Zabójcze maszyny - OGLĄDAJ ONLINE

JĘZYK POLSKI NAPISY ENG
Zabójcze maszyny

Zabójcze maszyny

118 Min.PG-13
Twoja ocena: 0
7 1 głos
Komentowanie wyłączone.

Opis

Boicie się technologii i postępu?

Film Zabójcze maszyny była pierwotnie powieścią przygodową autorstwa brytyjskiego autora Philipa Reeve. Opublikowali ją w 2001 roku. Pierwsza część filmów Zabójcze maszyny CDA. Wśród jego wielu fanów jest Peter Jackson, który obecnie przekształcił go w męcząco szalony i wywodzący się z fantasy film przygodowy. Jak lubicie takie klimaty to koniecznie obejrzyjcie cały film Bumblebee lektor CDA. Współtworzy adaptację z Fran Walsh i Philippą Boyens. Jego debiutem reżyserskim jest były artysta scenografa Jacksona i kierownik działu efektów wizualnych Christian Rivers.

Jak to przekłada się na warunki wizualne, że całe lub przynajmniej częściowe miasta świata są teraz mobilne. Poruszają się po gigantycznych stopniach czegoś dziwnego. W jaki sposób osiągnięto ten wyczyn inżynieryjny to niestety nie ujawnili. Natomiast Londyn jest dziwnym miastem górniczym. W tym mieście jest Hester Shaw (Hera Hilmar), nastolatka, która chce się zemścić na londyńskim mechaniku energetycznym Thaddeusu Valentine za zabicie jej mamy. Własny londyński Tom Natsworthy (Robert Sheehan) to młody historyk budujący kolekcję broni. Chce nią dysponować, by móc wygrać wojnę. Początkowo jest fanem Thaddeusa. Ale kiedy Tom zbliży się do sekretu Hester, zejdzie do londyńskiego zsypu śmieci. Co do Londynu, pewnie pamiętacie film Londyn w Ogniu? Jak tak to zobaczcie kolejną część, czyli film Anioł w Ogniu CDA. Po to by znaleźć miłość i przygodę z zadziornym, powściągliwym Hesterem. Ten ruch, między innymi, umożliwia Thaddeusowi dostęp do magazynu broni, który pozwoli mu zbudować nową supernowoczesną broń.

Film jest w zasadzie podobny do Gwiezdnych Wojen, z odrobiną niskiej liczby Gilliama i Gaimana na boku.  Co do wcześniejszego to polecam obejrzeć film Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie CDA. Pod koniec podobieństwa do wielkiego dzieła George’a Lucasa stają się tak rozpraszająco oczywiste, że trudno uznać, że nie jest to jakiś celowy hołd. Aczkolwiek mi się to bardzo podoba.

Gdzie oglądać cały film Zabójcze maszyny CDA? 

Różne elementy tej opowieści zostały wprowadzone tak przypadkowo, że nie mogą pomóc, ale wywołują mieszane uczucia. Nawet jeśli inaczej przedstawią obraz, Shrike, mający być przejmującym przypomnieniem tego zdarzenia jest strasznym pomysłem. W dodatku strasznie wykonany. Tak jakby chcieli osiągnąć coś na styl Avatara. Nawet przy niższych standardach rzeczy dla dzieci, ten film jest śmiesznie złowieszczy i kiczowaty. Niestety staje się coraz gorszy, co z ciężkim wprowadzeniem etnicznie zróżnicowanego zespołu rebeliantów i przywódcy Dalajlamy z azjatyckiego terytorium Thaddeusa zamierza pokazywać.

Jesteśmy w post-apokaliptycznym świecie, Ziemia została spustoszona przez szybką wojnę, która stworzyła zdewastowany krajobraz. W niektórych miejscach są tak zwane osady statyczne, ale ląd wędruje przez ruchome miasta. Czyli miasta trakcyjne, które w jakiś sposób przymocowały koła torów-cystern do ziemi pod nimi, a teraz zataczają się w złowieszczy i drapieżny sposób. Podobnie jak rakiety zła Stephensona, pochłaniające mniejsze ruchome społeczności. Zniewalają ich ludność, używają budynków do paliwa i co najważniejsze, wszystkich, zajmujących się tą technologią. Pomysł przypomina trochę agresywną latającą wyspę Laputa w Podróżach Guliwera.

A jak Wasze opinie na temat filmu?

Ten świat wygląda pięknie, prawda? Niestety nie do końca. Wyreżyserowany przez Christiana Riversa, wieloletniego dyrektora artystycznego. Nieważne, że cała koncepcja filmu jest taka, jakby ktoś postanowił traktować Terry’ego Gilliama poważniej niż kiedykolwiek wcześniej. Podobały mi się prawie przepastne ślady bieżnika, które Hester i Tom musieli pokonać po drodze do miłości. Może się to innym nie podobać, ale ja jestem stanowczo na tak. 

Jest to siedziba imperium, rodzaju, który nie ma potrzeby atakować, ponieważ nikt nie jest wystarczająco silny, aby uderzyć w niego w pierwszej kolejności. Jest on nadzorowany przez różne umundurowane grupy, które wyglądają jak ogromne wojsko. Kapitanem tego miejskiego okrętu wojennego jest skuteczny. Jest to oczywiście wspominany już Thaddeus Valentine (Hugo Weaving). Choć wydaje się on teoretycznie podporządkowany burmistrzowi miasta Magnusowi Crome (Patrick Malahide).

Zabójcze maszyny
Zabójcze maszyny
Zabójcze maszyny
Zabójcze maszyny
Zabójcze maszyny
Zabójcze maszyny
Zabójcze maszyny
Zabójcze maszyny
Zabójcze maszyny
Oryginalny tytuł Mortal Engines
Ranking IMDb 6.1 74,114 głosów
Ranking TMDb 6 1,872 głosów

Reżyser

Obsada

Hera Hilmar isHester Shaw
Hester Shaw
Robert Sheehan isTom Natsworthy
Tom Natsworthy
Hugo Weaving isThaddeus Valentine
Thaddeus Valentine
Jihae isAnna Fang
Anna Fang
Ronan Raftery isBevis Pod
Bevis Pod
Leila George isKatherine Valentine
Katherine Valentine
Patrick Malahide isMagnus Crome
Magnus Crome
Colin Salmon isChudleigh Pomeroy
Chudleigh Pomeroy
Udostępniono3

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Deadpool
Wyprawa Magellana 2019
Mary Poppins powraca
Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia
Harry Potter i Kamień Filozoficzny
Deadpool 2
Potrójna granica
Igrzyska Śmierci: Kosogłos Część 1
Wszystkowidząca 2
Koty (Cats) 2019
Dragonheart: Vengeance
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część 2