Wołyń - OGLĄDAJ ONLINE

JĘZYK POLSKI NAPISY ENG

ONLINE HD 3351 Wyświetleń

  • Watch traileryoutube.com
Wołyń

Wołyń

O miłości w nieludzkich czaschOct. 07, 2016Poland150 Min.PG
Twoja ocena: 0
8 1 głos
what going on?

Opis

Ciężki, historyczny film

Pierwsze kilkadziesiąt minut filmu Wojciecha Smarzowskiego tak mocno pochłania świadomość, że nie można o nich zapomnieć, nawet gdy na ekranie panuje ogień i krew. Nic nie podkreśla zła jak czas, w którym kaci i ofiary żyli obok siebie, pili i bawili się razem, kłócili się, a następnie pogodzili w imię wspólnego dobra. Nic nie boli jak obraz tego, co poprzedza nienawiść. Zwłaszcza, że ​​może być poprzedzona miłością. Mocny film Wojciecha, tak samo mocny jak film Kler. Reżyser robi to niesamowicie. Każdy jego film ma nam coś do pokazania i powiedzenia. T

To jeden z moich ulubionych polskich reżyserów. Tymczasem ten film, opisujący okrucieństwo osób zatrutych ideologią nacjonalistyczną, po zaoraniu naszej świadomości, może stać się silnym otworem na prawdziwe polsko-ukraińskie relacje. Pytanie tylko, czy jesteśmy na to przygotowani i czy Ukraińcy są gotowi zaakceptować prawdę o Wołyniu. Ale to już nie nasza sprawa. Ważne, że znamy prawdę na ten temat. Na tym polega siła najnowszego dzieła Smarzowskiego. Prawda to jego siła i moc. To nie to co dzieje się w filmach Vegi, np film Polityka 2019 CDA. Vega niby chce pokazać prawdę, tak samo w filmie Botoks, ale robi to w sposób bardzo humorystyczny.

Gdzie oglądać cały film Wołyń?

Cały film Wołyń nie szokuje przemocą, nie stawia jej w centrum uwagi. Jest to historia rosnącego napięcia, życia na tykającej bombie czasowej, która w końcu eksploduje, a świat różnych narodów, kultur i powodów politycznych jest płytki do zadawania bólu i cierpienia. Krew przelewana tylko za to, że ktoś powiedział o jedno słowo za dużo. Wiara, że ​​mogą zrobić wszystko, by mieć siebie i miłość, zostaje zastąpiona brutalnym determinizmem biologicznym. Tylko po to, aby przetrwać. Całość sprawia, że ​​realizm ekranu jest wiarygodny. Pod względem kostiumów, scenografii i ruchu kamery ten film jest bliski doskonałości, rzadko spotykanej w polskim kinie.

Krótka scena pokazująca, jak polscy i ukraińscy rekruci walczą ramię w ramię podczas kampanii wrześniowej, pozostawia daleko w tyle wszystkie polskie produkcje wojenne ostatnich lat. Zagrożeniem jest to, że film zostanie potraktowany instrumentalnie przez niektórych polskich polityków, aby podkreślić naszą wyższość cywilizacyjną nad naszym wschodnim sąsiadem. Ale równie dobrze może być wykorzystany przez Rosję w kampanii antyukraińskiej. Dzisiejsze czasy są takie, że wszystko może się zdarzyć. Niestety ale taka jest prawda.

Wojciech Smarzowski bardzo mądrze prowadzi swoich aktorów. Daje każdemu możliwość odegrania roli życia. Idealnie umieścił debiutantkę Michalinę Łabacz w roli głównej. Ta drobna blondynka o delikatnej urodzie skutecznie prowadzi widza przez proces zmian zachodzących w świecie i w niej samej. Jej oczami możemy zobaczyć wiele przyczyn narodzin ludobójstwa. Tragedii, która wydarzyła się w tamtym czasie w Wołyniu.

Film pokazujący prawdę

Jakich reakcji możemy się spodziewać po seansie filmu Wołyń w kinach? Założę się, że będziemy mieć do czynienia z ostrymi reakcjami różnych społeczności ukraińskich. Pojawią się głosy, że film podważa również lata pojednania. Niektórzy zaproponują, aby projekcji towarzyszyły pewne działania osłaniające. Takie jak debaty, publikacje o źródłach nienawiści na zachodniej Ukrainie na przykład o przyczynach konfliktu z powodu polityki prowadzonej przez władze Sanacji, obecnie idealizowanej przez II Rzeczpospolitą. Nie ma co wybiegać w przyszłość, zobaczymy jak to będzie.

Cały film Wołyń Smarzowskiego to głęboki, wieloaspektowy film, w którym kryje się coś więcej niż historyczna opowieść o zbrodni popełnionej nie tyle na Polakach, co na wszystkich mieszkańcach Kresów. To uniwersalna opowieść o demonach nacjonalizmu i tym, co mogą zrobić z człowiekiem. Czasami ma się wrażenie, że procedura pokazywania różnych przyczyn, różnych nacjonalizmów, wchodzenia w niuanse społeczne, pokazuje naiwność samego Smarzowskiego, który może nawet popaść w kicz. Są sceny, które mogą wyglądać jak wspólne kazanie dwóch ludzi, z których jeden wzywa do morderstwa, drugi do tolerancji.  Film jest bardzo mocny i dla ludzi o mocnych nerwach.

Wołyń
Wołyń
Wołyń
Oryginalny tytuł Wołyń
Ranking IMDb 7.6 4,537 głosów
Ranking TMDb 7.6 52 głosów

Reżyser

Obsada

Michalina Łabacz isjako Zosia Głowacka
jako Zosia Głowacka
Arkadiusz Jakubik isjako Maciej Skiba
jako Maciej Skiba
Wasyl Wasylik isjako Petro
jako Petro
Adrian Zaremba isjako Antek Wilk
jako Antek Wilk
Lech Dyblik isjako Hawryluk
jako Hawryluk
Jacek Braciak isjako Głowacki
jako Głowacki
Izabela Kuna isjako Głowacka
jako Głowacka
Andrzej Popiel isjako Romek Głowacki
jako Romek Głowacki
Tomasz Sapryk isjako Izaak Menzl
jako Izaak Menzl
Udostępniono16
10 Komentarzy
Marysia Wójtowicz
Mogę oglądać ulubione filmy na laptopie i telefonie kiedy chce! super opcja
Wiktoria Bieniek
OMG! Świetnie, uwielbiam te strone, szybka i darmowa rejestracja, oglądanie w dobrej jakości, czego chcieć więcej
Laura Piotrowska
Jakość lepsza niż na innych portalach, ale Film średnio mi się podobał
Maja Dudzik
Rejestracja bardzo prosta, zajęła mi 2 minuty, a przyjemność z oglądania niezapomniana
Mariusz Ponikowski
Polecam obejrzeć na telewizorze z dobrym dźwiękiem. Efekty są super! Film mistrzostwo!
Justyna Musiał
Jedna z lepszych produkcji jakie ostatnio widziałam!
Patrycja Chowaniec
Niesamowite zakończenie! ale nie będę spoilerowała Wam tego filmu
Robert Balcerzak
Czy rejestracja jest na pewno darmowa?
Michał Wiktowski
Tak, właśnie się zarejestrowałem i wszystko działa bez zarzutu
Danuta Tyreńska
Dokładnie tak, rejestracja zajęła dosłownie minutę

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Obywatel Jones
Zaginione dziewczyny
Szczygieł 2019
Stardust 2020
Black and Blue
Co przyniesie jutro
Anioł w Ogniu
Pralnia 2019
Poznajmy się jeszcze raz
Sztokholm 2019
Untogether 2019
Sully
×
Życzymy miłego seansu!