Król nad królami

VOD-Master 4 sierpnia, 2019

Porównanie obu wersji

Animowana wersja Króla Lwa z 1994 roku wywarła trwałe i niepowtarzalne wrażenie na całych pokoleniach kinomanów. Tą niewiele ponad godzinną historię pokochały dzieci lat dziewięćdziesiątych i kochają ją do dziś pomimo faktu, że już robią to jako dorośli. Rzeczą oczywistą jest, że nowa wersja bajki wszechczasów nie dorównuje tej pierwotnej nawet do pięt. Jaki jest jednak poziom tegorocznej premiery, że choć już dłuższy czas widnieje na ekranach kin, to wciąż o niej głośno? Czyżby była tak dobra, że w kinie nie ma nic lepszego ale nie na tyle dobra, żeby pokonać pierwowzór?

Twórcy filmowi doskonale zdawali sobie sprawę, że nie ocalą poprzednika. Dlaczego? Bo nie było czego ocalić. Sam reżyser Jon Favreau z całych sił starał się nie zdenerwować wrażliwych
i opiniotwórczych wielbicieli, którzy uważają to za część ich dzieciństwa. I tutaj nasuwa się wiele zasadniczych pytań. Dlaczego ten film w ogóle nakręcono? Jeśli nakręcono, to dlaczego zrealizowano? Cały film Król Lew 2019 oczywiście można obejrzeć u nas w serwisie.

Gdzie obejrzeć cały film Król Lew 2019 online?

Historyczna wersja bajki w każdy możliwy sposób potępia ten remake. Czy taki cel wyznaczył sobie pomysłodawca kinowej premiery 2019 roku? Czy wszyscy oglądacze CDA, zalukaj i innych bibliotek filmowych wiedzieli, że pozycja nowej wersji bajko-filmu będzie dalece odbiegać od oryginału? Wspomnienia i emocje związane z animowanym klasykiem są tak silne, że nawet gdy Mufasa pojawia się na ekranie po raz dziesiąty, w twoim sercu pojawia się ból. Twój umysł automatycznie leci do przejmującej sceny młodej Simby, który w każdy możliwy sposób próbuje obudzić ojca.

Wystarczy spojrzeć oczami w umysł, przypomnieć sobie pierwsze pięć minut Króla Lwa. Jeszcze pewnie nie dotarłeś do tego kluczowego momentu w bajce, a już masz łzy w oczach. Tak, taki właśnie był cel reżysera. W nowej odsłonie chciał wzbudzić skrajne emocje u widzów. Nieważne, że w swoim pomyśle nie był oryginalny. Żadna kopia nie jest pierwowzorem. Cel został osiągnięty jeśli widz z sali kinowej wyszedł uśmiechnięty, rozpłakany, zdenerwowany lub targany innymi emocjami.

krol lew 2019 cda online

Kategorie
Udostępniono0