What's happening?

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia - OGLĄDAJ ONLINE

LEKTOR PL NAPISY PL DUBBING PL NAPISY ENG

ONLINE HD 3850 Wyświetleń Report Error

  Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

  Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

  Jeden pierścień by wszystkimi rządzić.Dec. 18, 2001New Zealand178 Min.PG-13
  Twoja ocena: 0
  10 1 głos

  Reżyser

  Obsada

  Elijah Wood isFrodo Baggins
  Frodo Baggins
  Ian McKellen isGandalf the Grey
  Gandalf the Grey
  Sean Astin isSamwise
  Samwise "Sam" Gamgee
  Liv Tyler isArwen Evenstar
  Arwen Evenstar
  Dominic Monaghan isMeriadoc
  Meriadoc "Merry" Brandybuck
  Billy Boyd isPeregrin
  Peregrin "Pippin" Took
  Sean Bean isBoromir
  Boromir

  Gdzie oglądać cały film Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia?

  Pomyślmy o trzygodzinnym epickim filmie Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia jako pierwszym akcie trzyaktowej gry. Gry w której znajdują się także filmy Dwie wieże i Powrót króla. Śródziemie ze swoją różnorodną populacją ludzi, elfów, hobbitów, krasnoludów i czarodziejów stoi na rozdrożu. Przez pokolenia te rasy i plemiona walczyły, by powstrzymać mrocznego Saurona. Izolowani od tego trwającego konfliktu są hobbici. Czyli beztroska, prosta kolonia małych ludzi zbyt zajęta uprawą ziemi, ciesząca się jedzeniem i wychowująca rodziny, by troszczyć się o złowieszcze wydarzenia poza Shire. Ale ich duszpasterska egzystencja, a nawet przyszłość całego Śródziemia, jest zagrożona, gdy Sauron, obsesyjnie odzyskujący zły pierścień, który da mu najwyższą moc, dowiaduje się, że jego nagroda jest gdzieś w Shire.

  Oczywiście można by przypuszczać, że prawy bohater może użyć potężnego pierścienia złota, aby pokrzyżować siły Saurona. Bynajmniej. Wielu próbowało. . . i nie powiodło się. Stworzony dla zła pierścień może być użyty tylko dla zła i korumpuje każdego, kto go nosi. Nie może dać nic dobrego. Dlatego los wybrał cnotliwego hobbita o imieniu Frodo Baggins. Wybrał go po to by strzegł pierścienia. Strzegł go dopóki nie zostanie wrzucony do ognistych wnętrzności Góry Zagłady, gdzie został wykuty.

  Czy poradzą sobie ze złem, które na nich czyha?

  Po poznaniu swojego przeznaczenia i historii niebezpiecznego pierścienia od mądrego czarodzieja o imieniu Gandalf, Frodo wyrusza w swoją podróż. Ledwie wychodzi z Shire, kiedy ma towarzystwo. Jego hobbitowi kumple Sam, Merry i Pippin dołączają do niego, choć nie mają pojęcia, w co się pakują. Seria przerażających zadrapań i wąskich ucieczek prowadzi młodych do pubu, gdzie łączą się z tajemniczym wędrowcem Aragornem.

  Ścigani przez odzianych w czarne upiory Pierścienia (upiorne, władające mieczem widma). Ścigają ich także rosnące armię orków (ohydne, skrzeczące gobliny). Młodzi bohaterowie kierują się do Rivendell, gdzie przedstawiciele mieszkańców Śródziemia tworzą społeczność, by eskortować Froda na jego niebezpiecznym misja na Mount Doom. Drużyna składa się z Froda, Gandalfa, Sama, Pippina, Merry, Aragorna (okazało się, że jest dziedzicem tronu Gondoru), Boromira (wojownika Gondoru), Gimli (krępy krasnolud) i Legolasa (elf łucznika) . Po trzech godzinach emocji, dreszczy i imponujących efektów wizualnych, społeczność jest zerwana, a te postacie przedstawiają oddzielne kursy w celu ochrony wszystkiego, co dobre.

  Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia to po prostu Tolkien

  Powieści Tolkiena odzwierciedlają wyraźnie chrześcijański światopogląd. Choć wiele z nich zostało utraconych w ich tłumaczeniu na duży ekran. Niektóre z tych tematów pojawiają się głośno i wyraźnie. Na przykład zło jest uwodzicielskie i pochłania wszystko. Bilbo Baggins, który od wielu lat posiada pierścień, wydaje się od niego niemal uzależniony. Jego obsesja objawia się w nieprzewidywalny, nieatrakcyjny sposób.

  Co więcej, postacie kuszone do używania tego narzędzia zła dla pozytywnych celów spotykają się z frustracją lub własnym zniszczeniem. Widzimy, jak ciemne siły mogą żerować na śmiertelnych słabościach. Jeśli chodzi o sprzedaż mrocznej stronie, Gandalf ostrzega zdrajcę: „Jest tylko jeden władca pierścienia, który może nagiąć go do swojej woli. I nie dzieli władzy”, co oznacza, że ​​ci, którzy oddadzą swe dusze wrogowi, będą być przez niego zniewolonym. Różnorodne społeczności stworzeń łączą się, by przezwyciężyć zło nieziemskie, pomimo sporadycznych uprzedzeń (które faktycznie ujawniają trywialną naturę bigoterii).

  Prawdziwa przyjaźń nie zna granic

  Członkowie społeczności narażają swoje życie na niebezpieczeństwo, by chronić Froda i ich szlachetne poszukiwania, a dwaj płacą najwyższą cenę. Poświęcenie prowadzi do odkupienia. Bryłki mądrości wahają się od zwięzłych stwierdzeń („Nawet najmniejsza osoba może zmienić bieg świata”) do uroczystych ostrzeżeń, takich, aby nie być zbyt chętnym do rozprawienia się ze śmiercią i sądem, ponieważ człowiek nie widzi wystarczająco dużo, aby dokonać tych rozróżnień . Sam modeluje siłę obietnicy w jego przyjaźni z Frodo. Frodo życzy sobie głośno, aby pierścień nigdy do niego nie przyszedł i dowiaduje się, że wszyscy mamy ciężary, których wolelibyśmy nie znosić, biorąc pod uwagę wybór. Śmiertelnicy zdają sobie sprawę, że muszą maksymalnie wykorzystać swój czas na ziemi.

  Oprócz przedstawionych powyżej opisów dobra i zła, Arwen wydaje się modlić nad rannym Frodo, gdy wypowiada: „Jaka łaska jest mi dana, pozwólcie mu przejść”. W całym filmie istnieją niejasne podobieństwa do biblijnej prawdy, choć Tolkien powiedział, że jego saga nie jest chrześcijańską alegorią (rodziny zainteresowane konkretnymi przykładami związanymi z literackim materiałem źródłowym powinny przeczytać książkę Znajdź Boga w Władcy pierścieni autorstwa Kurta Brunera i Jim Ware). Jednak bez szerszego kontekstu powieści magia filmu jest niepokojąca w swojej dwuznaczności. Gandalf po prostu okazuje się „dobrym czarodziejem”, krzykiem sprytu pomiędzy starszym Obi Wanem Kenobim i Dumbledorem Harry’ego Pottera. Również skorumpowany Saruman polega na „widzeniu kamieni”, które pełnią funkcję podobną do kryształowej kuli.

  Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
  Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
  Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
  Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
  Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
  Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
  Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
  Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
  Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
  Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
  Oryginalny tytuł The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
  Ranking IMDb 8.8 1,620,478 głosów
  Ranking TMDb 8.3 14,297 głosów
  53 Komentarze
  Zaloguj się, aby brać udział w dyskusji.
  Marysia Wójtowicz
  Mogę oglądać ulubione filmy online na laptopie i telefonie kiedy chce! super opcja. Wieczorami czasami serwery są przeciążone dlatego rejestracja jest konieczna, ale na szczęście to szybka akcja
  Wiktoria Bieniek
  OMG! Świetnie, uwielbiam te strone, na początku nie chciałam się rejestrować, ale teraz nie żałuje. Świetne produkcje i premiery online!
  Laura Piotrowska
  Jakość 4k czy jakość HD. Ja szczerze nie widzę różnicy ale polecam. Cały film Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia online na duży plus.
  Maja Dudzik
  Rejestracja bardzo prosta, zajęła mi 2 minuty, a przyjemność z oglądania niezapomniana.
  Mariusz Ponikowski
  Polecam obejrzeć na telewizorze z dobrym dźwiękiem. Efekty są super!
  Justyna Musiał
  Jedna z lepszych produkcji online jakie ostatnio widziałem!
  Patrycja Chowaniec
  Niesamowite zakończenie! ale nie będę spoilerował Film Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia online wymiata!
  Robert Balcerzak
  Czy rejestracja jest na pewno darmowa?
  Michał Wiktowski
  Tak, właśnie się zarejestrowałem i wszystko działa bez zarzutu. Aczkolwie film Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia online nie za bardzo mi siadł. Nie moje gusta.
  Danuta Tyreńska
  Dokładnie tak, rejestracja zajęła dosłownie minutę. Znalazłam swoje ulubione filmy i seriale online. Przez to wszystko zaczęłam woleć oglądać filmy online w domu niż w kinie.
  Joanna Kasperczyk
  Oceniam film Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia na mocne 7. Niestety ja wolę oglądać w filmy w kinie, niż w domu online na sofie..
  Damian Makowski
  Jak dla mnie film mocno przereklamowany.. Wolę oglądać filmy z napisami, niestety ale Lektor zagłusza dużo. Niestety napisy w mojej wersji były trochę przyśpieszone.
  Udostępniono0

  Tytuły, które mogą Cię zainteresować

  Aquaman
  Następcy 3
  X-Men: Mroczna Phoenix
  Był sobie bałwan (2020)
  Ci, którzy życzą mi śmierci
  Avatar
  Kobiety mafii
  Psy 3: W imię zasad
  Wyprawa do dżungli (Jungle Cruise)
  Świat Miraculum – Legenda o Smoczycy z Szanghaju
  Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa
  Bronx (2020)