The Lighthouse - OGLĄDAJ ONLINE

LEKTOR PL NAPISY PL DUBBING PL NAPISY ENG
The Lighthouse

The Lighthouse

110 Min.R
Twoja ocena: 0
7 8 głosów
Komentowanie wyłączone.

Opis

Koszmarna latarnia morska

The Lighthouse to drugi film w reżyserii Roberta Eggersa. Jest porywającym i burzliwym dramatem, który czerpie z wielu wpływów. Choć łączy je we własną, zwariowaną, gotycką historię thrillera historycznego. Akcja filmu rozgrywa się w latach 90. XIX wieku i jest wypełniona epickimi podmuchami wiatru, a także silnie przestarzałym poczuciem mitów i legend. Film został nakręcony w lśniąco surowej czerni i bieli z radykalnie staromodnym stylem. Współczynnik prawie idealny jak w przypadku wczesnego filmu dźwiękowego. Dzięki temu wszystko, co się dzieje, jest niesamowicie wciągające.

Rzadko się ekscytuje na widok tych dwóch aktorów walczących ze sobą i handlujących trudnym, złożonym okresowym dialogiem z takim mistrzostwem i talentem. Ostatnio taka ekscytacja pojawiła się u mnie na myśl o filmie Szybcy i Wściekli: Hobbs i Shaw. Oczywiście to za sprawą duetu aktorskiego czyli Dwayna Johnsona i Jasona Stathama. A scenariusz Roberta i Maxa Eggersa jest po prostu pyszną mieszanką. Często oburzającym hołdem dla mowy morskiej i wiedzy o stworzeniach morskich. Bardziej słonej niż podwodna fabryka chlorku sodu. Film ma swój klimat i to konkretny. Dla fanów takich produkcji szczególnie zalecam obejrzenie filmu Wilcze Echa.

Gdzie oglądać cały film The Lighthouse lektor CDA?

Cały film osadzony jest na bezludnej wyspie z postrzępionymi czarnymi skałami. Tam gdzie zgrzytliwy stary pies morski, grany przez Willema Dafoe, ogłasza swoje poglądy jak kapitan Ahab . Prowadzi tam latarnię morską wraz ze swoim nowym asystentem. Bawią się z gburowatą powściągliwością, a następnie z agresją, która wybucha z niego jak demon. Coś Wam to mówi? Taką agresję widziałem w filmie Venom CDA.

Dafoe i Pattinson to Tom Wake i Ephraim Winslow.  Surowi, małomówni mężczyźni z fajkami lub kawałkami papierosów. Mają zamiar rozpocząć czterotygodniowy okres służby na odległej skalistej skale, by nadzorować i pilnować latarni morskiej. Tom jest starzejącym się weteranem. Jest byłym zdolnym marynarzem, który jest obecnie niepełnosprawny z powodu kontuzji nogi. Jest on wyższym oficerem, który sam kieruje jedynie światłem, a przywilej sprawia, że ​​staje się rozdrażniony i kłótliwy. Ta obsada idealnie się tu komponuje jak w nuty w utworach Mozarta i Chopina.

Film The Lighthouse jest wykonany z niezwykłymi umiejętnościami. To film, w którym nie da się zaszufladkować niczego i to jest część jego atrakcyjności. Choć może to również stanowić wyzwanie marketingowe. Jednak nawet jeśli nigdy nie widziałeś innych filmów tego reżysera, możesz poczuć w kościach, że oglądasz coś nadprzyrodzonego. Dafoe i Pattinson grają w tych trudnych okresach, są wystarczająco fascynujący, aby skupić naszą uwagę, ale film ma również limit zapowiedzi. Groźnej mewy, która może być żywym duchem, przebłysku macek Neptuna, niemal mistycznej postaci Dafoe. Co tam dokładnie jest? A co naprawdę dzieje się między tymi dwoma mężczyznami? Czy widzimy kawałek przetrwania, horror lub studium powolnego wzajemnego szaleństwa? Co powiesz na wszystkie powyższe? Odpowiesz na te pytania, kiedy sam obejrzysz film. Życzę miłego seansu.

Czy fabuła tego filmu powali nas na łopatki?

Efraim opuścił swoją pracę w Kanadzie na tym stanowisku i ma mniej, bardziej uciążliwe i poniżające zadania związane z utrzymaniem maszyn rotacyjnych, zbieraniem drewna na opał, opróżnianiem komór, wybielaniem latarni, naprawą i czyszczeniem. Od samego początku jest gniewny i urażony, wściekły na dręczące go i wabiące Toma. W jednej chwili szarpie młodzieńca, w następnej wściekle podnosi rangę ze śmiertelną powagą.

Efraim jest zirytowany, że nigdy nie wolno mu przebywać w pobliżu światła, a następnie podejrzliwy i przerażony, gdy mówi mu się, że były asystent Toma zmarł z powodu szaleństwa z powodu dziwnych wizji. Ale czy to cała prawda? Sam Efraim ma głęboko niepokojące i głęboko erotyczne wizje syreny, które powodują, że szaleńczo i rozpaczliwie masturbuje się w szopie. W końcu samotność, frustracja i okresowe pijaństwo zbierają żniwo, a Efraim w histerycznej furii robi coś okropnego, co zaburza równowagę samych niebios, a muzyczna partytura Marka Korvena bezlitośnie wzmaga napięcie. Jednym słowem film dla tych z mocnymi nerwami.

The Lighthouse
Oryginalny tytuł The Lighthouse
Ranking IMDb 8.2 491 głosów

Reżyser

Obsada

Willem Dafoe isThomas Wake
Thomas Wake
Robert Pattinson isEphraim Winslow
Ephraim Winslow
Udostępniono19

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Laleczka (Child’s Play) 2019
Feel the Beat
Harry Potter i Książę Półkrwi
Przypływ wiary
Sztuka ścigania się w deszczu
Dragonheart: Vengeance
Zakochany bogacz
Zimna wojna
Behind You 2020
Sybilla 2019
Nic nie ginie
The Best of Enemies