What's happening?

Wołyń ONLINE

JĘZYK POLSKI NAPISY ENG

Aktualnie oglądający użytkownicy - 232

ONLINE HD 6326 Wyświetleń Report Error

  • Watch traileryoutube.com
Wołyń

Wołyń online

O miłości w nieludzkich czaschOct. 07, 2016Poland150 Min.PG
Twoja ocena: 0
10 1 głos

Reżyser

Obsada

Michalina Łabacz isjako Zosia Głowacka
jako Zosia Głowacka
Arkadiusz Jakubik isjako Maciej Skiba
jako Maciej Skiba
Wasyl Wasylik isjako Petro
jako Petro
Adrian Zaremba isjako Antek Wilk
jako Antek Wilk
Lech Dyblik isjako Hawryluk
jako Hawryluk
Jacek Braciak isjako Głowacki
jako Głowacki
Izabela Kuna isjako Głowacka
jako Głowacka
Andrzej Popiel isjako Romek Głowacki
jako Romek Głowacki
Tomasz Sapryk isjako Izaak Menzl
jako Izaak Menzl

Ciężki, historyczny film

Pierwsze kilkadziesiąt minut filmu Wojciecha Smarzowskiego tak mocno pochłania świadomość, że nie można o nich zapomnieć, nawet gdy na ekranie panuje ogień i krew. Nic nie podkreśla zła jak czas, w którym kaci i ofiary żyli obok siebie, pili i bawili się razem, kłócili się, a następnie pogodzili w imię wspólnego dobra. Nic nie boli jak obraz tego, co poprzedza nienawiść. Zwłaszcza, że ​​może być poprzedzona miłością. Mocny film Wojciecha, tak samo mocny jak film Kler. Reżyser robi to niesamowicie. Każdy jego film ma nam coś do pokazania i powiedzenia. T

To jeden z moich ulubionych polskich reżyserów. Tymczasem ten film, opisujący okrucieństwo osób zatrutych ideologią nacjonalistyczną, po zaoraniu naszej świadomości, może stać się silnym otworem na prawdziwe polsko-ukraińskie relacje. Pytanie tylko, czy jesteśmy na to przygotowani i czy Ukraińcy są gotowi zaakceptować prawdę o Wołyniu. Ale to już nie nasza sprawa. Ważne, że znamy prawdę na ten temat. Na tym polega siła najnowszego dzieła Smarzowskiego. Prawda to jego siła i moc. To nie to co dzieje się w filmach Vegi, np film Polityka 2019 CDA. Vega niby chce pokazać prawdę, tak samo w filmie Botoks, ale robi to w sposób bardzo humorystyczny.

Gdzie oglądać cały film Wołyń?

Cały film Wołyń nie szokuje przemocą, nie stawia jej w centrum uwagi. Jest to historia rosnącego napięcia, życia na tykającej bombie czasowej, która w końcu eksploduje, a świat różnych narodów, kultur i powodów politycznych jest płytki do zadawania bólu i cierpienia. Krew przelewana tylko za to, że ktoś powiedział o jedno słowo za dużo. Wiara, że ​​mogą zrobić wszystko, by mieć siebie i miłość, zostaje zastąpiona brutalnym determinizmem biologicznym. Tylko po to, aby przetrwać. Całość sprawia, że ​​realizm ekranu jest wiarygodny. Pod względem kostiumów, scenografii i ruchu kamery ten film jest bliski doskonałości, rzadko spotykanej w polskim kinie.

Krótka scena pokazująca, jak polscy i ukraińscy rekruci walczą ramię w ramię podczas kampanii wrześniowej, pozostawia daleko w tyle wszystkie polskie produkcje wojenne ostatnich lat. Zagrożeniem jest to, że film zostanie potraktowany instrumentalnie przez niektórych polskich polityków, aby podkreślić naszą wyższość cywilizacyjną nad naszym wschodnim sąsiadem. Ale równie dobrze może być wykorzystany przez Rosję w kampanii antyukraińskiej. Dzisiejsze czasy są takie, że wszystko może się zdarzyć. Niestety ale taka jest prawda.

Wojciech Smarzowski bardzo mądrze prowadzi swoich aktorów. Daje każdemu możliwość odegrania roli życia. Idealnie umieścił debiutantkę Michalinę Łabacz w roli głównej. Ta drobna blondynka o delikatnej urodzie skutecznie prowadzi widza przez proces zmian zachodzących w świecie i w niej samej. Jej oczami możemy zobaczyć wiele przyczyn narodzin ludobójstwa. Tragedii, która wydarzyła się w tamtym czasie w Wołyniu.

Film pokazujący prawdę

Jakich reakcji możemy się spodziewać po seansie filmu Wołyń w kinach? Założę się, że będziemy mieć do czynienia z ostrymi reakcjami różnych społeczności ukraińskich. Pojawią się głosy, że film podważa również lata pojednania. Niektórzy zaproponują, aby projekcji towarzyszyły pewne działania osłaniające. Takie jak debaty, publikacje o źródłach nienawiści na zachodniej Ukrainie na przykład o przyczynach konfliktu z powodu polityki prowadzonej przez władze Sanacji, obecnie idealizowanej przez II Rzeczpospolitą. Nie ma co wybiegać w przyszłość, zobaczymy jak to będzie.

Cały film Wołyń Smarzowskiego to głęboki, wieloaspektowy film, w którym kryje się coś więcej niż historyczna opowieść o zbrodni popełnionej nie tyle na Polakach, co na wszystkich mieszkańcach Kresów. To uniwersalna opowieść o demonach nacjonalizmu i tym, co mogą zrobić z człowiekiem. Czasami ma się wrażenie, że procedura pokazywania różnych przyczyn, różnych nacjonalizmów, wchodzenia w niuanse społeczne, pokazuje naiwność samego Smarzowskiego, który może nawet popaść w kicz. Są sceny, które mogą wyglądać jak wspólne kazanie dwóch ludzi, z których jeden wzywa do morderstwa, drugi do tolerancji.  Film jest bardzo mocny i dla ludzi o mocnych nerwach.

Wołyń
Wołyń
Wołyń
Oryginalny tytuł Wołyń
Ranking IMDb 7.6 4,537 głosów
Ranking TMDb 7.6 52 głosów
53 Komentarze
Zaloguj się, aby brać udział w dyskusji.
Marysia Wójtowicz
Mogę oglądać ulubione filmy online na laptopie i telefonie kiedy chce! super opcja. Wieczorami czasami serwery są przeciążone dlatego rejestracja jest konieczna, ale na szczęście to szybka akcja
Wiktoria Bieniek
OMG! Świetnie, uwielbiam te strone, na początku nie chciałam się rejestrować, ale teraz nie żałuje. Świetne produkcje i premiery online!
Laura Piotrowska
Jakość 4k czy jakość HD. Ja szczerze nie widzę różnicy ale polecam. Cały film Wołyń online na duży plus.
Maja Dudzik
Rejestracja bardzo prosta, zajęła mi 2 minuty, a przyjemność z oglądania niezapomniana.
Mariusz Ponikowski
Polecam obejrzeć na telewizorze z dobrym dźwiękiem. Efekty są super!
Justyna Musiał
Jedna z lepszych produkcji online jakie ostatnio widziałem!
Patrycja Chowaniec
Niesamowite zakończenie! ale nie będę spoilerował Film Wołyń online wymiata!
Robert Balcerzak
Czy rejestracja jest na pewno darmowa?
Michał Wiktowski
Tak, właśnie się zarejestrowałem i wszystko działa bez zarzutu. Aczkolwie film Wołyń online nie za bardzo mi siadł. Nie moje gusta.
Danuta Tyreńska
Dokładnie tak, rejestracja zajęła dosłownie minutę. Znalazłam swoje ulubione filmy i seriale online. Przez to wszystko zaczęłam woleć oglądać filmy online w domu niż w kinie.
Joanna Kasperczyk
Oceniam film Wołyń na mocne 7. Niestety ja wolę oglądać w filmy w kinie, niż w domu online na sofie..
Damian Makowski
Jak dla mnie film mocno przereklamowany.. Wolę oglądać filmy z napisami, niestety ale Lektor zagłusza dużo. Niestety napisy w mojej wersji były trochę przyśpieszone.
Udostępniono28

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Legiony 2019
Pod powierzchnią 2020
Powrót 2018
Nowe oblicze Greya
Moja gwiazda: Teen Spirit
Psychobitch
Były lokator 2020
Co widać i słychać
Let’s Dance 2019
Faworyta 2018
Operacja Overlord
Sputnik (2020)