What's happening?

Władca Pierścieni: Dwie Wieże ONLINE

LEKTOR PL NAPISY PL DUBBING PL NAPISY ENG

Aktualnie oglądający użytkownicy - 274

ONLINE HD 3301 Wyświetleń Report Error

  Władca Pierścieni: Dwie Wieże

  Władca Pierścieni: Dwie Wieże online

  Bitwa o Śródziemie Rozpoczeta!Dec. 18, 2002New Zealand179 Min.PG-13
  Twoja ocena: 0
  10 2 głosy

  Reżyser

  Obsada

  Elijah Wood isFrodo Baggins
  Frodo Baggins
  Ian McKellen isGandalf the White
  Gandalf the White
  Sean Astin isSamwise
  Samwise "Sam" Gamgee
  Liv Tyler isArwen Evenstar
  Arwen Evenstar
  John Rhys-Davies isGimli / Treebeard (voice)
  Gimli / Treebeard (voice)
  Dominic Monaghan isMeriadoc
  Meriadoc "Merry" Brandybuck
  Billy Boyd isPeregrin
  Peregrin "Pippin" Took
  Andy Serkis isGollum / Snaga (voice) / Mauhúr (voice)
  Gollum / Snaga (voice) / Mauhúr (voice)

  Gdzie oglądać cały film Władca Pierścieni: Dwie Wieże?

  Konfrontacja dobra ze złem w mitycznym Śródziemiu trwa. Przejdźmy od sedna – tak jak robi to film – do drugiego aktu w trylogii Władca Pierścieni: Dwie Wieże. Informacje o akcie pierwszym, zobacz nasze podsumowanie historii dla Drużyny Pierścienia. Po zerwaniu wspólnoty wojownicy Aragorn, Legolas i Gimli wyruszają na misję ratunkową. Śledzą oddziały orków bojowych, które uciekły z Merry i Pippinem. W tym czasie spotykają jeźdźców z Rohanu i odwiedzają królestwo stojące w obliczu eksterminacji z rąk armii Uruk-hai Sarumana. Rohański monarcha, król Theoden, otruł umysł zdradzieckiego doradcy o imieniu Grima Wormtongue, pozostawiając Theodena niezdolnego do rządzenia swoim ludem.

  Ale interwencja Gandalfa (dowiadujemy się, że podbił ognistego Balroga i wyłonił się jako Gandalf Biały) przywraca Theodenowi pełne zdrowie. Wormtongue zostaje wygnany i wraca do swojego prawdziwego mistrza. Mistrzem tym jest Saruman, który planuje zniszczyć Rohana z rąk 10 000 żołnierzy Uruk-hai w kulminacyjnej bitwie pod Helm’s Deep. Merry i Pippin sami uciekają od orków i wędrują do lasu Fangorn. Tam spotykają Drzewca, część rasy drzewopodobnych stworzeń zwanych Entami. Kolejna część to oczywiście Władca Pierścieni: Powrót Króla. Hobbici apelują do Entów, aby przyłączyli się do walki przeciwko Sarumanowi. Niestety ale Entuzjaści niechętnie to robią, dopóki nie zdadzą sobie sprawy, że ich przyszłość również może być zagrożona.

  Kolejna podróż Frodo

  Tymczasem strażnik pierścienia Frodo i jego zaufany towarzysz Sam muszą udać się samotnie w stronę Góry Doom. Idą tam aby wypełnić swoją misję zniszczenia uwodzicielskiej złotej opaski pożądanej przez mrocznego Saurona. Para zdaje sobie sprawę, że zostali śledzeni, gdy patetycznie wyniszczona, psychologicznie udręczona istota o imieniu Gollum zostaje przyłapana na prześladowaniu ich obozu. Historia Golluma z pierścieniem – i uzależnieniem od niego – czyni go zarówno cennym atutem, jak i potencjalną odpowiedzialnością za ich poszukiwania. Gollum może poprowadzić ich do Mount Doom. Ale czy jego intencje są honorowe? Czy po prostu poświęca swój czas, aby zabić hobbitów i ukraść pierścień? To ryzyko, że Frodo – który zaczyna wykazywać zmęczenie z powodu ogromnego ciężaru – wierzy, że powinien je przyjąć.

  W filmach może brakować bogactwa powieści Tolkiena, ale są żywymi próbami wiernego odtworzenia jego głęboko moralnej historii z nienaruszonym chrześcijańskim światopoglądem. Zło jest uwodzicielskie i pochłania wszystko. Gollum, który nosił pierścień przez wieki, ma obsesję na jego punkcie. Jest jak starzejący się uzależniony od heroiny, zdesperowany, by znaleźć kolejną naprawę.

  Jego obsesja objawia się w nieprzewidywalnych, nieatrakcyjnych sposobach, które zachęcają do porównania z dowolną liczbą uzależniających zachowań. Zachowań, których nastolatki powinny unikać. W kontaktach z Gollumem Frodo chce uwierzyć w to, co najlepsze, i zobaczyć odkupione stworzenie. Nazywa go nawet swoim imieniem, Smeagol, w przeciwieństwie do tego, które później zdobył za chrapliwy, gardłowy dźwięk, który wydaje. Frodo mówi: „Muszę mu pomóc, Sam, bo muszę wierzyć, że może wrócić”. Łaska Frodo dla Golluma kontrastuje z ostrym podejrzeniem Sama wobec niego. Nieufność Sama powoduje tarcia z Frodo, budząc interesujące pytania dotyczące właściwej równowagi życzliwości i sceptycyzmu w złożonej sprawie takiej jak ta.

  Tolkien trochę namieszał

  Niechęć Tolkiena do technologii i rewolucji przemysłowej jako zniewalających, ekologicznie niszczących sił jest jeszcze wyraźniejsza w Wieżach. Tutaj legiony ciemności tak bezmyślnie pustoszą otoczenie, że Saruman jest oczerniany za to, że nie jest szanującym się zarządcą ziemi. Zły czarnoksiężnik pada: „Stary świat spłonie w pożarach przemysłu. Lasy upadną”.

  Po raz kolejny chodzi o to, że każda próba użycia pierścienia (stworzonego jako narzędzie zła) dla pozytywnych celów jest daremna. Również zgniły stan Theoden ilustruje niebezpieczeństwo, że zwodziciel może nazywać strzały w życiu. Gdy Theoden ma zamiar skończyć ze zdradzieckim Językiem Wormtongue, Aragorn sugeruje, by okazał miłosierdzie, co robi. Przyjaciele pozostają sobie oddani i koncentrują się na bezinteresownych celach. Relacja między Legolasem a Gimli, która rozpoczęła się od uprzedzeń i nieufności w pierwszym filmie. Później przekształciła się w ścisłą przyjaźń opartą na wzajemnym szacunku i wspólnym celu. Kiedy Sam (który jest typem lojalnego Aarona do Froda Mojżesza) spada na nasyp i potencjalnie niebezpieczny, Frodo skacze na pomoc bez względu na własne bezpieczeństwo.

  Czy to na pewno Władca Pierścieni: Dwie Wieże?

  Ślub miłości dzielony przez Aragorna i Arwen stoi przed wyzwaniami, gdy są osobno, ale pozostaje nienaruszony (walczy o pozostawienie swego ludu i odrzucenie dla niego nieśmiertelności; musi pozostać wierny bez porzucania swojego powołania lub poddania się interesom innej kobiety) . Subtelne ukłon w stronę szlachty i rycerstwa są odświeżające, tak jak wtedy, gdy mężczyźni odnoszą się do siebie, włączając imiona swoich ojców (przypomnienie, że są częścią – i odpowiedzialni za cześć – linii) lub starają się chronić „kobiety i dzieci w pierwszej kolejności. „

  Brytyjski dyplomata, mówca i pisarz Edmond Burke powiedział: „Jedyną rzeczą niezbędną do zwycięstwa zła jest to, aby dobrzy ludzie nie robili nic”. Osobiście dotknięty okropnościami wojny, Tolkien mocno wierzył, że i bada problem tutaj. Pippin zastanawia się, czy powinni po prostu wrócić do Shire, a Merry przypomina mu, że jeśli przeważy zło, nie będzie Shire. Zarówno Elfy, jak i Enty są wezwani do odłożenia na bok własnych planów i samozadowolenia, by dołączyć do walki, która nie jest bezpośrednio ich – ponieważ jest to właściwa rzecz. Pomimo intensywnej przemocy, wojna ujawnia odwagę i koleżeństwo, ponieważ ludzie bronią się przed przytłaczającymi przeciwnościami.

  Nadzieja umiera ostatnia

  Wygląda ponuro, ale Aragorn zapewnia młodego mężczyznę walczącego obok niego: „Zawsze jest nadzieja”. Nieśmiertelny optymizm Sama jest jasno wyrażony w oświadczeniach, które są rażące (Frodo mówi mu: „Nic nigdy nie tłumi twoich duchów”) i bardziej subtelne (patrząc na olbrzymich Oliphauntów, Sam mówi: „Nikt w domu w to nie uwierzy!” Sugerując, że wierzy przetrwają swoją misję samobójczą). Nadrzędny temat tej trylogii jest najlepiej wyartykułowany przez Sama, gdy mówi Frodo: „W końcu to tylko przemijająca rzecz, ta ciemność … Jest na tym świecie coś dobrego i warto o nią walczyć”. Rzeczywiście jest.

  Tolkien nalegał, aby jego saga nie była alegorią. Chrześcijański światopogląd autora jest jednak wyraźnie widoczny (rodziny zainteresowane konkretnymi podobieństwami do chrześcijaństwa powinny przeczytać książkę Znajdź Boga w Władcy pierścieni autorstwa Kurta Brunera i Jima Ware’a, dostępną w Focus on the Family). Powraca czarnoksięstwo, ale jego użycie przez Gandalfa jest wyciszone w porównaniu z pierwszym filmem. Po pokonaniu Balroga i powrocie jako odmłodzona postać ubrana na biało, Gandalf informuje swoich przyjaciół: „Zostałem odesłany, dopóki moje zadanie się nie skończy”. Oznacza to odpowiedzialność przed wyższą mocą. Ta sama inteligentna siła dobra, która „wybrała” Frodo, aby nosił pierścień.

  Prawie jak egzorcyzm

  Gandalf rzuca inwazyjną obecność króla Theodena w sposób, który wygląda jak egzorcyzm. Ta scena może obrazić purystów, ponieważ powieść nigdy nie zakłada „posiadania”, ale po prostu, że umysł króla został otruty oszustwem. Ten moment, podobnie jak wewnętrzna walka Golluma z jego własnymi „demonami”, są potężnymi ilustracjami walki duchowej. Na pogrzebie syna Theodena opłakuje się ojca, że ​​duch chłopca pójdzie za duchem jego przodków w lepsze miejsce. Zepsuty Saruman polega na mistycznych „kamieniach widzących”. Elfy są nieśmiertelne i przygotowują masowy exodus z Śródziemia, aby powrócić na „nieśmiertelne ziemie” Szarej Przystani. Podczas podróży przez bagna Frodo jest zachwycony upiorną mocą, która stara się odebrać mu życie. W lesie Fanghorn, wierząc, że spotkał Sarumona, Aragorn płacze: „Biały czarodziej rzuci na nas zaklęcie!”.

  Władca Pierścieni: Dwie Wieże
  Władca Pierścieni: Dwie Wieże
  Władca Pierścieni: Dwie Wieże
  Władca Pierścieni: Dwie Wieże
  Władca Pierścieni: Dwie Wieże
  Władca Pierścieni: Dwie Wieże
  Władca Pierścieni: Dwie Wieże
  Władca Pierścieni: Dwie Wieże
  Władca Pierścieni: Dwie Wieże
  Władca Pierścieni: Dwie Wieże
  Oryginalny tytuł The Lord of the Rings: The Two Towers
  Ranking IMDb 8.7 1,450,271 głosów
  Ranking TMDb 8.3 12,330 głosów
  53 Komentarze
  Zaloguj się, aby brać udział w dyskusji.

  Marysia Wójtowicz
  Mogę oglądać ulubione filmy online na laptopie i telefonie kiedy chce! super opcja. Wieczorami czasami serwery są przeciążone dlatego rejestracja jest konieczna, ale na szczęście to szybka akcja

  Wiktoria Bieniek
  OMG! Świetnie, uwielbiam te strone, na początku nie chciałam się rejestrować, ale teraz nie żałuje. Świetne produkcje i premiery!

  Laura Piotrowska
  Jakość 4k czy jakość HD. Ja szczerze nie widzę różnicy ale polecam. Cały film Władca Pierścieni: Dwie Wieże online na duży plus.

  Maja Dudzik
  Rejestracja bardzo prosta, zajęła mi 2 minuty, a przyjemność z oglądania niezapomniana.

  Mariusz Ponikowski
  Polecam obejrzeć na telewizorze z dobrym dźwiękiem. Efekty są super!

  Justyna Musiał
  Jedna z lepszych produkcji online jakie ostatnio widziałem!

  Patrycja Chowaniec
  Niesamowite zakończenie! ale nie będę spoilerował Film Władca Pierścieni: Dwie Wieże online wymiata!

  Robert Balcerzak
  Czy rejestracja jest na pewno darmowa?

  Michał Wiktowski
  Tak, właśnie się zarejestrowałem i wszystko działa bez zarzutu. Aczkolwie film Władca Pierścieni: Dwie Wieże nie za bardzo mi siadł. Nie moje gusta.

  Danuta Tyreńska
  Dokładnie tak, rejestracja zajęła dosłownie minutę. Znalazłam swoje ulubione filmy i seriale. Przez to wszystko zaczęłam woleć oglądać filmy w domu niż w kinie.

  Joanna Kasperczyk
  Oceniam film Władca Pierścieni: Dwie Wieże na mocne 7. Niestety ja wolę oglądać w filmy w kinie, niż w domu na sofie..

  Damian Makowski
  Jak dla mnie film mocno przereklamowany.. Wolę oglądać filmy z napisami, niestety ale Lektor zagłusza dużo. Niestety napisy w mojej wersji były trochę przyśpieszone.
  Udostępniono3