Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia - OGLĄDAJ ONLINE

JĘZYK POLSKI NAPISY ENG
Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

Jeden pierścień by wszystkimi rządzić.178 Min.PG-13
Twoja ocena: 0
10 1 głos
Komentowanie wyłączone.

Opis

Gdzie oglądać cały film Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia?

Pomyślmy o trzygodzinnym epickim filmie Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia jako pierwszym akcie trzyaktowej gry. Gry w której znajdują się także filmy Dwie wieże i Powrót króla. Śródziemie ze swoją różnorodną populacją ludzi, elfów, hobbitów, krasnoludów i czarodziejów stoi na rozdrożu. Przez pokolenia te rasy i plemiona walczyły, by powstrzymać mrocznego Saurona. Izolowani od tego trwającego konfliktu są hobbici. Czyli beztroska, prosta kolonia małych ludzi zbyt zajęta uprawą ziemi, ciesząca się jedzeniem i wychowująca rodziny, by troszczyć się o złowieszcze wydarzenia poza Shire. Ale ich duszpasterska egzystencja, a nawet przyszłość całego Śródziemia, jest zagrożona, gdy Sauron, obsesyjnie odzyskujący zły pierścień, który da mu najwyższą moc, dowiaduje się, że jego nagroda jest gdzieś w Shire.

Oczywiście można by przypuszczać, że prawy bohater może użyć potężnego pierścienia złota, aby pokrzyżować siły Saurona. Bynajmniej. Wielu próbowało. . . i nie powiodło się. Stworzony dla zła pierścień może być użyty tylko dla zła i korumpuje każdego, kto go nosi. Nie może dać nic dobrego. Dlatego los wybrał cnotliwego hobbita o imieniu Frodo Baggins. Wybrał go po to by strzegł pierścienia. Strzegł go dopóki nie zostanie wrzucony do ognistych wnętrzności Góry Zagłady, gdzie został wykuty.

Czy poradzą sobie ze złem, które na nich czyha?

Po poznaniu swojego przeznaczenia i historii niebezpiecznego pierścienia od mądrego czarodzieja o imieniu Gandalf, Frodo wyrusza w swoją podróż. Ledwie wychodzi z Shire, kiedy ma towarzystwo. Jego hobbitowi kumple Sam, Merry i Pippin dołączają do niego, choć nie mają pojęcia, w co się pakują. Seria przerażających zadrapań i wąskich ucieczek prowadzi młodych do pubu, gdzie łączą się z tajemniczym wędrowcem Aragornem.

Ścigani przez odzianych w czarne upiory Pierścienia (upiorne, władające mieczem widma). Ścigają ich także rosnące armię orków (ohydne, skrzeczące gobliny). Młodzi bohaterowie kierują się do Rivendell, gdzie przedstawiciele mieszkańców Śródziemia tworzą społeczność, by eskortować Froda na jego niebezpiecznym misja na Mount Doom. Drużyna składa się z Froda, Gandalfa, Sama, Pippina, Merry, Aragorna (okazało się, że jest dziedzicem tronu Gondoru), Boromira (wojownika Gondoru), Gimli (krępy krasnolud) i Legolasa (elf łucznika) . Po trzech godzinach emocji, dreszczy i imponujących efektów wizualnych, społeczność jest zerwana, a te postacie przedstawiają oddzielne kursy w celu ochrony wszystkiego, co dobre.

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia to po prostu Tolkien

Powieści Tolkiena odzwierciedlają wyraźnie chrześcijański światopogląd. Choć wiele z nich zostało utraconych w ich tłumaczeniu na duży ekran. Niektóre z tych tematów pojawiają się głośno i wyraźnie. Na przykład zło jest uwodzicielskie i pochłania wszystko. Bilbo Baggins, który od wielu lat posiada pierścień, wydaje się od niego niemal uzależniony. Jego obsesja objawia się w nieprzewidywalny, nieatrakcyjny sposób.

Co więcej, postacie kuszone do używania tego narzędzia zła dla pozytywnych celów spotykają się z frustracją lub własnym zniszczeniem. Widzimy, jak ciemne siły mogą żerować na śmiertelnych słabościach. Jeśli chodzi o sprzedaż mrocznej stronie, Gandalf ostrzega zdrajcę: „Jest tylko jeden władca pierścienia, który może nagiąć go do swojej woli. I nie dzieli władzy”, co oznacza, że ​​ci, którzy oddadzą swe dusze wrogowi, będą być przez niego zniewolonym. Różnorodne społeczności stworzeń łączą się, by przezwyciężyć zło nieziemskie, pomimo sporadycznych uprzedzeń (które faktycznie ujawniają trywialną naturę bigoterii).

Prawdziwa przyjaźń nie zna granic

Członkowie społeczności narażają swoje życie na niebezpieczeństwo, by chronić Froda i ich szlachetne poszukiwania, a dwaj płacą najwyższą cenę. Poświęcenie prowadzi do odkupienia. Bryłki mądrości wahają się od zwięzłych stwierdzeń („Nawet najmniejsza osoba może zmienić bieg świata”) do uroczystych ostrzeżeń, takich, aby nie być zbyt chętnym do rozprawienia się ze śmiercią i sądem, ponieważ człowiek nie widzi wystarczająco dużo, aby dokonać tych rozróżnień . Sam modeluje siłę obietnicy w jego przyjaźni z Frodo. Frodo życzy sobie głośno, aby pierścień nigdy do niego nie przyszedł i dowiaduje się, że wszyscy mamy ciężary, których wolelibyśmy nie znosić, biorąc pod uwagę wybór. Śmiertelnicy zdają sobie sprawę, że muszą maksymalnie wykorzystać swój czas na ziemi.

Oprócz przedstawionych powyżej opisów dobra i zła, Arwen wydaje się modlić nad rannym Frodo, gdy wypowiada: „Jaka łaska jest mi dana, pozwólcie mu przejść”. W całym filmie istnieją niejasne podobieństwa do biblijnej prawdy, choć Tolkien powiedział, że jego saga nie jest chrześcijańską alegorią (rodziny zainteresowane konkretnymi przykładami związanymi z literackim materiałem źródłowym powinny przeczytać książkę Znajdź Boga w Władcy pierścieni autorstwa Kurta Brunera i Jim Ware). Jednak bez szerszego kontekstu powieści magia filmu jest niepokojąca w swojej dwuznaczności. Gandalf po prostu okazuje się „dobrym czarodziejem”, krzykiem sprytu pomiędzy starszym Obi Wanem Kenobim i Dumbledorem Harry’ego Pottera. Również skorumpowany Saruman polega na „widzeniu kamieni”, które pełnią funkcję podobną do kryształowej kuli.

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
Oryginalny tytuł The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
Ranking IMDb 8.8 1,501,925 głosów
Ranking TMDb 8.3 14,297 głosów

Reżyser

Obsada

Elijah Wood isFrodo Baggins
Frodo Baggins
Ian McKellen isGandalf the Grey
Gandalf the Grey
Sean Astin isSamwise
Samwise "Sam" Gamgee
Liv Tyler isArwen Evenstar
Arwen Evenstar
Dominic Monaghan isMeriadoc
Meriadoc "Merry" Brandybuck
Billy Boyd isPeregrin
Peregrin "Pippin" Took
Sean Bean isBoromir
Boromir
Udostępniono0

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Guns Akimbo
Zabójczy żywioł
Iniemamocni 2
Zabójczy rejs
Igrzyska Śmierci: Kosogłos Część 1
Kobiety mafii 2
Dzieciak, który został królem
Łotr 1. Gwiezdne Wojny – Historie
Za szybcy, za wściekli
Coffee i Kareem 2020
Ralph Demolka w internecie
Ostatni skok w historii USA