What's happening?

Wieczny okop - OGLĄDAJ ONLINE

LEKTOR PL NAPISY PL DUBBING PL NAPISY ENG
Wieczny okop

Wieczny okop

Oct. 31, 2019Spain147 Min.PG
Twoja ocena: 0
5 1 głos

Gdzie oglądać cały film Wieczny okop online?

Antonio de la Torre nadal podkreśla swoje uznanie jako jeden z najlepszych hiszpańskich aktorów swojego pokolenia. To wszystko dzięki swojej ostatniej roli w filmie Wieczny okop. Ten dramat historyczny pokazał się z naprawdę dobrej strony. Film napisany przez Geonago i Louisa Bendegę. Dotyczy trudnej sytuacji tych, którzy zostali zmuszeni do ukrycia się przed faszystami Franco. Niestety nie tylko na czas hiszpańskiej wojny domowej, ale przez trzy dekady. To coś niesamowitego ukrywać się przez ponad trzydzieści lat. Trochę nawiązuje to do filmu Głupie, młode serce. Dokładnie takimi słowami można skomentować oba te filmy.

Cały film pokazuje barbarzyństwo wojny domowej i jej spuściznę. Pokazuje jak faszystowska dyktatura ogarnęła Hiszpanię. Dwaj uczestnicy Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w San Sebastián przenoszą nas w tę erę. Jedna akcja rozgrywa się w momencie, gdy przemoc została po raz pierwszy uwolniona. Później pokazane jest dziesięciolecie, które nastąpiło po wybuchu wojny domowej. Film Wieczny okop wyreżyserowali Aitor Arregi, Jon Garaño i Jose Mari Goenaga, znani z różnych ciekawych prac. Jednak tak czy tak w języku hiszpańskim wolę serial Dom z papieru.

To świetny dramat wojenny

Choć to fikcyjna opowieść to film czerpie z historii wielu osób, które ukrywały się za fałszywymi ścianami lub podłogami w swoich domach. Przede wszystkim historia Manuela Cortesa, byłego burmistrza wioski Mijas, którego tymczasowa kryjówka w domu ojca stała się jego więzieniem przez 30 lat.  Wieczny okop łączy swój skuteczny element dramatu więziennego z dramatem relacji. Podkreśla wpływ ukrywania się, nie tylko tych zmuszonych, ale i bliskich, którzy faktycznie byli ich jedynymi obrońcami, a także żyli w strachu przed odkryciem. Niestety tak to w tych czasach było. Ciężko sobie to nawet wyobrazić.

Film zaczyna się od przypływu adrenaliny, gdy republikanin Higinio Blanco (Antonio de la Torre) i jego koledzy walczą o życie. To tutaj zaczyna się ukrywanie, gdy Higinio bierze to, co według niego, będzie tymczasowym schronieniem. Nie możemy nie przypomnieć, że my również mogliśmy z łatwością zanurzyć się w koszmar faszyzmu, gdy pisarze silnie przeciwstawili się zdradzie i nienawiści. Szkoda, że ​​trwający 147 minut film daje wrażenie jakby był nieskończony. Aczkolwiek i tak warto go obejrzeć. Belén Cuesta zagrała też fantastyczną rolę w tym filmie. Tym bardziej mogę go śmiało polecić.

cały film wieczny okop online cda zalukaj filiser

Oryginalny tytuł La trinchera infinita
Ranking IMDb 7.2 3,774 głosów
Ranking TMDb 7.3 12 głosów
Udostępniono0

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Ukryte życie
Infamous
Downton Abbey
Nomadland
Vox Lux
Czarne bractwo. BlacKkKlansman
Green Book
Babyteeth
Ghosts of War 2020
Madame Claude
Anioł w Ogniu
The Parting Glass