What's happening?

Tlen (Oxygène) - OGLĄDAJ ONLINE

LEKTOR PL NAPISY PL DUBBING PL NAPISY ENG
Tlen (Oxygène)

Tlen (Oxygène)

May. 12, 2021France100 Min.TV-MA
Twoja ocena: 0
8 1 głos

Gdzie oglądać Tlen (Oxygène) online?

Cały film Tlen (Oxygène) online zapowiada się ciekawie. Odkąd szok i brutalność jego ucieczki z 2003 roku High Tension wprowadziły go do Splat Pack, Alexandre Aja wybrał zabawną wycieczkę. Zaczął tworzyć dziwne filmy przypominające horrory. Takie z ryczącymi rzeczami do potwornego horroru Piranha 3D. Ten film można zaliczyć do gatunku – katastroficzny. Francuski specjalista od gatunku porzuca radosnego ducha powrotu do kina klasy B, ale nie umiejętności opowiadania historii w Oxygen. Moim zdaniem to trochę klaustrofobiczny thriller science fiction. Jest napędzany porywającym występem Mélanie Laurent. To jedyny plus tego wszystkiego. Dużo ciekawych premier pojawia się na platformie Netflix. Ciekawym tytułem jest też na pewno film Mitchellowie kontra Maszyny. To świetna animacja dla całej rodziny.

Przybywając teraz, gdy ludzkość niepewnie wyłania się z czegoś w rodzaju globalnego snu. Podstawowy scenariusz filmu powinien współgrać z izolacją, której widzowie doświadczyli w swoim życiu. Natomiast większym pytaniem, czy naprawdę chcemy wrócić do tego, co znaliśmy wcześniej. To proaktywny wybór, którego postać Laurenta musi podjąć, gdy spada jej poziom tlenu. Bohaterka ma ograniczony czas na ustalenie jej sytuacji, odzyskanie wspomnień i ocalenie siebie. Wciela się w kobietę, która przechodzi nieplanowaną kriogeniczną reanimację w przytulnym pomieszczeniu. Niestety jej życie kończy się na wyczerpaniu, gdy stara się dowiedzieć, kim jest i jak się tam dostała.

Tlen (Oxygène) online Lektor PL czy Napisy PL?

Netflix początkowo miał zagrać Anne Hathaway, a następnie Noomi Rapace, pod kierownictwem Francka Khalfouna. OIdbyło się to  zanim Aja przestawił się z krzesła producenta i sprowadził Laurent. Przerobił film na swój pierwszy francuskojęzyczny projekt od prawie 20 lat. To przemyślenie działa na korzyść filmu, nawet jeśli ostatecznie jest bardziej stylowy niż oryginalny. Reżyserska ingerencja Aji może czasami przeszkadzać, ale niekoniecznie jest to przypadek. Jakby nie chciał, żeby widzowie zdali sobie sprawę, jak ograniczona była jego szkieletowa obsada i ekipa w realizacji filmu. Trochę jak podczas realizacji filmu Nikt (Nobody). Zresztą sami zobaczycie, czy jest tak faktycznie.

Nakręcony podczas blokady i tematycznie odzwierciedlający obawy związane z długotrwałą izolacją, to kompaktowa operacja. Zawiera jedną postać w jednym zestawie, który przypomina zaawansowaną technicznie trumnę zawieszoną w pustce. Taką z drugorzędnymi postaciami reprezentowanymi tylko przez ich głosy lub w retrospekcjach. Najważniejszym z nich jest Mathieu Amalric, który swój aksamitny autorytet wokalny użyczył M.I.L.O., monitorowi ze sztuczną inteligencją, który jest łagodniejszą francuską. Ponadto im więcej widzimy na zewnątrz jej kapsuły, tym szybciej odkrywamy jej kłopotliwe położenie. Czekanie, aż nadrobi zaległości, może być frustrujące, zwłaszcza że to ona dostarcza czerwone śledzie, które większość widzów widzi od razu.

Kolejna ciekawa produkcja online od Netflix

Scenariusz autorstwa Christie LeBlanc był wpisem na Czarnej liście sprzed pandemii COVID-19. Ale podobnie jak wiele filmów wymyślonych w The Before Time, w niepokojący sposób nawiązuje do panującego nastroju tych długich miesięcy uwięzienia. Pandemia wpłynęła negatywnie na wszystko co znam. Na psychikę ludzi, branżę filmową i wiele więcej.  Netflix zaapelował do krytyków, aby nie ujawniali odkryć dokonanych przez postać Laurent, Elizabeth Hansen, ani lokalizacji kriogenicznej jednostki, w której odzyskuje przytomność i zostaje uwięziona. Podejrzewam, że planują zrobić coś dodatkowego do tego filmu online.

To dlatego, że „Tlen (Oxygène) online” nie jest przecież historią o przetrwaniu w konwencjonalnym sensie. W przeciwieństwie do znanego filmu, w którym Ryan Reynolds usiłuje uciec z trumny, mając przy sobie tylko zapalniczkę i telefon komórkowy o niskim poziomie naładowania. Na pewno pamiętacie tę historię. To esencja całego filmu ma bardziej egzystencjalny charakter. Liz musi odgadnąć, kim – a dokładniej, czym – jest, a kiedy to objawienie wyjdzie na jaw, należy dokonać świadomego wyboru, czy w ogóle chce oddychać. Fabuła jest naprawdę ciekawa i polecam film każdemu.

Tlen (Oxygène)
Tlen (Oxygène)
Tlen (Oxygène)
Tlen (Oxygène)
Oryginalny tytuł Oxygène
53 Komentarze
Zaloguj się, aby brać udział w dyskusji.
Marysia Wójtowicz
Mogę oglądać ulubione filmy online na laptopie i telefonie kiedy chce! super opcja. Wieczorami czasami serwery są przeciążone dlatego rejestracja jest konieczna, ale na szczęście to szybka akcja
Wiktoria Bieniek
OMG! Świetnie, uwielbiam te strone, na początku nie chciałam się rejestrować, ale teraz nie żałuje. Świetne produkcje i premiery online!
Laura Piotrowska
Jakość 4k czy jakość HD. Ja szczerze nie widzę różnicy ale polecam. Cały film Tlen (Oxygène) online na duży plus.
Maja Dudzik
Rejestracja bardzo prosta, zajęła mi 2 minuty, a przyjemność z oglądania niezapomniana.
Mariusz Ponikowski
Polecam obejrzeć na telewizorze z dobrym dźwiękiem. Efekty są super!
Justyna Musiał
Jedna z lepszych produkcji online jakie ostatnio widziałem!
Patrycja Chowaniec
Niesamowite zakończenie! ale nie będę spoilerował Film Tlen (Oxygène) online wymiata!
Robert Balcerzak
Czy rejestracja jest na pewno darmowa?
Michał Wiktowski
Tak, właśnie się zarejestrowałem i wszystko działa bez zarzutu. Aczkolwie film Tlen (Oxygène) online nie za bardzo mi siadł. Nie moje gusta.
Danuta Tyreńska
Dokładnie tak, rejestracja zajęła dosłownie minutę. Znalazłam swoje ulubione filmy i seriale online. Przez to wszystko zaczęłam woleć oglądać filmy online w domu niż w kinie.
Joanna Kasperczyk
Oceniam film Tlen (Oxygène) na mocne 7. Niestety ja wolę oglądać w filmy w kinie, niż w domu online na sofie..
Damian Makowski
Jak dla mnie film mocno przereklamowany.. Wolę oglądać filmy z napisami, niestety ale Lektor zagłusza dużo. Niestety napisy w mojej wersji były trochę przyśpieszone.
Udostępniono0

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Anna 2019
Bez litości 2
Blade Runner 2049
Greenland 2020
Mroczne miejsce
Po omacku
Groźne kłamstwa 2020
Szybcy i wściekli 9
Halloween 2018
Ocean ognia
Robin Hood: Początek
Archive 2020