To właśnie dzięki nam

113864 użytkowników

znalazło ulubiony film lub serial

DOŁĄCZ DO NAS TERAZ!

Sokół z masłem orzechowym

Sokół z masłem orzechowym

Sokół z masłem orzechowym

Aug. 09, 2019USA97 Min.PG-13
Twoja ocena: 0
6 2 głosy
what going on?

Opis

Gdzie oglądać cały film Sokół z masłem orzechowym?

To mogło być takie banalne ale takie nie jest. Serce filmu Sokół z masłem orzechowym bije w rytm, który nawiązuje do poszarpanego romantyzmu przygody Hucka Finna. Czyli do czasów, gdy wyjęci spod prawa byli uzbrojeni raczej w urok niż w inne dziwne rzeczy. Akcja rozgrywa się w Outer Banks w Północnej Karolinie i opowiada o ekonomii. To jest bardzo spokojne kino, brakuje w nim akcji ale ma swój urok. Warto czasami obejrzeć tego typu filmy. Kolejny w kolejce będzie na pewno Deerskin. To też dramat, który fantastycznie oddziałuje na widzów.

Wczesne chwile filmu Sokół z masłem orzechowym i rzeczywiście jego tytuł można przeszczepić bezpośrednio z wczesnej komedii Taika Waititi. Początkujący zapaśnik Zak (Gottsagen), osadzony w domu dla emerytów Richmond, cieszy się ucieczką od swojego mocno regulowanego stylu życia. Ogląda stare filmy z jego ulubionym wojownikiem, The Salt Water Redneck (Thomas Haden Church). Kiedy chęć dołączenia do upragnionej szkoły zapaśniczej Rednecka staje się zbyt silna, aby się jej oprzeć, Zak organizuje ucieczkę. Ucieka w samej bieliźnie. Naprawdę można się uśmiaćź na tym filmie. Czasami film wydaje się aż głupi, podobnie jak Polityka.

To komediowy dramat przygodowy

W głównej roli widzimy Zaka. To młody mężczyzny z zespołem Downa, który marzy o przyszłości lepszej niż bezbarwna instytucja. Ta rola została napisana specjalnie dla niego po tym, jak Tyler Nilson i Mike Schwartz zostali obsadzeni talentem na obozie dla niepełnosprawnych aktorów. Gottsagen spełnia tę obietnicę dzięki emocjonalnie przekonującemu działaniu. Moim zdaniem to ciekawa opcja dla dotkniętych chorobą ludzi. Mogą się fantastycznie wykazać i spełniać swoje najskrytsze marzenia.

Ta pierwsza fabuła Marka Twaina autorstwa reżyserów Tylera Nilsona i Michaela Schwartza nie jest najbardziej nieobliczalnym wyborem kariery LaBeoufa, ale z pewnością nie jest przewidywalna. Co widać, gdy ostrożnie krąży po scenach otwierających. Na szczęście taka powściągliwość szybko znika. Na początku zdziczałe, nieco stoickie przedłużenie bagien, postać Tylera rozwija się, gdy pogłębia się jego więź z Zakiem. Bohaterowie fantastycznie ewoluują. Jak najbardziej jestem za produkcją takich filmów. Zak ucieka z domu opieki, aby pogodzić się z ambicją uczęszczania do szkoły zapaśniczej swojego bohatera. Na jego tropie stoi Eleanor (Dakota Johnson), wolontariuszka, która, jak wszyscy inni, nie docenia Zaka. Jedyną osobą, która widzi swój potencjał, jest Tyler (Shia LaBeouf). Bohater jest surowy i pogrążony w głębokim smutku. Jednym słowem LaBeouf jest niesamowity.

Sokół z masłem orzechowym to dziwny tytuł

Wszelkie niebezpieczeństwa są w dużej mierze poza ekranem. Jest to mądra decyzja, ponieważ rywalizujący ze sobą rybacy są najsłabszym punktem fabularnym i pozwala środkowej relacji oddychać przeciwko mglistym widokom nad rzeką. Obrazy uchwycone intuicyjnie przez Nigela Blucka, operatora serialu True Detective. Jednak w przypadku filmu Sokół z masłem orzechowym jest to pięknie wykonywana oda do przyjaźni, która nigdy nie czuje się protekcjonalnie. Równie imponujące jest poczucie miejsca, które przywołują Nilson i Schwartz. Film tworzy własny charakterystyczny świat. Miło i przyjemnie oglądało się tę produkcję. To świetne uczucie wiedzieć, że na świecie są ludzie, którzy pomagają tak chorym osobom i spełniają ich marzenia, w tym przypadku aktorskie.

Sokół z masłem orzechowym
Sokół z masłem orzechowym
Sokół z masłem orzechowym
Oryginalny tytuł The Peanut Butter Falcon
Ranking IMDb 7.6 51,783 głosów
Ranking TMDb 7.4 91 głosów

Reżyser

Tyler Nilson
Reżyser

Obsada

Udostępniono27
Komentarze (46)
Marysia Wójtowicz
Nie do końca przekonał mnie ten film, ale dla zabicia czasu jak najbardziej ok.
Wiktoria Bieniek
Świetny film, znajoma mi poleciła i nie zawiodłam się!
Laura Piotrowska
Lepiej oglądać z lektorem czy z napisami?
Maja Dudzik
Oczywiście, że z napisami! Przecież lektor zagłusza dosłownie wszystko!
Mariusz Ponikowski
Polecam obejrzeć na telewizorze z dobrym dźwiękiem
Justyna Musiał
Jedna z lepszych produkcji jakie ostatnio widziałam!
Patrycja Chowaniec
Ciekawy film! ale nie będę spoilerowała!
Robert Balcerzak
Warto obejrzeć ten film, czy to strata czasu?
Michał Wiktowski
Tak, aczkolwiek każdy ma inny gust filmowy. Ja natomiast szczerzę mogę polecić ten film
Danuta Tyreńska
Rejestracja zajęła dosłownie 30 sekund

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Predator 2018
Liga Sprawiedliwości
Naprzód 2020
Tesla 2020
Monos – oddział małp
Święta nie na bogato
Rodzeństwo Willoughby
Igrzyska Śmierci: Kosogłos Część 1
Raya i ostatni smok
Jumanji: Level One
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część 1
Vice 2018