Netflix

admin 29 stycznia, 2020

Netflix – najpopularniejsza wypożyczalnia filmów i seriali online

W obecnych czasach nie ma ludzi, którzy nie korzystają z internetowych serwisów, gdzie można oglądać filmy i seriale. Ciężko jest nam dostosować się do tego, co oferuje nam standardowa telewizja. Jednak ludzie często korzystają z pirackich serwisów typu Zalukaj. Tempo życia każdego z nas jest zbyt szybkie na dopasowanie się do godzin transmisji ulubionych pozycji filmowych. Najwygodniej jest nam sięgnąć po urządzenie przenośne, na którym możemy zobaczyć to, na co tylko mamy ochotę. Miejsce czy pora dnia nie mają tutaj znaczenia, dlatego też tak kochamy internetowe wypożyczalnie. Jedną z nich jest Netflix, którego baza z dnia na dzień się powiększa. Netflix zaraz obok HBO GO bije rekordy aktywnych użytkowników. Czy wśród tak wielkiej i silnej konkurencji możemy powiedzieć, że Netflix jest najpopularniejszą wypożyczalnią filmów i seriali online ?

Filmy i seriale na laptopie, telewizorze i smartphone

Tempo wzrostu popularności Netflixa jest tak duże, że teraz już nowe urządzenia takie jak laptopy, smartphony czy telewizory mają wbudowaną tę aplikację. Producenci doskonale wiedzą, co klient kocha i czego oczekuje. Nie każdy jest tak wspaniałomyślny i nie musi wiedzieć o możliwości oglądania trzeciego sezonu serialu Wikingowie wieczorem w pociągu podczas powrotu z pracy do domu. Producenci najrozmaitszych urządzeń podsuwają nam gotowy pomysł na nudę. Nie musimy się zatem trudzić i scrollować facebooka po raz dwudziesty ósmy w ciągu 10 minut. Możemy odpalić aplikację Netflix i relaksować się do woli. Jednak zanim tak się rozmarzymy, należy pamiętać, że nic nie mamy za darmo.

Jak działa platforma VOD ?

Abonament w serwisie Netflix możesz nabyć w różnych wariantach usługowych i cenowych. Możesz zatem wybrać sobie najbardziej dogodną dla siebie opcję. W przeciwieństwie  do takich platform VOD jak ipla.tv czy player.pl użytkownik jest zobowiązany do opłacenia abonamentu. W innym wypadku oglądanie czegokolwiek nie będzie możliwe. Co jest wielkim atutem tego serwisu (o ile nie największym) to serwis jest pozbawiony reklam, co jest zmorą odbiorców telewizji w XXI wieku.  Aby skorzystać z całej bazy filmów, bajek, seriali i innych musisz założyć konto użytkownika. Dzięki temu będziesz mógł chociażby przerywać, a następnie kontynuować oglądanie Riverdale. Serwis zapamięta moment, w którym skończyłeś oglądać i nie będziesz musiał trudzić się z odnalezieniem momentu zakończenia seansu.

Netflix, Netflix

Nie musisz decydować się na wykupienie abonamentu ot tak. Nowi użytkownicy otrzymują 30 dni na darmowe przetestowanie platformy i wypróbowanie jej możliwości. Jeśli po tym okresie serwis spełni Twoje oczekiwania, za abonament możesz zapłacić za pomocą karty płatniczej, kredytowej lub PayPal. Każde comiesięczne odnowienie abonamentu będzie pobierane z Twojej karty automatycznie, więc zrezygnuj z subskrypcji jeśli nie masz zamiaru kontynuować swojej filmowej przygody z tym serwisem.

Abonament bazy Netflix

Aktualnie abonament Netflixa zawiera trzy opcje do wyboru przez użytkownika. Różnią się one przede wszystkim ceną, a co za tym idzie ilością osób, które mogą korzystać w tym samym czasie z serwisu. Odpowiednio jest to abonament podstawowy, który kosztuje 34 zł. Jeśli wykupisz ten pakiet, to będziesz mógł korzystać z bazy w pojedynkę. Następnie jest to abonament standard, którego cena wynosi 43 zł. W tym przypadku Netflix daje możliwość oglądania tytułów przez dwóch użytkowników i to w rozdzielczości HD. Ostatni już pakiet oferuje filmy i seriale w rozdzielczości 4K i obejmuje aż pięciu użytkowników za jedyne 53 zł. Według mnie Netflix w szczególny sposób wyróżnia się jakością oferowanych usług i w tej kwestii  konkurencja nie ma możliwości przebicia. Zważywszy na jakość aplikacji na telefonach Android i iOS (IPhone, iPad) czy nawet w telewizorach SmartTV jest na bardzo wysokim poziomie, co potwierdzić może nawet nowy użytkownik Netflixa.

Kategorie
Udostępniono0
Komentowanie wyłączone.
×
Życzymy miłego seansu!