Wiwarium - OGLĄDAJ ONLINE

LEKTOR PL NAPISY PL DUBBING PL NAPISY ENG
Wiwarium

Wiwarium

97 Min.R
Twoja ocena: 0
0 0 głosów
Komentowanie wyłączone.

Opis

Gdzie oglądać cały film Wiwarium online?

Film Wiwarium mocno inspiruje się jednym z najbardziej przerażających odcinków amerykańskiego serialu telewizyjnego Strefa mroku. Tam mieszkańcy Peaksville zostają odcięci od reszty świata, terroryzowani przez rozdrażniony, ale boski umysł małego dziecka. Oparty na opowiadaniu Jerome’a ​​Bixby’ego odcinek uderzył publiczność w 1961 roku. Nie jeden nie był w stanie dokończyć tego odcinka. Zresztą możecie sprawdzić sami jak bardzo przerażające to jest. To trochę jak The Postcard Killings. Miejscami ten film nazwał bym horrorem, a nie thrillerem. Nie wiem czemu taki gatunek przydzielili mu twórcy. 

Porównać możecie thriller Bad Boys for Life i ten film. Zupełnie nie trafione jest przydzielenie do tego gatunku. Natomiast Eisenberg i Poots to Tom i Gemma. Tom to amerykański ogrodnik, a Gemma to nauczyciel brytyjskiej szkoły podstawowej. Nie są małżeństwem, ale są na tyle poważni, że szukają wspólnego miejsca. Wędrują do biura nieruchomości, które sprzedaje domy w podmiejskim raju zwanym Yonder. Agent Martin (Jonathan Aris), jest absurdalnie stylizowanym i insynuującym maniakiem. Pokazuje im potencjalny dom, a miejsce, do którego przybywają, jest jakby było na jakieś pocztówce. Każdy dom jest taki sam, każdy w kolorze miętowo-zielonym, z latarnią uliczną, maleńkim drzewem i krótką ceglaną ścianą z przodu oraz przyległym ogrodzonym podwórkiem. Czyli to trochę jak domy w Wielkiej Brytani. 

Ten thriller jest naprawdę mocny

W filmie Wiwarium online można zobaczyć ogromny ślad po odcinku To dobre życie ze Strefy mroku. To drugi film reżysera Lorcana Finnegana i pisarza Garreta Shanleya. Można powiedzieć, że to paranoiczna bajka, w której dążenie do zdobycia wymarzonego domu zamienia się w coraz bardziej surrealistyczny koszmar uwięzienia. Tom i Gemma utknęli, a to dziecko wkrótce wyrasta na okropnego 10-letniego chłopca, który krzyczy, naśladuje to, co mówią oboje. Podobnie jak w przypadku wszystkich takich fantazji w stylu Strefy mroku, rozpoznawane przez nas szczegóły sprawiają, że niewyobrażalne wydaje się natychmiastowe. W jednej chwili są szczęśliwymi młodymi kochankami, czekającymi na życie pełne możliwości. Natomiast następnie są przerażonymi, wyczerpanymi wrakami. Są zakładnikami krzyczących żądań obcego dziecka, które naśladuje każde słowo i gest. Nikt z nich takiego życia nie chciał. Niestety obwiniają się nawzajem o o to wszystko.

Wiwarium
Wiwarium
Oryginalny tytuł Vivarium
Ranking IMDb 6.5 968 głosów
Ranking TMDb 5.6 52 głosów

Reżyser

Obsada

Molly McCann isMolly - Mousey Girl
Molly - Mousey Girl
Olga Wehrly isYoung Woman
Young Woman
Jack Hudson isEstate Agent (uncredited)
Estate Agent (uncredited)
Michael McGeown isFactory worker (uncredited)
Factory worker (uncredited)
Udostępniono6

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Nie otwieraj oczu
Sala samobójców. Hejter
Kapitan Marvel
Dom strachów 2019
Zaginione dziewczyny
Jurassic World: Upadłe królestwo
Anioł w Ogniu
Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi
Łotr 1. Gwiezdne Wojny – Historie
Czerwona jaskółka
6 Underground
Były lokator 2020