Szybcy i Wściekli: Tokio Drift - OGLĄDAJ ONLINE

JĘZYK POLSKI NAPISY ENG
Szybcy i Wściekli: Tokio Drift

Szybcy i Wściekli: Tokio Drift

104 Min.PG-13
Twoja ocena: 0
10 8 głosów
Komentowanie wyłączone.

Opis

Odsłona trzecia

Trzeci film w serii Szybcy i wściekli nie ma ze swoimi poprzednikami nic wspólnego, historycznego ani charakteru. Dzielą się z nimi opowieściami wywołującymi adrenalinę, pełnymi szybkich samochodów, lekkomyślnych zawodników i krótkich ludzi, którzy czekają na wybuch.

Sean Boswell to miły facet. Ale ma poważne problemy. 17-letni licealista jest uzależniony od szybkości – w wysokości siedmiu biletów w trzech stanach, a także dwóch opłat za lekkomyślne prowadzenie. Potrzeba szybkości Seana, w połączeniu z nadmiernie dumną postawą i wiecznym statusem outsidera, jest zmienną kombinacją. Wszędzie, gdzie porusza się jego matka, aby dać mu nowy początek. Zbyt szybki nastolatek wie tylko jeden sposób na rozwiązanie swoich problemów: na ulicy.

Ale kiedy jego ostatni wyścig uliczny jest strasznie nieudany, nie ma już gdzie jechać – w Stanach. Aby powstrzymać go przed przetrzymywaniem nieletnich, pani Boswell wysyła Seana do Tokio, aby zamieszkał z ojcem, którego nie ma. Zasady są jasne: chodź do domu po szkole i nie zasłaniaj się żadnym samochodem.

Ale ulica jest magnesem dla Seana i zajmuje mu pięć minut, aby natknąć się na rozwijającą się podziemną scenę wyścigów w Tokio. W przeciwieństwie do wyścigów ulicznych w wielu częściach USA, które koncentrują się na prędkości na linii prostej, zawodnicy w górzystej i gęsto zaludnionej Japonii są mistrzami dryfu – za pomocą hamulca ręcznego i sprzęgła samochodu przesuwają się w dowolnym zakręcie z dużą prędkością. Miejsca wyścigów driftowych obejmują dowolną możliwą do jazdy powierzchnię, na której zakręty i zakręty skręcają, od garaży parkingowych po kręte górskie drogi.

Niezachwiana brawura Seana szybko ląduje w wyścigu na parkingu z aroganckim DK (Drift King). Przewidywalnie, Sean sumuje swój (pożyczony) samochód. Nieprzewidywalnie, jego właściciel, Han Lue, staje się jednym z jego nowych najlepszych przyjaciół. Wśród innych nowych przyjaciół jest inny amerykański dzieciak o imieniu Twinkie, który zawsze sprzedaje amerykańskie towary japońskim studentom i pięknej Neeli – która jest także dziewczyną DK.

Podbijamy Japonie! Tokio drift

Han nie tylko opiekuje się amerykańskim nastolatkiem w sztuce dryfu, ale zaprasza Seana, by zapłacił mu za samochód, stając się człowiekiem pickupu za jego „biznes”. Han i DK finansują swój wyścig uliczny, wymieniając nienazwaną kontrabandę (prawdopodobnie narkotyki) dla wujka DK Kamaty, budzącego lęk szefa przestępczości w Tokio. W miarę jak Sean rośnie w siłę jako drift racer, rośnie również wrogość między nim a DK. I to tylko kwestia czasu, zanim ich rywalizacja na ulicy i serce Neeli wzrośnie niebezpiecznie.

Jak na ironię, głównym pozytywnym przesłaniem, które próbuje przekazać Tokyo Drift, jest osobista odpowiedzialność. Kiedy rywalizacja między Seanem a DK powoduje śmierć jednego z przyjaciół Seana, jasne jest, że wybory DK rozgniewały jego wujka Kamatę. Aby naprawić sytuację, Sean odwiedza Kamatę, przeprasza za to, co się stało i sugeruje ostateczny wyścig – zamiast eskalacji rozlewu krwi – aby uporządkować sprawy. Sean mówi swojemu ojcu, który chce, by uratował skórę, opuszczając kraj, że nadszedł czas, aby przestać biec i wziąć odpowiedzialność. Świetna sprawa. Na powierzchni. Ale na końcu filmu ciężko wziąć na serio, w którym bohaterowie systematycznie łamali prawo i nie okazywali skruchy ani żadnego uznania, że ​​ich lekkomyślny styl życia może zranić innych.

Lubicie driftować?

Świat podziemnych wyścigów ulicznych Tokio Drift przedstawia zalane zmysłowością. Skąpo odziane kobiety krążą wokół zawodników i są traktowane jak trofea. (Rzeczywiście, jedna z wyścigów Seana zaczyna się od dziewczyny przeciwnika, która oferuje siebie jako nagrodę.) Kobiety są ozdobami; w związku z tym wielu ubiera się w niezwykle krótkie spódniczki i odsłania koszule z głębokimi dekoltami. Nogi i dekolt są często pokazywane. W jednej ze scen Sean zauważa dziewczynę, której krótka spódniczka podnosi się na krótko, by odsłonić bieliznę.

Kolejne ujęcie – zdecydowanie najbardziej skandaliczne, seksualne – pokazuje dwie kobiety ściskające się i całujące. Dziewczyna zdejmuje stanik spod koszuli, aby użyć go jako flagi do rozpoczęcia wyścigu. Mężczyzna uderza w plecy kobiety. Han i DK otaczają się oszałamiająco pięknymi kobietami; Poczucie własnej wartości Han wydaje się zależeć od przyciągnięcia prawdziwego haremu swoimi umiejętnościami dryfowania.

Szybcy i Wściekli: Tokio Drift
Szybcy i Wściekli: Tokio Drift
Szybcy i Wściekli: Tokio Drift
Szybcy i Wściekli: Tokio Drift
Szybcy i Wściekli: Tokio Drift
Szybcy i Wściekli: Tokio Drift
Szybcy i Wściekli: Tokio Drift
Szybcy i Wściekli: Tokio Drift
Szybcy i Wściekli: Tokio Drift
Szybcy i Wściekli: Tokio Drift
Oryginalny tytuł The Fast and the Furious: Tokyo Drift
Ranking IMDb 6.0 219,060 głosów
Ranking TMDb 6.2 3,160 głosów

Reżyser

Justin Lin
Reżyser

Obsada

Lucas Black isSean Boswell
Sean Boswell
Sung Kang isHan Lue
Han Lue
Shad Moss isTwinkie
Twinkie
Leonardo Nam isMorimoto
Morimoto
Brian Goodman isMajor Boswell
Major Boswell
Nikki Griffin isCindy (Clay's Girlfriend)
Cindy (Clay's Girlfriend)
Udostępniono38

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Narodziny gwiazdy
Thor: Ragnarok
Greyhound 2020
Le Mans ’66 (Ford v Ferrari)
Gwiezdne Wojny: Część V – Imperium Kontratakuje
Wierzę w Ciebie (I Still Believe)
Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły
Więzień labiryntu
Historia małżeńska
Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)
Midsommar
Czarna Pantera