Czarnobyl

Czarnobyl

May. 06, 2019
Twoja ocena: 0
6.5 13 głosów

Sezony i odcinki

1Sezon 1 May. 06, 2019
4.8

Twórca

Obsada

Jared Harris isValery Legasov
Valery Legasov
Stellan Skarsgård isBoris Shcherbina
Boris Shcherbina
Emily Watson isUlana Khomyuk
Ulana Khomyuk
Paul Ritter isAnatoly Dyatlov
Anatoly Dyatlov
Jessie Buckley isLyudmilla Ignatenko
Lyudmilla Ignatenko
Adam Nagaitis isVasily Ignatenko
Vasily Ignatenko
Sam Troughton isAlexandr Akimov
Alexandr Akimov
Robert Emms isLeonid Toptunov
Leonid Toptunov
Con O'Neill isViktor Bryukhanov
Viktor Bryukhanov
Adrian Rawlins isNikolai Fomin
Nikolai Fomin

Opis

Gdzie oglądać serial Czarnobyl online?

Jeśli kiedykolwiek byłby pokaz, który nie powinien być oglądany na jednym posiedzeniu, jest to HBO Czarnobyl online – pięcioczęściowa limitowana seria, która kronika tragicznych wydarzeń podczas i po wybuchu w elektrowni jądrowej w Czarnobylu w 1986 roku. To wstrząsające i żałosna opowieść o biurokratycznym zaniedbaniu, ego, paranoi i odwadze na tle zimnej wojny. To jedna z najbardziej przerażających serii scenariuszy … I jest cholernie genialna.

Czarnobylowi może brakować nadprzyrodzonego elementu występującego w innych seriach wywołujących terroryzm, takich jak Nawiedzony dom na wzgórzu Netflixa i Castle Rock w Hulu, ale wciąż jest to całkowicie przerażające – właśnie dlatego, że tak się naprawdę stało. Limitowana seria nie potrzebuje duchów ani upiorów, aby cię przestraszyć. Zamiast tego Czarnobyl wykorzystuje swoje najpotężniejsze narzędzie … Prawdę. Albo jak najbliżej tego, co pisarz, twórca i producent wykonawczy Craig Mazin (Kac Vegas 2) starannie zbadał, aby opowiedzieć swoją historię.

Historyczne historie nieprzewidzianych tragedii mają zazwyczaj bohatera, który jest gotowy przyjść i uratować dzień. Biorąc pod uwagę to, co wiemy teraz o wybuchu jądrowym, które doprowadziło do stworzenia nowego serialu HBO – Czarnobyl, ten moment triumfu z pewnością będzie trudniejszy do zdobycia. Po fizycznym i psychologicznym zgiełku, jakiego doświadczył jego bohater Francis Crozier w zeszłorocznym The Terror, Jared Harris powraca z kolejną rolą pełną niebezpieczeństw. Oto Valery Legasov, prawdziwy człowiek, którego zadaniem jest określenie, co doprowadziło do ogromnej awarii elektrowni.

Niesamowicie pokazana przez HBO

Jak widać w tym zwiastunie, Czarnobyl rozgrywa się w zakładzie tytułowym w Prypeci. W ostatnich latach Związku Radzieckiego. Ale w spektaklu zastosowano zmodyfikowane podejście Śmierci Stalina do akcentów. Nawet przy starannie wyselekcjonowanych obrazach z tej opowieści, zachowane jest to co najważniejsze. To co pisarz i twórca serii, Craig Mazin, powiedział o Czarnobylu jako prawdziwej opowieści grozy.

Oprócz Harrisa, serię prowadzi także zespół Emily Watson, Stellan Skarsgrad, Ralph Ineson, Fares Fares, Adam Nagaitis i David Dencik. Wszystkie pięć odcinków serialu wyreżyserował Johan Renck. Wyreżyserował on także serię SundanceTV The Last Panthers oraz dwie pierwsze części Bloodline. Czarnobyl jest częścią ostatniego odcinka programowania HBO premierowego przed zamknięciem okna kwalifikacyjnego Emmys 31 maja. Oprócz tego potencjalnego wejścia w kategorii limitowanej serii, HBO ma również serię Anne Lister Gentleman Jack. Deadwood: The Film ma również premierę tego ostatniego dnia, zanim nadejdzie kalendarz nagród.

Horror w Czarnobylu został fachowo uchwycony przez reżysera Johana Rencka (Breaking Bad). Reżysera, który zabiera widza w koszmarną podróż pełną śmierci, strachu i zamieszania. W premierze serii, zatytułowanej „1:23:45”, Renck utrzymuje panikę w atmosferze intymności – nigdy nie pokazując więcej niż kilku postaci wewnątrz zakładu. Eksplozja ma miejsce późno w nocy, więc obiekt nie jest w pełni obsadzony personelem. Większość szefów wydziałów nadzorujących znajduje się w swoich domach. I nawet jeśli nie poznajesz wszystkich postaci bardzo dobrze, każda śmierć jest głęboko osobista.

Co się tak naprawdę stało w Czarnobylu?

Dzieje się to w jednej konkretnej scenie. Wkrótce po eksplozji, grupa pracowników zostaje wysłana głębiej do obiektu, aby ustalić, co stało się z rdzeniem. I chociaż nie widać, jak promieniowanie atakuje ich ciała, można poczuć jego obecność za pomocą złowieszczej muzyki orkiestrowej i doskonałej pracy Rencka za kamerą. Sprawia to, że ciasne przestrzenie elektrowni jądrowej są zbyt apodyktyczne i niebezpieczne. Niszczą skutki promieniowania. Ogólna sytuacja jest wściekła, ponieważ dowiadujemy się więcej o błędach popełnianych przez osoby odpowiedzialne.

W historycznej relacji o katastrofie nuklearnej niewiele jest rzeczy bardziej przerażających niż grupa biurokratów w garniturach. Ludzi, którzy siedzą w pokoju i podejmują decyzje o życiu innych ludzi. Podczas gdy w zakładzie panuje chaos. Politycy, wraz z innymi wysokimi rangą urzędnikami, debatują nad polityką. Mówią o utrzymaniu opowiadania w tajemnicy i ochronie siły narodu przed zewnętrznymi ośmieszeniami. Wszystkie ich obawy dotyczą ratowania twarzy. Dopóki jeden radziecki naukowiec nuklearny o imieniu Valery Legasov (grany przez grawitację Jareda Harrisa) nie powie, co wszyscy myślimy: „Hej! Jeśli nie naprawimy tego, prawdopodobnie wszyscy umrzemy.” Parafrazuję, ale tak to mniej więcej wygląda.

Czarnobyl
Czarnobyl
Czarnobyl
Czarnobyl
Czarnobyl
Czarnobyl
Czarnobyl
Czarnobyl
Czarnobyl
Czarnobyl
Oryginalny tytuł Chernobyl
Ranking TMDb 8.6 4,093 głosów
Data premiery May. 06, 2019
Późniejsze premiery Jun. 03, 2019
Sezony 1
Odcinki 5
Czas trwania 70 minuty
Udostępniono10

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Roswell, w Nowym Meksyku
Hawkeye
Koło czasu
iCarly
Marvel: Jessica Jones
WandaVision
Dexter: New Blood
Niezwyciężony (Invincible)
Dexter
Shameless – Niepokorni
Ragnarok
Peaky Blinders