Topielisko. Klątwa La Llorony - OGLĄDAJ ONLINE

JĘZYK POLSKI NAPISY ENG
Topielisko. Klątwa La Llorony

Topielisko. Klątwa La Llorony

93 Min.R
Twoja ocena: 0
6.6 8 głosów
Komentowanie wyłączone.

Opis

ogladaj online

Ciekawa klątwa

Wraz z premierą The Curse Of La Llorona, która wkrótce trafi na nasze ekrany. Możemy zwrócić uwagę na przerażającą opowieść folklorystyczną, która zainspirowała ten horror. Kiedy zwiastun filmu, w którym gra Linda Cardellini. Trafił na nasze ekrany w zeszłym roku, wielu zastanawiało się, jaka była inspiracja. Podczas gdy tylu innych krzyczało za ekranami, gryząc szaleńczo w mediach społecznościowych. Opowiadali historie o tym, jak słuchają opowieści jako dzieci.

Główna cytowana legenda wywodzi się z Meksyku. Co również rozgniewało wielu, którzy zastanawiali się, dlaczego Linda Cardellini gra główną rolę, a nie aktora latynoskiego. I opiera się na historii La Llorony, czyli ?Płaczącej kobiety?.

Ale co z tą legendarną postacią, która ma nas przestraszyć w kinie?

Mówi się, że jest kilka pływających wokół pułapek. Według legendy, klątwa zaczęła się po tym, jak kobieta o imieniu Maria zakochała się w bogatym człowieku i miała dwoje dzieci. Jedna z najczęściej cytowanych opowieści mówi, że było dwóch chłopców. Inni mówią, że trójka dzieci – różni się od demograficznej do demograficznej.

La Llorona wygląda na dość przerażającego w filmie.
Pochodziła z biednej wioski, ale była znana ze swojego piękna. Co przyciągnęło uwagę tego szlachcica, który podróżował. Mimo to jego rodzina nie pochwalała się, a mąż przeniósł się do jej biednej wioski.

Wkrótce mąż Marii zaczął wyjeżdżać do pracy, rzadko wracając i zwracając uwagę tylko na swoich synów. Pewnego dnia stary bogaty mąż wrócił do wioski z młodszą kobietą i powiedział swoim synom pożegnanie – ignorując Marię. Co jest śmiałym posunięciem. Bierze dwóch synów do rzeki w morderczej wściekłości i topi ich jako zemstę za męża, który zostawia ją dla innej kobiety.

Będą tego żałować?

Żałując tego ruchu, tak jak ty, wraca na rzekę, by zobaczyć, jak chłopcy zmyli się. Potem rzuca się, a jej martwe ciało zostaje znalezione na brzegu jakiś czas później. W tym miejscu historia staje się (jeszcze bardziej) ponura, ponieważ gdy zwraca się do perłowych bram, zostaje odrzucona z nieba, dopóki nie znajdzie swoich synów.

W ten sposób była skazana na wędrówkę samotnie po ziemi w poszukiwaniu swoich dzieci, płacząc, jak to opisano i utkwiła między ziemią żywych i zmarłych, mając nadzieję, że uda im się dotrzeć do życia pozagrobowego. Na Ziemi La Llorona porywa dzieci w nocy, ponieważ myśli, że są jej zaginionymi dziećmi. Ale kiedy zwraca się do nieba z włóczniami w środku i stoi przed odrzuceniem po odrzuceniu, tak samo tonie dzieci.

Mówi się, że jeśli słyszysz jej płacz, masz uciekać w odwrotną stronę. Nie tylko świadkiem dźwięków, które możesz przeklinać na nieszczęście lub śmierć. Podczas gdy ci, którzy twierdzą, że widzieli postać La Llorony, mówią, że pojawia się późno w nocy w pobliżu zbiorników wodnych ubranych w białą suknię i welon. Jak płacząca panna młoda.

W ten sposób rodzice w Ameryce Łacińskiej wykorzystywali je do zniechęcania dzieci do zbyt późnego pozostawania poza domem. O czym świadczy liczba osób na Twitterze mówiących o tym, jak ta bajka przestraszyła ich bezbronnie jak dzieci. Więc nie ma możliwości, aby mogli to oglądać film.

Topielisko. Klątwa La Llorony
Topielisko. Klątwa La Llorony
Topielisko. Klątwa La Llorony
Topielisko. Klątwa La Llorony
Topielisko. Klątwa La Llorony
Topielisko. Klątwa La Llorony
Topielisko. Klątwa La Llorony
Oryginalny tytuł The Curse of La Llorona
Ranking IMDb 6.4 619 głosów
Ranking TMDb 5.9 13 głosów

Reżyser

Obsada

Udostępniono121

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Unhinged 2020
Ma 2019
Ciemno, prawie noc
Służby Specjalne
El Camino: A Breaking Bad Movie
Alita: Battle Angel
Plagi Breslau
Nieoszlifowane diamenty
Zakon Świętej Agaty
Dark Web: Usuń znajomego
Glass
Przynęta 2019
×
Życzymy miłego seansu!