Sokół z masłem orzechowym - OGLĄDAJ ONLINE

LEKTOR PL NAPISY PL DUBBING PL NAPISY ENG
Sokół z masłem orzechowym

Sokół z masłem orzechowym

97 Min.PG-13
Twoja ocena: 0
6 2 głosy
Komentowanie wyłączone.

Opis

Gdzie oglądać cały film Sokół z masłem orzechowym?

To mogło być takie banalne ale takie nie jest. Serce filmu Sokół z masłem orzechowym bije w rytm, który nawiązuje do poszarpanego romantyzmu przygody Hucka Finna. Czyli do czasów, gdy wyjęci spod prawa byli uzbrojeni raczej w urok niż w inne dziwne rzeczy. Akcja rozgrywa się w Outer Banks w Północnej Karolinie i opowiada o ekonomii. To jest bardzo spokojne kino, brakuje w nim akcji ale ma swój urok. Warto czasami obejrzeć tego typu filmy. Kolejny w kolejce będzie na pewno Deerskin. To też dramat, który fantastycznie oddziałuje na widzów.

Wczesne chwile filmu Sokół z masłem orzechowym i rzeczywiście jego tytuł można przeszczepić bezpośrednio z wczesnej komedii Taika Waititi. Początkujący zapaśnik Zak (Gottsagen), osadzony w domu dla emerytów Richmond, cieszy się ucieczką od swojego mocno regulowanego stylu życia. Ogląda stare filmy z jego ulubionym wojownikiem, The Salt Water Redneck (Thomas Haden Church). Kiedy chęć dołączenia do upragnionej szkoły zapaśniczej Rednecka staje się zbyt silna, aby się jej oprzeć, Zak organizuje ucieczkę. Ucieka w samej bieliźnie. Naprawdę można się uśmiaćź na tym filmie. Czasami film wydaje się aż głupi, podobnie jak Polityka.

To komediowy dramat przygodowy

W głównej roli widzimy Zaka. To młody mężczyzny z zespołem Downa, który marzy o przyszłości lepszej niż bezbarwna instytucja. Ta rola została napisana specjalnie dla niego po tym, jak Tyler Nilson i Mike Schwartz zostali obsadzeni talentem na obozie dla niepełnosprawnych aktorów. Gottsagen spełnia tę obietnicę dzięki emocjonalnie przekonującemu działaniu. Moim zdaniem to ciekawa opcja dla dotkniętych chorobą ludzi. Mogą się fantastycznie wykazać i spełniać swoje najskrytsze marzenia.

Ta pierwsza fabuła Marka Twaina autorstwa reżyserów Tylera Nilsona i Michaela Schwartza nie jest najbardziej nieobliczalnym wyborem kariery LaBeoufa, ale z pewnością nie jest przewidywalna. Co widać, gdy ostrożnie krąży po scenach otwierających. Na szczęście taka powściągliwość szybko znika. Na początku zdziczałe, nieco stoickie przedłużenie bagien, postać Tylera rozwija się, gdy pogłębia się jego więź z Zakiem. Bohaterowie fantastycznie ewoluują. Jak najbardziej jestem za produkcją takich filmów. Zak ucieka z domu opieki, aby pogodzić się z ambicją uczęszczania do szkoły zapaśniczej swojego bohatera. Na jego tropie stoi Eleanor (Dakota Johnson), wolontariuszka, która, jak wszyscy inni, nie docenia Zaka. Jedyną osobą, która widzi swój potencjał, jest Tyler (Shia LaBeouf). Bohater jest surowy i pogrążony w głębokim smutku. Jednym słowem LaBeouf jest niesamowity.

Sokół z masłem orzechowym to dziwny tytuł

Wszelkie niebezpieczeństwa są w dużej mierze poza ekranem. Jest to mądra decyzja, ponieważ rywalizujący ze sobą rybacy są najsłabszym punktem fabularnym i pozwala środkowej relacji oddychać przeciwko mglistym widokom nad rzeką. Obrazy uchwycone intuicyjnie przez Nigela Blucka, operatora serialu True Detective. Jednak w przypadku filmu Sokół z masłem orzechowym jest to pięknie wykonywana oda do przyjaźni, która nigdy nie czuje się protekcjonalnie. Równie imponujące jest poczucie miejsca, które przywołują Nilson i Schwartz. Film tworzy własny charakterystyczny świat. Miło i przyjemnie oglądało się tę produkcję. To świetne uczucie wiedzieć, że na świecie są ludzie, którzy pomagają tak chorym osobom i spełniają ich marzenia, w tym przypadku aktorskie.

Sokół z masłem orzechowym
Sokół z masłem orzechowym
Sokół z masłem orzechowym
Oryginalny tytuł The Peanut Butter Falcon
Ranking IMDb 7.7 17,280 głosów
Ranking TMDb 7.4 91 głosów

Reżyser

Tyler Nilson
Reżyser

Obsada

Udostępniono25

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Jurassic World: Upadłe królestwo
Rodzeństwo Willoughby
Mowa ptaków 2019
Pitbull. Niebezpieczne kobiety
Johnny English: Nokaut
Śledztwo Spensera
Piraci z Karaibów: Na krańcu świata
Cisza 2019
Pokémon: Zemsta Mewtwo – Ewolucja
Han Solo: Gwiezdne wojny – historie
Mamma Mia! Here We Go Again
Kłamstewko