What's happening?

Sweat ONLINE

JĘZYK POLSKI NAPISY ENG

Aktualnie oglądający użytkownicy - 319

ONLINE HD 154 Wyświetleń Report Error

  Sweat

  Sweat online

  Sep. 14, 2020Poland106 Min.PG
  Twoja ocena: 0
  8 1 głos

  Gdzie oglądać cały film Sweat online?

  Ciężko opisać w dzisiejszych czasach obsesje na punkcie mediów społecznościowych. Niestety doskonale to widać w filmie Sweat online. Dla niektórych Sylwia nie istnieje, to tylko postać w social mediach. Dla innych Sylwia jest prawdziwa. Oczywiście wiadomo, że w mediach społecznościowych spędzamy wiele godzin, tracimy dni i swój czas wolny. Niestety nigdy się do tego nie przyznamy. To powoli działa jak choroba i uzależnia podobnie jak używki. Ten film walczył o Złote Lwy w Konkursie Głównym 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. To dopiero historia. Dokładnie w tym filmie widać problem tego wszystkiego. Nie chciałbym, żeby dzieci tak szybko uzależniały się od telefonu, czy Internetu, dlatego lepszym rozwiązaniem dla nich jest bajka Krudowie 2: Nowa era. Tam na szczęście nie ma szkodliwych treści.

  Żyjąc w przestrzeni social media, każdy z nas nieświadomie ma wpływ na innego człowieka. Wszystko to dzięki swojej aktywności w Internecie. To wszystko ma na nas większy wpływ, niż chcielibyśmy przyznać. Kiedyś idolami byli sportowcy, aktorzy itp., a teraz idolem jest ulubionym YouTuber lub modelka z Instagrama. To straszna rzecz ale niestety coraz częściej tak się dzieje. Zazdrosze starszym ludziom, których ta technologia nie dotknęła. Bohaterką tego filmu jest Sylwia Zając, czyli bardzo świadomy kreator wizerunku w Internecie. Młoda bohaterka zajmująca się sprawnością fizyczną dba o to, by wszyscy wiedzieli, co dzieje się w jej życiu. Ma ogromne grono obserwujących. Można powiedzieć, że jej życie to już nie jest prywatność. Granica jest bardzo cienka i delikatna.

  Media społecznościowe online, a prawdziwe życie

  Oczywiście bohaterka filmu Sweat prezentuje zawartość paczek od sponsorów tym samym ich reklamując. Przygotowuje też przepisy dietetyczne czy prowadzi szkolenia w centrach handlowych. Brakuje jeszcze tego, żeby wydała swoją linię kosmetyków. Jednak Sylwia, która dzieli swoje życie, ma wiele problemów, nie dogaduje się z mamą, nie ma kochającego partnera. W mediach społecznościowych każdy uważa, że to najszczęśliwsza kobieta na świecie. Każdy jej zazdrości. Niestety rzeczywistość jest zupełnie inna. Oprócz fikcyjnego, Internetowego życia jest zupełnie sama. Musi sama stawiać czoła swoim problemom. Bohaterka w końcu zauważa pierwszego prześladowcę pod jej mieszkaniem.

  To właśnie jest wielka siła sieci społecznościowych. Jako obserwatorzy oglądamy, komentujemy, bierzemy udział w dyskusji. Niektórzy z nas nadal piszą obraźliwe komentarze, nawet jeśli wydają się ironiczne. To dla wielu z nas pewna odskocznia od rzeczywistości. Tutaj czujemy się bardzo anonimowi. Ktoś nieustannie rzuca w nas tymi treściami. Reklamy pojawiają się bardzo często. Zdecydowaną zaletą reżysera i jednocześnie scenarzysty jest jego umiar. Polskie kino, z tendencją do dramatyzowania widza, przyzwyczaiło mnie do szukania w każdej scenie możliwych tragedii wszelkiego rodzaju. Cały film Sweat online przez większość czasu podróżuje w przestrzeni szeroko pojętego realizmu. Film stara się być prostą grą moralistyczną. To bardzo ciekawy zabieg.

  Sweat, czyli film online bez limitu

  Ponadto Von Horn sprawnie radzi sobie z mniej lub bardziej oczywistymi szczegółami. Widzimy jak Sylwia odmawia reklamowania diety pudełkowej wysyłanej w plastikowych opakowaniach. Ma w sobie jeszcze trochę godności i nie chce reklamować wszystkiego. Natomiast dalej ogląda w Internecie film nagrany przez sprawcę, ale nie zgłasza tego ani nawet nie przegląda profilu twórcy. Walczą, ponieważ każdego dnia pojawia się nowa konkurencja. Setki nowych pretendentów, którzy pragną popularności. Teraz większość młodych marzy o bycia sławnym w Internecie. Nowe telefony komórkowe, makijaż, dziesiątki wizyt dziennie na Insta, Tik Toku czy Snapchacie. To są najbardziej popularne media społecznościowe wśród młodych ludzi.

  Warto też dodać, że reżyserowi udało się zaskakująco dobrze uchwycić specyfikę polskiej rodziny. Tutaj należą mu się olbrzymie gratulacje. W prawdopodobnie najlepszej scenie w filmie, urodzinowej kolacji mamy Sylwii, von Horn bardzo naturalnie porusza się w atmosferze ciasnych niedzielnych obiadów. Jak wiecie klasyczny, Polski obiad to schabowy z ziemniakami i rosół. Chyba, że jesteśmy na śląsku. Wtedy zdecydowanie rolada, kluski i modra kapusta. Niezręczne próby odwołania się do zainteresowań młodego pokolenia, wyjście do innego pokoju, aby się uspokoić lub powiedzieć do widzenia. To są bardzo niewygodne obecnie tematy. Dyskomfort jest podawany z dużą dawką wrażliwości w filmie Sweat online. Opinie krytyków są całkiem dobre jak na fabułę tego filmu.

  Od motywatorki fitness do celebrytki w świecie online

  Trzy dni z życia Sylwii. Magnus von Horn, potwierdza filmem Sweat, że po filmach krótkometrażowych i chce solidnie namieszać na polskim rynku filmowym. To trochę jak Disney z serialem Loki online na arenie międzynarodowej. Może to porównanie nie było trafne ale ja tak to widzę. Nie wszystko z życia Sylwii jest takie oczywiste. Gdyby Sweat stworzył zupełnie inny reżyser bałbym się, że film mógłby być tragiczny. Ten reżyser ciekawie pokazał nam te produkcje. Jednak filmy i seriale, które możemy obejrzeć na VOD mogą wnieść w nasze życie coś ciekawego.

  Skupiamy się tutaj i obserwujemy z uwagą i milczeniem proces metamorfozy dziewczyny. To dla nas nic nowego, ponieważ podobne zachowania widzimy na co dzień na Instagramie. Reżyser filmuje jej zachowanie, wybuchy, małość i wielkość. Sylwia ma to wszystko w sobie, a kamera Michała Dymka, która prawie rejestruje oddech dziewczyny, podąża idealnie za wszystkimi wydarzeniami. Moim zdaniem film zasługuje na brawa i wysokie oceny od wszystkich.

  Sweat
  Sweat
  Sweat
  Sweat
  Oryginalny tytuł Sweat
  Ranking IMDb 6.5 611 głosów
  Ranking TMDb 6.5 5 głosów
  53 Komentarze
  Zaloguj się, aby brać udział w dyskusji.

  Marysia Wójtowicz
  Mogę oglądać ulubione filmy online na laptopie i telefonie kiedy chce! super opcja. Wieczorami czasami serwery są przeciążone dlatego rejestracja jest konieczna, ale na szczęście to szybka akcja

  Wiktoria Bieniek
  OMG! Świetnie, uwielbiam te strone, na początku nie chciałam się rejestrować, ale teraz nie żałuje. Świetne produkcje i premiery!

  Laura Piotrowska
  Jakość 4k czy jakość HD. Ja szczerze nie widzę różnicy ale polecam. Cały film Sweat online na duży plus.

  Maja Dudzik
  Rejestracja bardzo prosta, zajęła mi 2 minuty, a przyjemność z oglądania niezapomniana.

  Mariusz Ponikowski
  Polecam obejrzeć na telewizorze z dobrym dźwiękiem. Efekty są super!

  Justyna Musiał
  Jedna z lepszych produkcji online jakie ostatnio widziałem!

  Patrycja Chowaniec
  Niesamowite zakończenie! ale nie będę spoilerował Film Sweat online wymiata!

  Robert Balcerzak
  Czy rejestracja jest na pewno darmowa?

  Michał Wiktowski
  Tak, właśnie się zarejestrowałem i wszystko działa bez zarzutu. Aczkolwie film Sweat nie za bardzo mi siadł. Nie moje gusta.

  Danuta Tyreńska
  Dokładnie tak, rejestracja zajęła dosłownie minutę. Znalazłam swoje ulubione filmy i seriale. Przez to wszystko zaczęłam woleć oglądać filmy w domu niż w kinie.

  Joanna Kasperczyk
  Oceniam film Sweat na mocne 7. Niestety ja wolę oglądać w filmy w kinie, niż w domu na sofie..

  Damian Makowski
  Jak dla mnie film mocno przereklamowany.. Wolę oglądać filmy z napisami, niestety ale Lektor zagłusza dużo. Niestety napisy w mojej wersji były trochę przyśpieszone.
  Udostępniono0