The Parting Glass - OGLĄDAJ ONLINE

JĘZYK POLSKI NAPISY ENG
The Parting Glass

The Parting Glass

95 Min.PG
Twoja ocena: 0
0 0 głosów
Komentowanie wyłączone.

Opis

Co mu tutaj mamy ciekawego?

Nazywanie filmu po słynnej piosence może być nieco rozpraszające. O ile jesteśmy pochłonięci akcją to niewielka część naszego mózgu cierpliwie czeka, aż pojawi się melodia. W filmie The Parting Glass debiucie reżyserskim Stephena Moyera, czekasz na tytułową irlandzką piosenkę. Pojawia się pod koniec, jak przystało na jej wspaniałe, pożegnalne teksty. Używane w większości dokładnie tak, jak można się było spodziewać, ale nie mniej poruszające i satysfakcjonujące. Wygląda to dość ciekawie, nawet podobnie jak w filmie Wdowy.

Jest to wynik typowy dla tego doskonale wykreowanego, głęboko odczuwanego dramatu rodzinnego. Dramatu, w którym frustrujący irlandzko-amerykański klan dorosłego rodzeństwa gromadzi się, by opłakiwać swoją niedawno zmarłą siostrzyczkę. W skład obsady wchodzą Melissa Leo, Cynthia Nixon, Anna Paquin, Ed Asner i Rhys Ifans. Cały film The Parting Glass nie zachwyca, ale uderza emocjonalnie z satysfakcjonującą precyzją. Nie wiele jest takich filmów ale do nich możemy też zaliczyć film Anna 2019.

Gdzie oglądać cały film The Parting Glass online?

The Parting Glass podąża za Dannym (O’Hare), aktorem teatralnym, gdy wraz z siostrami (Cynthia Nixon, Melissa Leo) dołączają do ojca (Ed Asner) w podróży do Missouri. Po to aby zabrać rzeczy ich siostrzyczki Colleen (Paquin) po jej śmierć w wyniku domniemanego samobójstwa. Rhys Ifans występuje tu jako Karl, wyobcowany mąż Colleen i religijny konserwatywny outsider w rodzinie. Danny jest otwarcie homoseksualny i żonaty. Rozstrzygające szkło radzi sobie z ich interakcjami z delikatnym dotykiem, cicho potwierdzając napięcia między nimi.

Wolicie oglądać film z napisami czy z lektorem?

Rzeczywiście, jest to rodzaj filmu, który rozwija się z ciepłą, umyślną intymnością dobrej sztuki, której nie można nazwać sceną. O’Hare najwyraźniej napisał pewną autobiografię do swojego pierwszego scenariusza fabularnego. Scenariusza, który obraca się wokół rodziny o strukturze podobnej do jego własnej. Wraz z Paquinem, żoną Moyera, koproducentem i współpracownikiem serialu Czysta krew zrobili coś ciekawego. Film The Parting Glass stanowi coś w rodzaju zjednoczenia nieistniejącego już serialu o wampirach.

A wy jak oceniacie ten film?

Ogólnie pamięć jest kolejnym kluczowym elementem The Parting Glass. Ludzie zbyt często szukają zamknięcia w złamanych wspomnieniach swoich zmarłych bliskich, a postacie tutaj nie są inne. Moyer jest sprytny w sposobie robienia retrospekcji, w których Danny i jego rodzina pamiętają Colleen. Zbyt często twarz Paquin jest zasłonięta lub nieostra, w sposób, który subtelnie imituje naturalną mętność i niewiarygodność wspomnień. Utrudnia im to znalezienie spokoju ducha. Ta technika jest szczególnie skuteczna w sekwencji, w której Danny i jego ojciec są zaznajomieni ze szczegółami śmierci Colleen. Na szczęście cały film The Parting Glass pomija pokazywanie szczegółów graficznych w następnej retrospekcji, pozostawiając je wyobraźni. Myślę, że taki zabieg jest bardzo ciekawym posunięciem.

 

The Parting Glass
Oryginalny tytuł The Parting Glass
Ranking IMDb 5.4 125 głosów
Ranking TMDb 6 1 głosów
Udostępniono0

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Nędznicy 2019
Portret kobiety w ogniu
Pralnia 2019
Matthias & Maxime
Downton Abbey
Feel the Beat
Untogether 2019
Brudna gra
Mowgli: Legenda Dżungli
Kurier 2019
Kartoteka 64
Van Gogh. U bram wieczności