Serial Vikings, czyli Wikingowie

admin 12 lutego, 2020

Gdzie oglądać serial Vikings (Wikingowie)?

Kiedy słyszę Wikingowie (Vikings), moje myśli uciekają do pradawnych czasów burzliwej historii świata. Jednak bardzo często spotykam się z osobami, którzy myślą o serialu. Nic bardziej mylnego. W końcu nie każdy serial ma na filmwebie ocenę bliską 9. Serial Wikingowie to saga opowiedziana w aż sześciu sezonach, które dostarczyły milionom widzów wielu wrażeń i korzystnych emocji. Serial ten emitowany na kanale History rozbudził w odbiorcach chęć do zagłębiania tej VIII-wiecznej historii poza serialową fabułą aktorską.

Vikings, Serial Vikings, czyli Wikingowie

Jak Lothbrok stał się wodzem?

Akcja sezonu 1 rozpoczyna się w niewielkiej wiosce w Skandynawii. Tamtejszy farmer Ragnar Lothbrok ma głęboko skrywane marzenia o wyprawie w nieznane na podbój nieodkrytych lądów. Komplikacje w trakcie podróży występują bardzo często, dlatego też w tej sytuacji nie mogło być inaczej. Tuż przed planowaną podróżą Ragnar naraził się rządcy Kattegat – Haralsonowi. Jak potoczą się jego późniejsze losy? Kolejne sezony zdradzą tę tajemnicę, jednak wszelkie ważne informacje będą miarkowane. Z biegiem czasu Ragnara Lothbroka owiała legenda historyczna. Ogóle spojrzenie na koniec sezonu pierwszego rzutuje na jego przyszłość, lecz to nie wystarczy. Z każdym odcinkiem Lothbrok staje się bardziej skomplikowany, a widz bardziej spragniony. Każdy odcinek dodaje głównemu bohaterowi kolejnych wymiarów, przez co tworzy się bardzo zagadkowa atmosfera. W sezonie pierwszym Ragnara spotkało wiele niepowodzeń jak chociażby podpalenie domu podczas gdy on sam przebywał w środku. Ranny i naprawdę bezsilny bohater musi stanąć w obronie siebie i swojego przyjaciela.

Bratobójcze walki

Sporom w tym serialu nigdy nie ma końca. Jest to silnie związane z polityką wikingów i ich działaniami, które są poniekąd bardzo brutalne. Początkowo bracia – Ragnar i Rollo – mieli wspierać się nawzajem. Jednak życie zweryfikowało, że pokój w ich przypadku wcale nie jest taki prosty.  Po kilku latach różnych perypetii rodzi się plan ponownej wyprawy na zachód w celu podbicia angielskich ziem. Podróży tej towarzyszy wiele rozmaitych wątków, których nie sposób opisać. Po kilku wyprawach sam fakt podbicia i zawładnięcia nad terenem w Wessex nie był wystarczający. Najeźdźcy postanowili więc przetransportować osadników z niewielką pomocą miejscowych. Tamtejszy król Egbert odwiedza wikingów w ich nowej osadzie, przez co nie znajduje uznania u angielskiej arystokracji. Czyż to wszystko nie jest zwariowane?

Wyprawy nomadów na południe

W rodzimej Skandynawii nie dzieje się zbyt dobrze. Lothbrok próbuje zmanipulować ludzi i swoimi zdolnościami przywódczymi nakłania ich do wyprawy na obce terytoria. Kolejnym punktem docelowym stał się główny punkt Francji – Paryż. Walka oczywiście zakończyła się zwycięstwem, jednak to zwycięstwo można śmiało porównać z tym pyrrusowym. Ragnar po walkach na południu Europy ciężko choruje, co nie zwiastuje dobrego biegu zdarzeń. Z czasem udaje mu się odzyskać siły, ale wielu konkurentów chciało wykorzystać jego słabość, aby zbliżyć się do tronu. Ambitnych wikingów wokół niego w ogóle nie brakowało. Być może platforma Disney+ podejmie się na zrobienie innego serialu o wikingach. Tak jak stacja Netflix wydała swój serial – Upadek królestwa.

Vikings (Wikingowie) w ostatnich sezonach

Żona Ragnara Lagertha oraz jego synowie robią, to co muszą. Żyją z dnia na dzień i napotykają na swej drodze wiele zagrożeń, szokujących perypetii losu i brutalnych starć o krzesełko władcy. Co gorsza te walki będą toczyć się pomiędzy synami Ragnara. W sezonie 6 Wikingów Ivar wraz z Hvitserkiem atakują swojego brata Bjorna i do tej pory jeszcze nikt nie wie, co zwieńczy ten krwawy bój. Jestem bardzo ciekawy jak zakończy się ten finałowy sezon.

Vikings, Serial Vikings, czyli Wikingowie

 

Kategorie
Udostępniono0
Komentowanie wyłączone.