Gra o Tron – wszystkie sezony

VOD-Master 18 lutego, 2020

Gra o Tron serialem wszech czasów

W kwietniu minionego roku najgorętszym tematem w świecie kina i seriali był finałowy sezon Gry o Tron. Emisja serialu rozpoczęła się w 2011 roku i w bardzo szybkim tempie stała się bardzo popularnym serialem na świecie. Barwni bohaterowie i cała niebanalna otoczka sprawiły, że serial dalece odbiega od typowych produkcji fantasy. Co składa się na to, że Gra o Tron to najchętniej oglądana i najbardziej dochodowa produkcja HBO?

Losy królestwa Westeros

Cały sezon pierwszy to opowieść o słynnym mężczyźnie, który nazywa się Ned Stark. Odbywa on podróż w nieznane, która pozwala poznać trzy, kluczowe dla dalszych losów serialu rody. Starkowie, Lannisterowie oraz Baratheonowie stanowią podwalinę akcji i to wokół nich będzie w głównej mierze skupiać się uwaga widzów. Ponadto po raz pierwszy od wielu, wielu lat z jaj wykluczają się smoki, a ich matką zostaje Daenerys Targaryen.

serial gra o tron online cda zalukaj filiser

Przekazanie tronu

Jak to zwykle w królestwach bywa, ten, kto posiada władzę, nie ma jej na wieczność. Tak samo jest i w królestwie Westeros, gdzie w drugim sezonie Joffrey przejmuje władzę po zmarłym ojcu. Akcja powoli rozwija się, a pretendentów do tronu jednak nie brakuje. Zaczynają się poważne walki o tron. Wydaje się, że oskarżeniom, kłamstwom i zazdrości nie ma końca. Matka Smoków także nie ustępuje i za wszelką cenę próbuje przenieść swoje siły do Westeros. Gdzie trafia Daenerys i do czego jej działania doprowadzą pokazują kolejne odcinki w następnym sezonie.

Gra czy walka o tron ?

Smoki w trzecim sezony Gry o Tron ewidentnie urosły w siłę. Wraz ze smokami rośnie ich matka, która nie daje za wygraną i w swoich działaniach próbuje być nieugięta. Smocza królowa dociera do pewnych miejsc, ludzi i rzeczy, które w efekcie mają doprowadzić do podboju Westeros. Daenerys nie jest jedyną osobą, dla której królestwo, tron i korona stanowią łakomy kąsek. Siły Boltonów dają się we znaki. Dzięki niej ktoś traci rękę, kto inny życie. Na Starków ktoś zakłada pułapkę i niestety w trzecim sezonie nie dowiemy się jak ta pułapka wygląda i do kogo jest skierowana.

Zdradziecki atak

Punktem, w który skierowany jest atak na końcu 5 sezonu, jest nikt inny jak uciekająca z Meeren smocza mama. Powrót przysparza jej wielu trudności, ale też uposaża w siłę i niesamowitą moc. Deanerys czuje w końcu, że uzyskana władza nad Dothrakami pozwoli jej zapanować nad kryzysem w Westeros. Siódmy sezon niestety pozostawia wiele do życzenia. Bieg wydarzeń z poprzednich sezonów nie jest kontynuowany. Cała akcja nie skupia się już na walce o Żelazny Tron, tylko na wiecznej zimie, która opanowała królestwo. Deanerys, pozbawiona statków i zapasów, osiadła w twierdzy smoków.

GoT na filmwebie na topie

Adaptacja sagi autorstwa George’a R.R. Martina bije jak łeb na szyję wszystkie inne seriale nie tylko HBO, ale także Netflixa czy Canal+. W każdym możliwym rankingu czy to topowych seriali czy pozycji o charakterze fantasy, GoT jest w czołowej trójce. Jeszcze parę lat temu nikt by nie pomyślał, że mało realne królestwo Westeros i liczne spiski czy zbrodnie, mogą tak zawirować w głowie odbiorców. Teraz patrząc na poziom realizacji, efekty specjalne, grę aktorską ciężko o inną opinię niż wysoką.

gra o tron wszystkie sezony online cda zalukaj

Kategorie
Udostępniono0