Zimna wojna - OGLĄDAJ ONLINE

JĘZYK POLSKI NAPISY ENG
Zimna wojna

Zimna wojna

88 Min.R
Twoja ocena: 0
3 1 głos
Komentowanie wyłączone.

Opis

Będzie zimno czy ciepło?

Irena i Wiktor podróżują po kraju, tworząc zespół pieśni i tańca, który kultywuje piękną polską tradycję ludową. Towarzyszy im Lech Kaczmarek, członek partii. Na jednym z przesłuchań Wiktor poznaje charyzmatyczną Zulę, która dołącza do zespołu. Wkrótce powstaje między nimi wielkie uczucie, które na przestrzeni lat jest poddawane wielu próbom. Nie tylko wynikającym z norm społecznych i zasad prawnych, ale przede wszystkim z silnych postaci kochanków. Kolejna można powiedzieć prawdziwa, romantyczna miłość jak w filmie Legiony 2019. Widocznie widzowie lubią takie miłosne historie.

Cały film Zimna wojna może być niezadowalający. Projekt głównych bohaterów pozostawia apetyt na więcej. Podczas gdy historia fenomenalnie granej Zuli (Joanna Kulig) stopniowo się pogłębia. Zaczynając od traumy rodzinnej, poprzez awans społeczny w ramach jej rewolucji marzeń. To wczesny komunizm i próby pojawienia się na paryskiej scenie muzycznej. Wiktor (Tomasz Kot) pozostaje dla nas tajemnicą. Poznajemy go przede wszystkim jako znakomitego muzyka. Gotowy jest zaryzykować wszystko dla swojej kariery. Drugą główną cechą bohatera jest jego desperacka miłość do Zuli. Miłość między muzykami podobna jak w filmie Narodziny Gwiazdy CDA.  Takie historie są teraz na topie kina. 

Gdzie oglądać cały film Zimna Wojna online CDA?

Większość scen w filmie kradnie Joanna Kulig, która swoim bezwysiłkowym magnetyzmem i charyzmą tworzy na ekranie obraz rozdartej kobiety. Postaci, która jest w konflikcie ze sobą, ukrywając ból pod maską jej odważnej osobistości. W tym przypadku siła Zuli jest rodzajem warstwy obronnej ale miłość oznacza, że ​​w tej osłonie jest kilka słabości. To jak pięta pięta achillesa, która naraża ją na cios. Kulig potrafiła połączyć skrajności swojej bohaterki w złoty środek, nie popadając zbytnio w ekspresję, co zasługuje na wielkie pochwały. Wielkie brawa dla tej aktorki. Przede wszystkim za rolę ale i za osobę jaką jest w życiu codziennym.

Bardzo ciekawy film

Muzyka jest bardzo ważnym elementem historii opowiadanej przez Pawła Pawlikowskiego. Twórcy doskonale pomieszali polską, ludową postać ze stylem jazzowym, tworząc ciekawą, magiczną i bardzo urzekającą atmosferę. Ta mieszanka świetnie sprawdza się jako tło opowieści, a nawet w niektórych momentach wychodzi na górę i dołącza do obsady jako pełnoprawny aktor. Szczególnie podobała mi się aranżacja jazzowa jednej z piosenek ludowych. Majstersztyk i arcydzieło, inaczej tego nazwać nie umiem.

Ten film jest bardzo interesującym doświadczeniem muzycznym. Produkcja Pawlikowskiego zawdzięcza także piękno zdjęciom Łukasza Żala. Wiele osób pomyśli, że swoim klimatem przypominają to, co operator zrobił w Idzie, ale moim zdaniem zdjęcia rysują znacznie głębiej i silniej nasycają całą przestrzeń, wydobywając wszystkie niuanse. Nie zdziwię się, jeśli Łukasz Żal zdobędzie za tę pracę kolejną nominację do Oscara. Bo po raz kolejny pokazał na co go stać. 

Zimna wojna
Zimna wojna
Zimna wojna
Zimna wojna
Zimna wojna
Zimna wojna
Zimna wojna
Zimna wojna
Zimna wojna
Zimna wojna
Oryginalny tytuł Zimna wojna
Ranking IMDb 7.6 35,294 głosów
Ranking TMDb 7.6 583 głosów

Reżyser

Obsada

Joanna Kulig isZuzanna
Zuzanna "Zula" Lichoń
Tomasz Kot isWiktor Warski
Wiktor Warski
Borys Szyc isLech Kaczmarek
Lech Kaczmarek
Agata Kulesza isIrena Bielecka
Irena Bielecka
Adam Ferency isMinister
Minister
Udostępniono1

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Green Book
Ciche miejsce 2
W deszczowy dzień w Nowym Jorku
Nowe oblicze Greya
Nędznicy 2019
Sokół z masłem orzechowym
Na noże (Knives out)
The Courier 2019
Służby Specjalne
Midsommar
Obraz pożądania
Kwiaty miłości 2019