Filmy online

VOD-Master 4 maja, 2020

Filmy online, które warto oglądać

Pod koniec ubiegłego roku wiele osób dziękowało reżyserowi filmu Irlandczyk Martinowi Scorsese za kawał dobrze wykonanej pracy. Nie tylko fani, ale także krytycy stwierdzili, że Irlandczyk jest nie tylko najlepszym filmem online od dłuższego czasu i jednym z najlepszych premier wydanych w 2019 roku. O jego wysokich pozycjach w rankingach i ilości nagród stanowi także fakt, że przypomina światu o wartości kina. Premiery z 2019 roku takie jak Avengers czy Joker pobiły rekordy w globalnej kasie. To z pewnością coś oznacza, nawet jeśli same filmy tego nie robią. Natomiast do tego dochodzi znakomita gra aktorska, dobrze skonstruowany scenariusz i wiele innych.

Obecny duch czasu

Kiedy oglądam premiery na ekranie mojego telewizora widzę, że w wielu z wybitnych artystów (nie tylko zagranicznych) tkwi chęć reżyserowania zgodnego z duchem czasu. Pomimo że wielu filmowców patrzy w przeszłość, to i tak powiększa się grupa tych, którzy w kadr wkładają te współczesne problemy czy sytuacje. Tak stało się z Jankiem Komasą i filmem „Sala Samobójców. Hejter”. Zarówno produkcja jak i reżyser zgarnęli już pierwsze nominacje właśnie za ukazanie w tej realizacji cech współczesnego świata. Z pewnością ten tytuł zasługuje na nagrody – mówią o tym nawet zagraniczni krytycy. Nasze życie poniekąd tak właśnie wygląda jak fabuła w tym tytule i cieszę się, że ktoś w końcu przestał się z tym kryć.

Popularne kino domowe

Obecnie forma kinowej sztuki znajduje się w wielkim kryzysie. Zdjęcia do filmów nie mogą się odbywać, a duża część naszej wspólnej uwagi skupia się na platformach streamingowych. Serwisy VOD są teraz zdominowane przez ogromne grono odbiorców ze względu na sytuację wywołaną epidemią. Wszystkie premiery kinowe przeniesiono do Internetu, gdzie niestety aktorzy i reżyserzy nie zarobią tyle, ile powinni zarobić w normalnych czasach. Obecnie kino migruje pomiędzy różnymi platformami. Co więcej, nie tylko filmy ale także seriale online są nagrywane i bardzo szybko dostarczane na pirackie strony. To z pewnością podcina skrzydła i portfele znakomitym artystom.

Kategorie
Udostępniono2