Harry Potter, czy Fantastyczne Zwierzęta?

VOD-Master 20 listopada, 2019

Świat magii – Harry Potter i Fantastyczne Zwierzęta

Cała seria filmów Harry Potter oraz Fantastyczne Zwierzęta zarówno w wersji książkowej jak i filmowej składa się z wielu charakterystycznych, skrajnie różnych postaci. Choć bohaterów jest cała masa, my skupimy się tylko na najważniejszych z nich. Całe filmy są do obejrzenia u nas w serwisie.

Główna postać w serii Harry Potter

Postać Harrego (Daniel Radcliffe) to z pewnością jedna z najciekawszych postaci w filmie. Potter w każdej z kolejnych części staje się coraz to bardziej dojrzalszy i bogatszy o nowe doświadczenia.
Jego magiczne umiejętności ewoluują wraz z chęcią pomszczenia śmierci jego rodziców Jamesa i Lili Potterów. Harry już jako mały chłopiec rozpoczyna naukę w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie i szkoli się w dziedzinie magii pod okiem najlepszych profesorów m.in. Albusa Dumbledore’a. Cała seria koncentruje się na walce Harrego z przeciwnościami losu, z własnymi przekonaniami i wartościami, a także z mocarnym Voldemortem.

harry potter wszystkie filmy online cda zalukaj filiser

Niezastąpieni przyjaciele Harrego Pottera

Koniec końców Potter pokonał wroga, z którym mierzył się niemalże od pierwszej części. Niestety, bez dwójki swoich najlepszych przyjaciół Rona i Hermiony nie dałby sobie rady. Choć Ron czasami niedojrzały, a Hermiona zarozumiała i przemądrzała, to z pewnością mieli wielki wkład w wygraną dobra nad złem. Chociaż Ron to czarodziej czystej krwi, to wcale nie było mu w życiu łatwo. Jest częścią dużej rodziny Weasley’ów, która jest tak samo barwna jak cała historia o Harrym Potterze. Ron jako potomek któryś z kolei, nie był w szkole traktowany dobrze. Wszyscy wokół wyśmiewali się z jego nieporadności życiowej i rudego koloru włosów.

Z pewnością na tle swoich starszych braci bliźniaków, którym okazji do zabaw nie brakowało, Ron (Rupert Grint) co najmniej przypominał niedołężną ofiarę. Hermiona z kolei jako osoba pochodząca z mugolskiej rodziny zwykłych ludzi nierzadko spotykała się z różnymi oszczerstwami na swój temat. „Koledzy” z równoległej szkoły nie oszczędzali jej cierpliwości i często nazywali ją
szlamą. Choć żaden z dwójki przyjaciół nie miał łatwo ze względu na ich pochodzenie, wygląd zewnętrzny czy zaangażowanie w naukę to byli obecni w niemalże każdej akcji całej serii. Dzięki ich udziale w filmach o Harry Potterze, ich twarze są bardziej rozpoznawalne i kojarzone tylko z tą historią.

ron i hermiona przyjaciele harrego pottera

Albus Dumbledore – człowiek historia

Mówiąc o Harrym Poterze, nie sposób zapomnieć o człowieku, który także wiódł niesamowity prym podczas edukacji Pottera w Hogwarcie. Mowa tutaj oczywiście o niezastąpionym dyrektorze Albusie Dumbledorze, który był najpotężniejszym czarodziejem swoich czasów. Tylko sam Voldemort bał się jego siły i magicznych umiejętności. Potrafił zachować zimną krew nawet w momentach, kiedy było to bardzo trudne. Nie popadał w skrajności i panował nad emocjami. Cechuje go nienaganne poczucie humoru. Nie przywiązywał wagi do przesłanek czy negatywnych opinii na jego temat, które zresztą były wyssane z palca. Dumbledore to taka postać, która wywołuje u odbiorcy pozytywne emocje. I choć ta postać w części „Książę Półkrwi” traci życie, to do samego końca trwania historii Albusa przywołują inni bohaterowie.

albus dumbledore harry potter cda

Narodziny śmierciożerców

Przyszedł czas także na opis tej drugiej, nie co bardziej ciemniejszej strony bohaterów serii. Urodził się jako zwykły chłopak o imieniu Tom Riddle (Ralph Fiennes) i jako dorosły stał się jednym z najpotężniejszych czarnoksiężników. Początkowo cel Riddle’a nie był krzywdzący i ograniczał się jedynie do wypełnienia roli spadkobiercy Slytherina. Bardzo szybko jednak rozszerzył swoje ambicje i stworzył całą gamę śmierciożerców, aby podporządkować sobie cały świat czarodziejów. Wielkość tej armii widać już w filmie Harry Potter i Książę Półkrwi.

voldemort online cda zalukaj filiser

Ucieczka, a Zbrodnie Grindelwalda

Prosimy nie zapominać o fakcie, że świat magii i czarodziejstwa trwał już przed narodzinami Harrego Pottera. Świadczy o tym chociażby fakt powstania historii w świetnym filmie „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Akcja w tym filmie toczy się aż kilka dekad przed narodzinami samego Harrego, a mrocznej strony magii także i w tej pozycji niestety nie brakuje.

Losy bohaterów w filmie Fantastyczne Zwierzęta

Sam tytuł może i nie mówi odbiorcom zbyt wiele, ale w filmie dzieje się więcej niż po tym tytule mogłoby się wydawać. Głównym boaheterem rzecz jasna jest Newt Scamander – osoba, która jest zafascynowana magicznymi stworzeniami. Newt uwielbia podróżować,a przy okazji studiować specyfikę zwierząt obdarzonych niezwykłymi umiejętnościami. Oczywiście, jeśli ma to w jakiś sposób ma zostać połączone z magią, to Newt musiał uczęszczać nigdzie indziej jak do Hogwartu. I chociaż na początku pierwszej części nie dzieje się nic nadzwyczajnie niebezpiecznego, to pod sam koniec pojawia się zły Grindelwald, na którym to opiera się cała akcja w drugiej części „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”. Wtedy choć młody to już wszechstronnie uzdolniony Albus Dumledore łączy siły ze Scamandrem i wspólnie próbują stawić czoła zbiegowi z więziennej celi. Grindelwald (Johnny Depp) powraca i podobnie jak Voldemort zbiera swoich sojuszników, aby przejąć władzę nad światem.

fantastyczne zwierzęta online cda zalukaj filiser

Lepszy Harry Potter czy jednak Fantastyczne Zwierzęta?

Jeśli ktoś chce porozmawiać na temat tego, jak można wyposażyć bohatera filmu w pewne cechy nadprzyrodzone z nutą wiarygodności, to z pewnością może bazować na serii o Harrym Poterze oraz na Fantastycznych zwierzętach. Wszystkie filmy można obejrzeć też na Filiser.

Kategorie
Udostępniono0