Szybcy i Wściekli 5 - OGLĄDAJ ONLINE

JĘZYK POLSKI NAPISY ENG
Szybcy i Wściekli 5

Szybcy i Wściekli 5

130 Min.PG-13
Twoja ocena: 0
7 3 głosy
Komentowanie wyłączone.

Opis

Piąta odsłona przed nami

Biały autobus pełen więźniów schodzi samotną pustynną drogą. Za nim trzy szybkie samochody. Potem obok. Potem z przodu. Wiesz, co nadchodzi: jeden przewrócony autobus więzienny później, banita z ulicy Dominic Toretto znowu jest wolnym człowiekiem.

To znaczy, uwolnić się od Dodge’a. I szybko. I prawdopodobnie w Dodge. Wysoko na liście najbardziej poszukiwanych FBI, Dom, były policjant Brian O’Conner i siostra Doma, Mia (dziewczyna O’Connera), kierują się na południe. Droga na południe… do slumsów faweli w Rio de Janeiro, gdzie mają nadzieję leżeć nisko, aż upłynie ciepło.

Ale siedzenie nadal nie jest mocną stroną dla Dom i jego załogi. Zwłaszcza gdy są martwi. Tak więc, kiedy Vince – przyjaciel z dzieciństwa Dom, który od wielu lat jest ukryty w fawelach – sugeruje, że zdobędą jakąś szybką gotówkę, pomagając zacienionym lokalnym szczyptom trzech egzotycznych samochodów przewożonych pociągiem, że są grą. Przecież to tylko mała praca.

To się nie udaje. Trzech zabitych agentów DEA później – zabranych przez lokajów wspomnianego zacienionego miejscowego człowieka, o imieniu Reyes, który prowadzi syndykat przestępczy w Rio – Dom i spółka szybko przechodzą na szczyt stosu osobowości nie grata FBI. A fakt, że nie popełnili zbrodni, o którą zostali oskarżeni, nie ma zbyt wielkiego znaczenia dla agenta Luke’a Hobbsa, wysłannika myślącego o Terminatorze, który wysłał ich na polowanie.

Gdzie oglądać Szybcy i Wściekli 5?

„Przede wszystkim„ Hobbs mówi swojemu zespołowi: „nigdy, przenigdy nie pozwalamy im wsiąść do samochodów”. To dobra komenda. Oczywiście niemożliwe jest również egzekwowanie. Z Hobbsem w pościgu za swoim szybkim i wściekłym łupem Dom i O’Conner decydują, że nadszedł czas, by ponownie zniknąć. Na zawsze. A to wymaga pieniędzy.

Na szczęście i scenarzysta miałby to, chip GPS w jednym z samochodów, które ukradli, mówi im dokładnie, gdzie Reyes wypłukuje 100 milionów dolarów fortuny na leki. Tak więc Dom rekrutuje kilku starych przyjaciół do ostatniego bezczelnego napadu w stylu brazylijskim.

Gdyby brakowało jej szczęścia, ich wysiłki, by odeprzeć Reyesa, przynoszą odwrotny skutek, a on zamyka swoją fortunę w bankowym skarbcu w departamencie policji w centrum Rio. (Przecież właściwie każdy oficer w mieście i tak dla niego pracuje.) Ale to nie jest kilka szybkich samochodów i przebiegłe, nieudolne dawne wyścigi uliczne nie mogą sobie poradzić, prawda? Czy już wspomniałem, że są systematycznie śledzone przez faceta znanego wcześniej jako The Rock?

W zawiłym kontekście tej serii, Dom i jego kradzieże samochodów podpisują się pod ostrą wiernością rodziny. W przemówieniu skierowanym do grupy, którą rekrutuje, aby wycofać się z napadu (który, oprócz Briana i Mii, obejmuje absolwentów F&F Roman, Tej, Han, Gisele, Santos i Leo), Dom mówi im: „Pieniądze będą przychodzić i odchodzić. Najważniejszą rzeczą w życiu zawsze będą ludzie w tym pokoju. Właśnie tutaj, w tej chwili. Salute, mi familia. Dom szedł na wszelki wypadek, by chronić Mię (oczywiście, oczywiście, usprawiedliwiając ją od szalonych obowiązków związanych z kradzieżą samochodów i odjeżdżaniem ich). To samo dotyczy Briana, a tym bardziej, gdy dowiaduje się, że jest w ciąży.

Delikatne podsumowanie

Po pierwszej kradzieży samochodu Dom wyklucza Vince’a z grupy za to, że nie powiedział im, dla kogo pracują. Później Vince ratuje życie Mii, a Dom wita go z powrotem, mówiąc: „Zawsze jest miejsce dla rodziny”.Rozmowy między Domem a Brianem dotyczą tematu rodziny i ojcostwa. Dom opowiada o oddaniu ojca, podczas gdy Brian niewiele pamięta o tacie. Dominic zapewnia Briana, że ​​będzie dobrym ojcem.

Dom ma także głębokie współczucie dla lokalnego policjanta o imieniu Elena Neves, którego Hobbs zwerbował, aby mu pomóc. Podobnie jak Dom, Elena straciła partnera, którego kochała głęboko. (Dom stracił ukochaną Letty w Fast & Furious.) Każdy zdaje się rozumieć cierpienie drugiego.Tak jak w Szybcy i Wściekli, odwołuje się do wiary katolickiej klanu Toretto. A Dom i Mia noszą krucyfiksy, które bardzo lubią. Odniesienia dotyczą mówienia łaski przed posiłkami. Dom mówi, że jego ojciec zawsze grilował w niedziele po kościele, a jeśli nie było kościoła, nie było grilla. Kiedy członek jego załogi zostaje zabity, Dom przyklęka i mówi: „Zawsze byłeś moim bratem”.

Brian opisuje Hobbsa jako kogoś podobnego do Starego Testamentu: „krew, kule, gniew Boży”. Jeden z ludzi Reyesa mówi o ochronie policyjnej wokół sejfu: „Sam Bóg nie mógł dostać twoich pieniędzy, gdyby chciał”. Kamera wielokrotnie pokazuje nam słynny pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio.

Szybcy i Wściekli 5
Szybcy i Wściekli 5
Szybcy i Wściekli 5
Szybcy i Wściekli 5
Szybcy i Wściekli 5
Szybcy i Wściekli 5
Szybcy i Wściekli 5
Szybcy i Wściekli 5
Szybcy i Wściekli 5
Szybcy i Wściekli 5
Oryginalny tytuł Fast Five
Ranking IMDb 7.3 329,865 głosów
Ranking TMDb 7.2 4,286 głosów

Reżyser

Justin Lin
Reżyser

Obsada

Vin Diesel isDominic Toretto
Dominic Toretto
Paul Walker isBrian O'Conner
Brian O'Conner
Jordana Brewster isMia Toretto
Mia Toretto
Tyrese Gibson isRoman Pearce
Roman Pearce
Ludacris isTej Parker
Tej Parker
Sung Kang isHan Seoul-Oh
Han Seoul-Oh
Gal Gadot isGisele Yashar
Gisele Yashar
Don Omar isRico Santos
Rico Santos
Udostępniono23

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Jestem matką
Sicario 2: Soldado
Służby Specjalne
The Legion 2020
Venom
Ciemno, prawie noc
Terminator: Mroczne przeznaczenie
Dragon Ball Super: Broly
Zielona mila
Bumblebee
Hobbit: Niezwykła podróż
Dżentelmeni 2020