Film jako przepowiednia?

VOD-Master 3 lipca, 2019

Porównując kino do życia codziennego

Świeże spojrzenie na sprawy życia codziennego przyda się pewnie nie jednemu z nas. Dzisiaj w czasie jednego mrugnięcia powieką przeleci pół dnia jak nie więcej. Takiego scenariusza, jaki pisze nam obecna era, nie przewidział nawet najlepszy reżyser filmowy. Choć czasem możemy się zastanawiać, czy Ci, którzy wpadają na pomysły realizacji scenariuszy do materiałów telewizyjnych, nie przybyli do nas z przyszłości… A może to po prostu kosmici?

Zastanawiasz się czy oglądać całe filmy z lektorem czy bez? Nie wahaj się .. To tak jakbyś oglądał bieżące wydarzenia ze świata. To co dzieje się w popularnych serialach serwisu Netflix takich jak np. Designated Survivor możesz zobaczyć na żywo w Faktach na TVN. Sceny niczym z krańca ludzkiej wyobraźni dzieją się naprawdę. O ile dziennikarzowi z typową kamerą ciężko przekroczyć próg Białego Domu, to zwykłemu przeciętniakowi bardzo łatwo zobaczyć realia, które mogą żywcem doprowadzić do kolejnej wojny. Sceny z seriali niczym nie odbiegają od rzeczywistości. Czasami mam wrażenie jakby ten piszący scenariusz przewidział bieg zdarzeń na przyszłe kilka miesięcy czy lat. Gdzie można oglądać takie niebywałe akcje ? W pierwszym, „lepszym” serialu politycznym. Produkcja Netflixowa bardzo lubi takie klimaty, aczkolwiek seriale od Canal+ też dają radę.

Przemyśl to dokładnie!

Najlepsze akcje zobaczysz online, jednak nie zdziw się jak niebawem wydarzy się to w rzeczywistości, w której przyszło Ci funkcjonować. Nawet gorące premiery kinowe czy pozycje w strefie premium na CDA nie są takie przyziemne, jak niepozorne seriale z najzwyklejszą na świecie fabułą. Pamiętaj jednak, że to co jest online, wcale takie nie musi pozostać. Wszystko jest ulotne, nawet to, co rodzi się w ludzkiej głowie. Ulatnia się, upada, a potem wstaje z kolan po trzykroć potężniejsze.

Nawet nasza, położona w głębi Europy – PL – jest narażona na relacje państw odległych. Przypominam, to wszystko, co dzieje się na tle politycznym pomiędzy Państwami, znalazło ujście dawno temu w głowach reżyserów. Aktorzy grający czołowe role nawet nie śnili o tym, że będą mieć swoich następców – którzy niestety nie będą już aktorzyć i zbierać nagród czy Oscarów. Nie widnieją też na banerach serwisu CDA czy HBO. Oni po prostu rozpętają III wojnę światową. A wszelkie filmy czy seriale polityczne z lat minionych będą uznawane za spoiler wszech czasów.

Oglądaj ulubione seriale online na Player.PL

Kategorie
Udostępniono0