Gdzie oglądać filmy i seriale online?

VOD-Master 19 listopada, 2019

Gdzie oglądać filmy i seriale online?

Pewnie jak każdy zadajecie sobie pytanie Gdzie oglądać filmy i seriale online? Dostęp do seriali, hitów filmowych, światowych nowości, promocyjnych pakietów to tylko część cech, które charakteryzują najbardziej popularne platformy VOD. Choć w obecnych czasach wszechobecnej technologii paradoksalnie kino nie traci na swojej popularności, to dodatkowo tę popularność zyskują platformy do oglądania filmów i seriali. Przez ostatnie kilka lat powstało wiele dodatkowych serwisów, które oferują pełną gamę rozrywki. Co ważniejsze każda z nich rośnie w siłę, a brak oglądających nikt nie narzeka.

A może filmy i seriale na Platforma Disney+?

Jedną z najnowszych platform, która oferuje dostęp do olbrzymiej biblioteki multimediów, jest Disney Plus. Choć jeszcze w Polsce nie została w pełni uruchomiona, my już znamy ceny pakietów do wykupienia. Aktualnie dostępem do tej platformy cieszy się oczywiście USA, Kanada, a także Holandia. W Holandii miesięczny dostęp kosztuje 6.99 euro, co w przeliczeniu daje około 30 zł. Co mogą już zobaczyć na tej platformie nasi koledzy z Ameryki ? Z pewnością wszystkie produkcje Disneya, produkcje Marvela, serię Gwiezdnych Wojen w tym serial The Mandalorian czy wydania National Geographic.

Serial The Mandalorian online cda zalukaj filiser

Czas na filmy i seriale z Amazon Prime

Choć pewnie co dwudziesty Polak zna firmę Amazon, a co setny robi na nim zakupy, to pewnie każdy, kto obcuje z Internetem przynajmniej raz słyszał o platformie Amazon Prime Video, która choć w Polsce niepopularna, to u naszych zachodnich sąsiadów wiedzie prym. Z czego wynika taki bieg wydarzeń ? Dlaczego u nas ten serwis wciąż jest mało osiągalny ? Amazon Prime to subskrypcja premium od Amazona, która kosztuje 7,99 euro miesięcznie, lub 69 euro rocznie. Tym razem to nie koszty wpływają na bezużyteczność tej platformy dla Polaków, a fakt, że Polska nie należy do Amazonowej „rodziny”. Oficjalnie Polacy mogą korzystać z subskrypcji Amazona od końca 2016 roku. Od tamtej pory w tym serwisie pojawia się coraz więcej filmów czy seriali z polskim lektorem lub napisami. Tam obejrzysz m.in. serial Preacher, Taken (Uprowadzona) i serial Good Omens.

serial good omens online cda zalukaj filiser

Nowy AppleTV+ to zbiór nowych filmów i seriali online

Oprócz Amazon Prime video kolejną zagraniczną platformą gwarantującą płatny dostęp do rozrywki tv jest apple plus. Apple TV+ to nic innego jak portal streamingowy od producenta iPhone’ów. Dostęp do tej platformy jest możliwy poprzez aplikację AppleTV, gdzie VOD to tylko jeden z kanałów. Aplikację do oglądania można pobrać na urządzenia od Apple’a oraz na urządzenia PC z Linuxem czy Windowsem. Użytkownicy androida na ten moment mogą zapomnieć o dostępie z poziomu smartphone’a do tej aplikacji. Koszt tej usługi to 24,99 zł miesięcznie. W tej cenie zobaczyć możesz topowe produkcje takie jak np. film Aquaman.

cały film aquaman online lektor pl cda

Niesamowite produkcje od Netflix – filmy i seriale

Netflix to z kolei czołowa platforma do oglądania filmów i seriali nie tylko w Polsce, ale praktycznie na całym globie. Ta internetowa wypożyczalnia multimediów opanowała cały świat do tego stopnia, że komputery czy telewizory mają już wbudowane aplikację Netflix. W zamian za miesięczną opłatę uzyskujemy dostęp do bazy tysiąca pozycji filmowych i seriali. Wielką zaletą tego serwisu jest fakt, że jeśli dana produkcja pochodzi bezpośrednio od Netflixa, to widz ma dostęp natychmiast do całego sezonu serialu. Ceny za usługę jaką oferuje nam ten serwis waha się od 24 zł do 50 zł w zależności na ilu urządzeniach chcemy korzystać z biblioteki. Polskie napisy i polski lektor jest tutaj na wyciągnięcie dłoni. Zarówno dzieci jak i dorośli mają w czym wybierać w czasie wieczornej nudy na kanapie i nie tylko. Najczęściej wybierane pozycje to serial Riverdale i film El Camino. Dalej zastanawiacie się gdzie oglądać filmy i seriale online?

serial riverdale online cda zalukaj filiser

Wspaniałe produkcje filmów i seriali od HBO GO

Z kolei HBO GO to platforma z produkcjami tylko i wyłącznie HBO lub Cinemax. Jest to fantastyczna opcja dla osób, które nie mają w pakiecie cyfrowym kanałów HBO, a chcą obejrzeć dane produkcje. W tym przypadku ogromną zaletą jest, że HBO oferuje okres testowy, aby potencjalny klient mogł sobie przetestować działanie i ocenić opłacalność subskrypcji. W serwisie aktualnie znajduje się ponad 800 filmów i bardzo często ta baza jest aktualizowana. Kolejnym plusem jest brak reklam, co pewnie każdy z nas sobie bardzo ceni. Miesięczna subskrypcja kosztuje 24,99 zł. Klienci cyfrowego polsatu HBO GO mają w cenie. Na tej platformie możesz włączyć m.in. seriale Gra o Tron, The Walking Dead czy Wampiry: Dziedzictwo.

cały serial gra o tron online lektor cda zalukaj filiser

Co sądzicie o bibliotece filmów i seriali CDA Premium?

Wszystkie wyżej wymienione serwisy nie były polskimi platformami VOD. Przyszedł czas na CDA Premium, która jest w pełni polską platformą.  Niestety nie znajdziemy tutaj ani jednego sezonu Gry o Tron. W nazwie słowo ‘premium’ tkwi dopiero od pewnego czasu, gdyż niegdyś CDA była serwisem z darmowym dostępem do filmów. Dzisiaj już za dostęp do bazy niestety trzeba zapłacić. Podobnie jak w przypadku HBO GO można przetestować działanie serwisu za darmo przez 14 dni. Abonenci CDA premium mogą pobierać filmy, bajki i seriale i oglądać je bez limitów w trybie offline. Zgadza się – Netflix też ma taką możliwość. Jeśli wykupisz subskrypcję CDA to otrzymasz dostęp np. do filmu Patryka Vegi Kobiety mafii oraz wielu innych pozycji.

cały film Kobiety Mafii online cda zalukaj filiser

Porównanie wszystkich serwisów z filmami i serialami

Jeżeli chodzi o platformy VOD to konkurencja na rynku polskim jest ogromna. Jednak każda z platform ma szanse na spore zyski chociażby ze względu na unikatowe, własne produkcje takie
jak ma HBO lub bogatą bibliotekę z polskim lektorem i napisami jak w przypadku Netflixa. Niektóre platformy są dyskwalifikowane przez mniejsze możliwości dla klientów. Chociażby brak możliwości zainstalowania AppleTV na androida, co stanowi dla wielu osób spore rozczarowanie. Ta platforma szybko zostaje więc zastąpiona przez inne wyżej wymienione serwisy. Bezsprzecznie platformy takie jak Netflix, HBO GO czy Amazon Prime Video wypadają lepiej od Apple TV+. Co nie oznacza, że w bliższej przyszłości nie może się to zmienić zgodnie z zasadą generowania zysków i zdrowej konkurencji.

 

Kategorie
Udostępniono2