Truposze nie umierają - OGLĄDAJ ONLINE

LEKTOR PL NAPISY PL DUBBING PL NAPISY ENG
Truposze nie umierają

Truposze nie umierają

103 Min.R
Twoja ocena: 0
4.3 8 głosów
Komentowanie wyłączone.

Opis

To robi się już nudne

Truposze nie umierają jest daleki od mistrzostwa, ale jest coś, co można powiedzieć o jego znakomitości. Wiesz, jakie są odczucia ze wszystkich innych filmów zombie wydanych w ostatnim półwieczu. W szczególności „Świt żywych trupów” George’a Romero z 1978 roku. Ogólnie satyry na temat konsumpcjonizmu, a konkretnie amerykańskiego materializmu. Zombie przejmują kontrolę nad małym miasteczkiem Centerville (miejsce nienazwane, chociaż film został nakręcony w północnej części stanu Nowy Jork) i rozpoczynają wędrówkę po kraju, który tak dobrze znają, powtarzając czynności, które kiedyś je zdefiniowały. Takie jak kołysanie rakietą tenisową lub ciągnięcie gitary lub kosiarki na około.

Dzieci zombie włóczą się po zniszczonym sklepie ze słodyczami, mrucząc imiona swoich ulubionych marek, jak zaklęcia. Jeden zombie przekąsza na ramieniu, jakby był nogą indyka. Mruczy przy tym pod nosem. Po strzale lub cięciu, zmarli nie krwawią, ale zamiast tego emitują obrzęki sadzy. Oglądaj cały film Truposze nie umierają online CDA lektor PL.

Lokalni gliniarze są naszymi przewodnikami po tym ataku niskoenergetycznym. Szef Cliff Robertson (Bill Murray) ma nadzieję, że plagę zombie można odwrócić, lub cofnie się sama. Jego zastępca, oficer Ronnie Petersen (Adam Driver), jest przekonany, że na pewno źle się skończy. Wiemy o tym, ponieważ mówi to nie mniej niż cztery razy. Dopóki zdanie nie wypełni Urwiska zarówno zirytowaniem, jak i lękiem. Ich kolega, oficer Minerva „Mindy” Morrison (Chloe Sevigny), jest wrakiem, jak krater Veroniki Cartwright w oryginalnym „Obcy”.

Gdzie oglądać Truposze nie umierają online cda?

Policja jest tak przyzwyczajona do rutyny. Na scenie otwierającej, gdy miejscowy pustelnik o imieniu Bob (Tom Waits) odpowiada na ich pytania dotyczące skradzionego kurczaka farmera. Policja strzela do nich, następnie wraca do samochodu i odjeżdża. Co zrobią, gdy sprawy się rozpadną? Według doniesień prasowych świat odwrócił się od swojej osi. Dosłownie. Dni trwają dłużej niż kiedyś. Noc przychodzi natychmiast. System komunikacyjny jest podkręcony. Nie możesz odebrać sygnału z telefonu komórkowego. Komercyjne radio wchodzi i wychodzi, z wyjątkiem sytuacji, gdy stacja gra Sturgilla Simpsona „Truposze nie umierają”. Co, jak informuje Ronnie, jest tematyczną piosenką oglądanego filmu.

Pozostali mieszkańcy reagują z różnym stopniem alarmu i zaradności. Frank Miller (Steve Buscemi), wspomniany rolnik, który oskarżył Pustelnika Boba o kradzież kurczaków, zabarykadował się w swoim domu. Hank Thompson (Danny Glover) zamyka się w swoim sklepie ze swoim lokalnym biznesmenem Bobby Wigginsem (Caleb Landry Jones), który sprzedaje pamiątki kultury pop na swojej stacji benzynowej, w tym plakaty do horrorów, które Jarmusch prawdopodobnie widział pięć razy w kinach. Najbardziej zdolną postacią jest nowo przybyły grabarz w Ever After Funeral Home, Zelda Winston (Tilda Swinton). Horda ghuli nie porusza jej, spacerując między nimi i krojąc ich kataną. (Ona i tytułowy bohater Jarmuscha „Ghost Dog: The Way of the Samurai” dobrze by się dogadali.)

Horror za horrorem..

Każda rola została obsadzona dokładnie tym aktorem, którego spodziewasz się zobaczyć w tej części. Adam Driver jest miękko mówiącym, w okularach frajerem, który jest trochę zbyt entuzjastyczny wobec perspektywy ścięcia byłych sąsiadów (szef pyta go, czy kiedykolwiek grał w baseball w mniejszej lidze. Tilda Swinton to długowłosa, stalowooka, elfia łuska, która wydaje się istnieć poza pojęciem narodowości lub płci; Steve Buscemi gra bezczelnie rasistowskiego schmucka w czerwonym kapeluszu, którego zbliżająca się śmierć nikt nie opłakuje; Carol Kane jest miejscowym pijakiem-zombie, którego jedyną linią jest to coś.

Jak to jest charakterystyczne dla Jarmuscha (i jego regularnego operatora Fredericka Elmesa, także weterana filmów Davida Lyncha), sceny, które w przeciwnym razie mogłyby zagrać jako sprawdzanie gatunku, stają się dziwnie piękne – szczególnie, gdy bohaterowie jeżdżą powoli przez ghulskie ulice mieszkalne w nocy, kierując się na swoich byłych sąsiadów, lub gdy kamera utrzymuje się na obrazie, który jest tak piękny, jak niepokojący, jak obraz nieumarłych twarzy zmieszanych z szybą sklepu.

W najlepszej tradycji romero, żartobliwe wyjaśnienia tego, co wywołało apokalipsę, to otwarte metafory dla prawdziwych lęków, amerykańskich i globalnych. Świat został zepchnięty ze swojej osi przez coś, co nazywa się „frackingiem polarnym”. Wydaje się, że jest to coś nadprzyrodzonego, dopóki nie usłyszysz przedstawicieli branży szczelinowania polarnego i nie zaprzeczymy, że proces ten jest zły dla natury. Centerville, spokojne amerykańskie miasto, które wydawało się martwe kulturowo i ekonomicznie, gdy ta historia się zaczęła, jest wstrząśnięte z jego letargu dosłownie wstrząsami sejsmicznymi, które sprawiają, że jedna część populacji chce pożreć drugą.

Truposze nie umierają
Truposze nie umierają
Truposze nie umierają
Truposze nie umierają
Oryginalny tytuł The Dead Don't Die
Ranking IMDb 5.8 2,029 głosów
Ranking TMDb 5.8 152 głosów

Reżyser

Jim Jarmusch
Reżyser

Obsada

Bill Murray isCliff Robertson
Cliff Robertson
Adam Driver isRonald Peterson
Ronald Peterson
Tilda Swinton isZelda Winston
Zelda Winston
Chloë Sevigny isMindy Morrison
Mindy Morrison
Steve Buscemi isFarmer Miller
Farmer Miller
Danny Glover isHank Thompson
Hank Thompson
Caleb Landry Jones isBobby Wiggins
Bobby Wiggins
Rosie Perez isPosie Juarez
Posie Juarez
Iggy Pop isCoffee Zombie
Coffee Zombie
Sara Driver isCoffee Zombie
Coffee Zombie
Udostępniono14

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Impostor 2019
Prodigy. Opętany
Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru
Deadpool 2
Aniołki Charliego 2019
Gwiazdka (Stargirl) 2020
Mój przyjaciel szpieg
Gdzie jesteś, Bernadette?
Naprzód 2020
Kolor z przestworzy 2020
Relic 2020
Glass
×
Życzymy miłego seansu!