Piraci z Karaibów

admin 26 lutego, 2020

Piraci z Karaibów – światowy bestseller

W masowej kulturze, która powstała na przestrzeni ostatnich 20 lat, możemy znaleźć wiele ciekawych informacji o piratach. Szczególnie warto zwrócić uwagę na serię filmów z Jackiem Sparrowem w roli głównej, w którego wcielił się każdemu znany Johnny Deep. To właśnie seria Piraci z Karaibów. To właśnie dzięki niemu i jego niesamowitej grze aktorskiej, dzisiaj film jest rozpoznawalny i chętnie oglądany nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Temu aktorowi poświęcę w tym artykule nieco więcej uwagi, ponieważ w pełni na to zasługuje. Wszystkie pięć części Piratów z Karaibów to mieszanka charakterów, postaw, zachowań. W przygodach bohaterów nie brakuje intryg, zdrad, kłótni, które nie rzadko doprowadzają widza do skrajnych emocji jak śmiech czy łzy.

Piraci z Karaibów, Piraci z Karaibów

Zdradziecka Czarna Perła

Pierwsza część z serii o piratach powstała w 2003 i nosi tytuł „Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły”. To właśnie w tej części Jack Sparrow już może się wykazać swoimi umiejętnościami bohatera filmowego, które posiada. Pomaga on Willowi uratować porwaną przez piratów córkę gubernatora Elizabeth Swan. Sparrow jednak niczego nie robi bezinteresownie i także w tej „pomocy” ma swój ukryty cel. Mówi się, że moralność nie jedno ma imię, jednak ten przypadek pokazuje, że Jack z moralnością nie ma zbyt wiele wspólnego. Drugą częścią w kolejce są „Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka”, która ukazała się publicznie 3 lata po części pierwszej. W tej części możemy lepiej poznać samą postać Jacka i życie, jakie dotąd wiódł. Wydarzenia, które pojawiają się na ekranie naszych telewizorów, to przeszłość pirata, dzięki której widz poznaje wiele tajemniczych zagadnień. Jack chce za wszelką cenę zdobyć tytułową skrzynię, która jest kluczem do pewnej sprawy. W tym wszystkim mają mu pomóc ludzie, z którymi niedawno się zjednoczył. Jednak koniec tej części serii okaże się dla samego aktora bardzo bolesny.

Najlepsza seria filmów online, czyli Piraci z Karaibów

Piraci z Karaibów: Na krańcu świata” to trzecia w całej serii, lecz ostatnia w reżyserii Gore’a Verbinskiego. To w tej części kończą się wydarzenia, przez które wspólnie i dzielnie brnęli Jack, William i Elizabeth. Jednak zanim ten koniec będzie miał miejsce, to Will i Eli muszą sporo się natrudzić, aby uwolnić swojego trzeciego kompana podróży z bezludnej wyspy. Kolejną, bo już czwartą i zarazem przedostatnią częścią są „Piraci z Karaibów. Na nieznanych wodach”, w reżyserii Roba Marshalla. W tej części pojawia się była, ukochana Jacka, która bardzo namiesza w jego obecnym życiu. Ostatnia już część „Zemsta Salazara” z 2017 roku została wyreżyserowana przez zupełnie inne osoby. Turnerowie wracają na ekrany, więc miłośnicy trzech pierwszych części powinni odczuwać dumę i radość. Tytuł tutaj robi spore zamieszanie, ponieważ niewiele sugeruje, ale zapowiada wielką dawkę akcji. Jack ze wsparciem współtowarzyszy stawia czoła antagoniście o imieniu Salazar.

Johnny Deep dziwacznym piratem

Umiejętność prowadzenia negocjacji oraz dobry humor to nie wszystko, co czyni Jacka aktorem ponad miarę swych czasów. Te dwie wspomniane przed chwilą kwestie to zamysł osób, którzy tę postać stworzyli. Wysoki poziom gry aktorskiej i umiejętność przedstawiania rzeczywistości w dowolny sposób, to coś na co scenarzyści nie mieli wpływu. Tak wysoką oceną Johnnego Deepa ekipa filmowa może zawdzięczać tylko samemu aktorowi i jego talentowi. W filmach Sparrow jest jednym z wielu pirackich władców, który wiele razy ledwo uchodzi z życiem. Oryginalna muzyka z filmu także robi tutaj robotę. Jeśli zakończyłeś już przygodę z Piratami z Karaibów to każdorazowe odsłuchanie muzyki filmowej spowoduje, że w Twojej głowie napiszą się kolejne sceny do szóstej części tej serii.

Piraci z Karaibów, Piraci z Karaibów

Kategorie
Udostępniono0
Komentowanie wyłączone.