Vox Lux - OGLĄDAJ ONLINE

JĘZYK POLSKI NAPISY ENG
Vox Lux

Vox Lux

114 Min.R
Twoja ocena: 0
0 0 głosów
Komentowanie wyłączone.

Opis

Gdzie oglądać cały film Vox Lux online?

Jednak najbardziej żałosna wizja należy do Vox Lux, w której przedstawienie Corbet o wykorzystaniu przemysłu muzycznego jest niemal parodycznie ponure. Celeste po raz pierwszy staje się sławna, gdy pisze piosenkę o przetrwaniu szkolnej strzelaniny, a ona w końcu przekształca swoje cierpienie w markę handlową i lukratywną, ale bezduszną karierę. Pod koniec filmu, w głosie narratora, dowiadujemy się, że mogła stworzyć coś bardziej nikczemnego niż kontrakt płytowy: ?Wkrótce po tym, jak jej kolega z klasy pociągnął za spust i wysłał ją na miejsce między życiem a śmiercią? spotkałem diabła i zawarłem z nim układ w zamian za jej życie. Szepnął jej melodie, a ona wróciła z misją, by wprowadzić wielką zmianę w następnym stuleciu. ?(Więc dlatego nie mogę wydobyć z głowy tyłka. Cholera, Lucyfer!)

Jeśli uczestniczyłeś w Toronto International Film Festival zeszłej jesieni to A Star Is Born i Vox Lux nie były jedynymi filmami, które można było złapać. Filmami, w których rozpoznawalna aktorka przekształciła się w fikcyjną celuloidową gwiazdę pop. Na premierze TIFF w 2018 roku pojawił się także debiut reżyserski Maxa Minghelli. Historia kopciuszka z okresu amerykańskiego Idola, w której Elle Fanning została polską dziewczyną z farmy, która znalazła się w telewizyjnym konkursie wokalnym. (33-letnia Minghella gra Nicka w ?Opowieści służącej? i jest synem zmarłego reżysera Anthony’ego Minghelli.) Był też Her Smell, trzecia współpraca między autorką niezależną Alexem Rossiem Perry i Elisabeth Moss, która zajmuje się rolą Courtney Miłosna.

Dość ciekawa fabuła

Wszystkie te filmy miały swoją premierę w tym roku. Na dobre lub na złe. Przynajmniej częściowo zostanie zapamiętane jako Rok Czeskiej Rapsodii. Bijąca na pamięć jeszcze Teflon Queen biografia zrobiła mennicę w kasie i zapewniła Rami Malkowi Oscara. Oscara za najlepszą rolę męską grając boga rocka Freddiego Mercury’ego.

Ale te cztery filmy o supergwiazdach kobiecych unikają leczenia biograficznego w celu stworzenia bardziej wyrafinowanego popkulturowego budowania świata, ciesząc się tworzeniem alternatywnych wszechświatowych topperów do map, takich jak Celeste glam-butch heartthrob Vox Lux (Portman gra ją z paskudnym usta gruby, akcent Staten Island), lub w Her Smell, high-fashionistka Grrrla Amber Heard, Zelda E. Zekiel, która chodzi w ubraniu w połowie – Ziggy Stardust, na wpół ?Formacja?. Biopiki często czują się stabilne i przewidywalne – rockowe biopisy są podwójnie porównywalne z niesforną energią materiału źródłowego. Być może te fabularyzowane marzenia są bardziej odpowiednie. Czym jest muzyka pop, jeśli nie bezpośrednim odwołaniem się do eskapizmu, fantazji i wyobraźni?

Wygląda na to, że nie

Mimo to każdy z tych filmów oferuje własną krytykę kompleksu pop-music-industrial, a niektóre z nich są wręcz rażące. W Teen Spirit, zręczny dyrektor wykonawczy branży muzycznej (grany, z rozkoszą, przez kradnącą scenę Rebecca Hall) oferuje profesjonalnie naiwnemu 17-letniemu Violet Valenski kontrakt na płytę – wszyscy wiemy, co to znaczy. Pytanie animacyjne filmu pochodzi z tego, czy podpisze je i porzuci swojego nieszczęsnego, ale sympatycznego menedżera rodzinnego miasta, a wraz z nim (zakładamy, bo widzieliśmy ten film wcześniej) jej artystyczną integralność.

W filmie A Star Is Born, Cooper grizzle oszalał Jackson Maine, ale wypiera się swojej nowej panny młodej Ally za ?pójście na pop? i przejście łatwej wyprzedaży do sukcesu. W jednej z najbardziej wstrząsających scen filmu pijacko drwi z rzekomo nudnych tekstów z jej solowego hitu: ?Dlaczego przyszedłeś do mnie z takim dupkiem?? Jej Smell przedstawia wewnętrzny krąg Becky jako koterii osób wspomagających i zależnych finansowo hangers-on, zadowoleni z tego, że znosili jej złe zachowanie, o ile modne alt-rockowe utowarowienie pozostaje ich biletem na posiłek.

 

Vox Lux
Vox Lux
Vox Lux
Vox Lux
Vox Lux
Vox Lux
Vox Lux
Vox Lux
Vox Lux
Oryginalny tytuł Vox Lux
Ranking IMDb 6.0 7,385 głosów
Ranking TMDb 6 78 głosów

Reżyser

Brady Corbet
Reżyser

Obsada

Natalie Portman isCeleste Montgomery
Celeste Montgomery
Raffey Cassidy isYoung Celeste / Albertine
Young Celeste / Albertine
Jude Law isManager
Manager
Stacy Martin isEleanor
Eleanor "Ellie" Montgomery
Willem Dafoe isNarrator (voice)
Narrator (voice)
Maria Dizzia isMs. Dwyer
Ms. Dwyer
Meg Gibson isMrs. Montgomery
Mrs. Montgomery
Daniel London isFather Cliff
Father Cliff
Udostępniono3

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Dwóch papieży
Greyhound 2020
Pavarotti
Historia małżeńska
Mrok 2018
Gundala 2019
Dzięki Bogu
Nędznicy 2019
Przemytnik 2018
Biały, biały dzień
Yip Man 4
Untogether 2019