Nie ma nas w domu - OGLĄDAJ ONLINE

LEKTOR PL NAPISY PL DUBBING PL NAPISY ENG
Nie ma nas w domu

Nie ma nas w domu

100 Min.PG
Twoja ocena: 0
10 1 głos
Komentowanie wyłączone.

Opis

ogladaj online

Dramaty mają swoją wizję

Reżyser Ken Loach i scenarzysta Paul Laverty wrócili szturmem do Cannes z filmem Nie ma nas w domu. Po to aby zaprezentować kolejny nietaktownie namiętny biuletyn z Wielkiej Brytanii. To film będący tradycją poprzedniej pracy Loacha i sięgającej wstecz do filmu Złodzieje rowerów Vittorio De Siki z 1948 roku. Jest zażarta, otwarta i wściekła, niezironizowana i nie ozdobiona. Historia dotyczy istotnej współczesnej kwestii, której implikacji w jakiś sposób nie słyszysz w wiadomościach. Zdecydowanie takie dramaty do mnie nie przemawiają, podobnie jak film 1800 gramów czy Supernova. Ale coś jest w tych filmach.

Wydaje się czasami, że twórcy filmowi starzeją się. Widać to po stylu ich filmów, że nie są już takie dobre jak kiedyś. Ken Loach przez długi czas robił pracowite i surowe dramaty o czymś, co nazywano klasą robotniczą. Niestety filmy te nie powalały. Kilka było dobrych, ale większość z nich przyszła i odeszła bez pośpiechu. Ale czasy dogoniły Loacha i pchnęły go na szczyt swojej gry. Ma 82 lata i teraz tworzy filmy, które łączą, z niemal karmicznym wyczuciem czasu, społeczny dramat naszych chwil. Zdecydowanie odmienił swój styl, dzięki czemu ludzie zaczęli kochać te filmy. Albo można powiedzieć, że dopiero ludzie dojrzeli do jego filmów. Można powiedzieć, że to wyścig jak w filmie Ford v. Ferrari.

Lepiej iść na film do kina czy poczekać i obejrzeć w domu na CDA lub Zalukaj?

Podobnie jak ich poprzedni film, przedstawia on ludzkie koszty rozwoju gospodarczego. Myślę, że ten film jest lepszy. Jest bardziej dramatycznie urozmaicony z większą ilością światła i cienia w toku narracji i dużo lepszą obsadą. Ten film uderzył mnie w splot słoneczny, zniszczony zwykłą uczciwością i rzetelnością przedstawień. Jednak moje emocje przesłaniały moje uczucia dotyczące pewnego toksycznego problemu politycznego. Więcej o tym za chwilę. Jak wiemy problemy polityczne to coś co boli najbardziej. To przez to mamy wojny, strajki i inne złe rzeczy, których doświadczamy.

Ricky (Kris Hitchen) jest robotnikiem, który zajmował się hydrauliką, budową, ogrodnictwem. Jest dumny z faktu, że nigdy nie był na zasiłku. Ale potrzebuje więcej pieniędzy niż ma, bo jego rodzina jest pogrążona w długach. Przy scenie otwierającej filmu Nie ma nas w domu siedzi w biurze, w którym udziela wywiadu na stanowisko kierowcy dla PDF. To firma XXI wieku, która korzysta wyłącznie z usług niezależnych kontrahentów. Maloney (Ross Brewster), groźnie wyglądający szef, który wygląda jak Doktor Savage, wyjaśnia Ricky’emu, jak to działa.

Gdzie oglądać cały film Nie ma nas w domu 2019 online?

Dramat dotyczy Ricky’ego byłego robotnika budowlanego w Newcastle, który stracił pracę budowlaną i szansę na kredyt hipoteczny po krachu gospodarczym w 2008 roku. Jest pracowitym, czułym facetem z lekkim temperamentem i lubi pić. Teraz wynajmuje ze swoją żoną Abbie (Debbie Honeywood), pielęgniarką kontraktową i opiekunem domowym, który musi codziennie odwiedzać dziesiątki osób niepełnosprawnych, starszych i bezbronnych. Jest to obciążenie, które przez nie pozwalało jej spędzać czasu z dziećmi. Jej dzieci to Seb (Rhys Stone), rozczochrany nastolatek, który ma talent artystyczny, ale ma kłopoty z władzami, i jego inteligentna siostra, Liza Jane (Katie Proctor). Tak o to zwykła rodzina próbuje przetrwać kryzys gospodarczy.

Nie ma nas w domu
Nie ma nas w domu
Nie ma nas w domu
Nie ma nas w domu
Nie ma nas w domu
Oryginalny tytuł Sorry We Missed You
Ranking IMDb 7.8 1,120 głosów
Ranking TMDb 8.2 20 głosów

Reżyser

Ken Loach
Reżyser

Obsada

Kris Hitchen isRicky Turner
Ricky Turner
Debbie Honeywood isAbbi Turner
Abbi Turner
Alfie Dobson isJack O'Brien
Jack O'Brien
Katie Proctor isLisa Jane
Lisa Jane
Charlie Richmond isHenry Morgan
Henry Morgan
Ross Brewster isGavin Maloney
Gavin Maloney
Harriet Ghost isOffice Worker
Office Worker
Udostępniono6

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Ultras 2020
Legiony 2019
Głupie, młode serce
Polityka 2019
Nietykalni
Deerskin
Kler
Król Lew 2019
Przykładny obywatel 2019
Kursk 2018
Wołyń
I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!
×
Życzymy miłego seansu!