Szybcy i Wściekli 6 - OGLĄDAJ ONLINE

JĘZYK POLSKI NAPISY ENG
Szybcy i Wściekli 6

Szybcy i Wściekli 6

Wszystkie drogi prowadzą do...130 Min.PG-13
Twoja ocena: 0
6.7 3 głosy
Komentowanie wyłączone.

Opis

Wściekli część 6

Jak tam życie emerytowanego międzynarodowego przestępcy? pyta agenta federalnego Luka Hobbsa. Cel tego pytania? Dominic Toretto, wybitny zawodnik uliczny, który wymienił swój szybki i wściekły styl życia na ciepłą morską bryzę u wybrzeży Hiszpanii, a nawet cieplejsze uściski byłej detektyw Rio de Janeiro Eleny Neves. Innymi słowy, życie jest mniej więcej tak dobre, jak tylko się da. Nic nie mogło odciągnąć Dom od ospałego i leniwego raju, który teraz lubi. Hobbs (wraz z nowym partnerem, agentem Riley) przybył do przytulnego domku na Wyspach Kanaryjskich Dom, który potrzebuje pomocy. Taki rodzaj wysokooktanowej pomocy, jak twierdzi, może zapewnić tylko Dom i jego streetowa załoga.

W szczególności Hobbs otrzymał zadanie złapania nieuczciwego oficera opsów specjalnych, Owena Shawa, który zmienił się w nikczemnego złoczyńcę, który zamierza wykraść komponenty, by zbudować zaawansowaną technicznie bombę, która może osłabić komunikację kraju. I potrzebuje tylko jeszcze jednego chipa, aby go aktywować. Dom nie jest jednak zainteresowany graniem Jamesa Bonda. Do tego czasu Hobbs rzuca na stół zdjęcie jednego z członków zespołu Shawa. To miłość do życia Dom: Letty Ortiz, który podobno został zabity w latach operacyjnych (i sequeli) wcześniej. Do szoku Dom, ona wciąż żyje. Szef domu Szybkich i Wściekłych, Brian O’Conner, nie kupuje tego. „Zabawia się głową” – mówi Brian. „Letty nie żyje, Dom.”

Podobnie jak reszta ich załogi: wiecznie przeklinający Roman i Tej oraz coraz bardziej przytulny Han i Gisele. Nie robili dużo, tylko wydawali pieniądze, prowadzili Ferrari i wymykają się policji. Dlaczego nie dołączyć do Dom i Briana na kolejną przygodę z podtlenkiem azotu? Wśród eksplozji, strzelanin i pościgów z dużą prędkością zamykają Shaw i Letty. Ale kiedy Dom w końcu ściga dawną miłość swojego życia… nie ma o nim pamięci. A potem strzela do niego.

Coś całkiem pozytywnego

Dom nie jest zniechęcony szokująco gwałtowną reakcją Letty. Wie, że musi istnieć powód, dla którego nie może sobie przypomnieć, kim on jest (powód, który ostatecznie wychodzi na jaw). Więc Dom jest zdecydowany uratować ją i odkupić. „Nie odwracasz się od rodziny” – mówi Brianowi. „Nawet kiedy to robią”.

Istotnie, znaczenie rodziny jest ponownie przednie i centralne, tak jak w Szybcy i Wściekli 5. Dla Dom i Co. lojalność i poświęcenie to nazwa gry. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy miłość Briana, Mia, zostaje porwana przez Shawa i używana jako karta przetargowa.

Shaw postrzega przywiązanie Dom do rodziny jako możliwą do wykorzystania słabość, mówiąc: „Każdy człowiek musi mieć kod. Mój jest precyzyjny.… Twój kod to rodzina, a to sprawia, że ​​jesteś przewidywalny i podatny na zagrożenia”. Mimo to, Shaw podziwia fakt, że Dom rzeczywiście oznacza coś, co ma znaczenie. „Przynajmniej masz kod. Większość mężczyzn nie” – mówi.

Duchowo i seksualnie

Kiedy Letty zostaje ostatecznie uratowany, film prosi nas, abyśmy zobaczyli gotowość Eleny do zrzeczenia się Dom (aby mógł się połączyć z jego jedną prawdziwą miłością) jako dobrą rzeczą. Mówiąc o poświęceniu dla kochanków, inna postać chętnie oddaje swoje życie, aby uratować kogoś, kogo kocha.

Naszyjnik czyli Krzyż Letty, ikona w całej serii, dostaje dużo czasu na ekranie. Roman mówi łaskę, dziękując Ojcu za przyjaźń, „za wybory, które czynią nas tym, kim jesteśmy”, za nowo narodzonego „małego anioła” Briana i Mii, a przede wszystkim za szybkie samochody. Słyszymy piosenkę Tupaca Shakura „Only God Can Judge Me Now”. Hobbs wspomina „mury Jerycha”.

Pokazano Toretto wstanie z łóżka (bez koszuli) z Eleną, której gołe plecy i trochę piersi są pokazane. Główną sceną wyścigów ulicznych w filmie są tłumy kobiet ubranych bardzo mało, które wiją się i tańczą. Kamera powoli przesuwa się po tłumie kobiet, ociągając się na gołych nogach i pogrążonych dekoltach. Podobnie traktowanie aparatu w innym miejscu koncentruje się na kobietach w bikini typu stringi. Główne bohaterki filmu często noszą topy odsłaniające dekolt. Dom mówi Letty, jak ma blizny na ramieniu i na brzuchu, sugestywnie odciągając koszulę, by odsłonić każdą.

Szybcy i Wściekli 6
Szybcy i Wściekli 6
Szybcy i Wściekli 6
Szybcy i Wściekli 6
Szybcy i Wściekli 6
Szybcy i Wściekli 6
Szybcy i Wściekli 6
Szybcy i Wściekli 6
Szybcy i Wściekli 6
Szybcy i Wściekli 6
Oryginalny tytuł Fast & Furious 6
Ranking IMDb 7.1 346,689 głosów
Ranking TMDb 6.8 7,067 głosów

Reżyser

Justin Lin
Reżyser

Obsada

Vin Diesel isDominic Toretto
Dominic Toretto
Paul Walker isBrian O'Conner
Brian O'Conner
Gal Gadot isGisele Yashar
Gisele Yashar
Ludacris isTej (as Chris 'Ludacris' Bridges)
Tej (as Chris 'Ludacris' Bridges)
Udostępniono20

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Niewidzialny człowiek 2020
X-Men: Mroczna Phoenix
Plan ucieczki 2: Hades
Szybcy i Wściekli 5
Topielisko. Klątwa La Llorony
Pewnego razu w Hollywood
Spider-Man Uniwersum
Zabójczy żywioł
Ant-Man i Osa
Underdog 2019
Anioł w Ogniu
Deerskin