dosłownym sensie. Cały film Smak pho jest o uczuciach, które może wywołać tą potrawą. Jak wiecie kuchnia to nie tylko gotowanie, to też wkładanie serca i wiele emocji, które przy tym panują. Ale chyba żaden film nie pobije uczuć, które panują w Psychobitch. Nigdy nie spodziewałbym się, że tak można pokazać uczucia.

Ciekawa kooperacja

20 września w Hiszpanii, podczas festiwalu filmowego w San Sebastian został wydany debiut oryginalnej japońskiej reżyserki. Mowa oczywiście o wspaniałej Mariko Bobrik i jej filmie Smak pho. Historia filmu opowiada o Wietnamczyku, który mieszka z córką w Warszawie, próbując zintegrować się z europejskim stylem życia. Jego córka urodziła się tutaj i oczywiście uważa Warszawę za swoją ojczyznę. Kino kulinarne ma na celu połączenie kina, gastronomii i działań związanych z jedzeniem w edukacji, nauce i rolnictwie. Tak przynajmniej mówi definicja. Film oczywiście otrzymał wsparcie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Łódzkiego Funduszu Filmowego. Warto dodać, że Bobrik ukończyła kurs reżyserii w Łodzi w 2009 roku. Ale to tylko taka ciekawostka.

Smak pho
Oryginalny tytuł The Taste of Pho
Ranking TMDb 8 1 głosów
Udostępniono1

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Anioł w Ogniu
Le Mans ’66 (Ford v Ferrari)
Osierocony Brooklyn
Moja gwiazda: Teen Spirit
Glass
The Parting Glass
Pięćdziesiąt twarzy Greya
Parasite 2019
Na ringu z rodziną
Skazani na Shawshank
Nienawiść, którą dajesz
Głupie, młode serce
×
Życzymy miłego seansu!