Serial Vikings, czyli Wikingowie

VOD-Master 12 lutego, 2020

Gdzie oglądać serial Vikings (Wikingowie)?

Kiedy słyszę Wikingowie (Vikings), moje myśli uciekają do pradawnych czasów burzliwej historii świata. Jednak bardzo często spotykam się z osobami, którzy myślą o serialu. Nic bardziej mylnego. W końcu nie każdy serial ma na filmwebie ocenę bliską 9. Serial Wikingowie to saga opowiedziana w aż sześciu sezonach, które dostarczyły milionom widzów wielu wrażeń i korzystnych emocji. Serial ten emitowany na kanale History rozbudził w odbiorcach chęć do zagłębiania tej VIII-wiecznej historii poza serialową fabułą aktorską.

serial wikingowie online cda zalukaj filiser

Jak Lothbrok stał się wodzem?

Akcja sezonu 1 rozpoczyna się w niewielkiej wiosce w Skandynawii. Tamtejszy farmer Ragnar Lothbrok ma głęboko skrywane marzenia o wyprawie w nieznane na podbój nieodkrytych lądów. Komplikacje w trakcie podróży występują bardzo często, dlatego też w tej sytuacji nie mogło być inaczej. Tuż przed planowaną podróżą Ragnar naraził się rządcy Kattegat – Haralsonowi. Jak potoczą się jego późniejsze losy? Kolejne sezony zdradzą tę tajemnicę, jednak wszelkie ważne informacje będą miarkowane. Z biegiem czasu Ragnara Lothbroka owiała legenda historyczna. Ogóle spojrzenie na koniec sezonu pierwszego rzutuje na jego przyszłość, lecz to nie wystarczy. Z każdym odcinkiem Lothbrok staje się bardziej skomplikowany, a widz bardziej spragniony. Każdy odcinek dodaje głównemu bohaterowi kolejnych wymiarów, przez co tworzy się bardzo zagadkowa atmosfera. W sezonie pierwszym Ragnara spotkało wiele niepowodzeń jak chociażby podpalenie domu podczas gdy on sam przebywał w środku. Ranny i naprawdę bezsilny bohater musi stanąć w obronie siebie i swojego przyjaciela.

Bratobójcze walki

Sporom w tym serialu nigdy nie ma końca. Jest to silnie związane z polityką wikingów i ich działaniami, które są poniekąd bardzo brutalne. Początkowo bracia – Ragnar i Rollo – mieli wspierać się nawzajem. Jednak życie zweryfikowało, że pokój w ich przypadku wcale nie jest taki prosty.  Po kilku latach różnych perypetii rodzi się plan ponownej wyprawy na zachód w celu podbicia angielskich ziem. Podróży tej towarzyszy wiele rozmaitych wątków, których nie sposób opisać. Po kilku wyprawach sam fakt podbicia i zawładnięcia nad terenem w Wessex nie był wystarczający. Najeźdźcy postanowili więc przetransportować osadników z niewielką pomocą miejscowych. Tamtejszy król Egbert odwiedza wikingów w ich nowej osadzie, przez co nie znajduje uznania u angielskiej arystokracji. Czyż to wszystko nie jest zwariowane?

Wyprawy nomadów na południe

W rodzimej Skandynawii nie dzieje się zbyt dobrze. Lothbrok próbuje zmanipulować ludzi i swoimi zdolnościami przywódczymi nakłania ich do wyprawy na obce terytoria. Kolejnym punktem docelowym stał się główny punkt Francji – Paryż. Walka oczywiście zakończyła się zwycięstwem, jednak to zwycięstwo można śmiało porównać z tym pyrrusowym. Ragnar po walkach na południu Europy ciężko choruje, co nie zwiastuje dobrego biegu zdarzeń. Z czasem udaje mu się odzyskać siły, ale wielu konkurentów chciało wykorzystać jego słabość, aby zbliżyć się do tronu. Ambitnych wikingów wokół niego w ogóle nie brakowało. Być może platforma Disney+ podejmie się na zrobienie innego serialu o wikingach. Tak jak stacja Netflix wydała swój serial – Upadek królestwa.

Vikings (Wikingowie) w ostatnich sezonach

Żona Ragnara Lagertha oraz jego synowie robią, to co muszą. Żyją z dnia na dzień i napotykają na swej drodze wiele zagrożeń, szokujących perypetii losu i brutalnych starć o krzesełko władcy. Co gorsza te walki będą toczyć się pomiędzy synami Ragnara. W sezonie 6 Wikingów Ivar wraz z Hvitserkiem atakują swojego brata Bjorna i do tej pory jeszcze nikt nie wie, co zwieńczy ten krwawy bój. Jestem bardzo ciekawy jak zakończy się ten finałowy sezon.

serial vikings online cda zalukaj filiser

 

Kategorie
Udostępniono0