Dom z papieru

Dom z papieru

May. 02, 2017
Twoja ocena: 0
8.6 5 głosów

Sezony i odcinki

1Sezon 1 May. 02, 2017
2Sezon 2 Jul. 19, 2019
3Sezon 3 Jul. 19, 2019
8
4Sezon 4 Apr. 03, 2020
10
5Sezon 5 Sep. 03, 2021

Twórca

Álex Pina
Twórca

Obsada

Úrsula Corberó isTokyo (Silene Oliviera)
Tokyo (Silene Oliviera)
Itziar Itu?o isRaquel Murillo
Raquel Murillo
Álvaro Morte isThe Professor / Salvador
The Professor / Salvador "Salva" Martin (Sergio Marquina)
Paco Tous isMoscow (Agustin Ramos)
Moscow (Agustin Ramos)
Alba Flores isNairobi (Agata Jimenez)
Nairobi (Agata Jimenez)
Pedro Alonso isBerlin (Andres de Fonollosa)
Berlin (Andres de Fonollosa)
Miguel Herrán isRio (Anibal Cortes)
Rio (Anibal Cortes)
Enrique Arce isArturo Roman
Arturo Roman
Jaime Lorente isDenver (Ricardo Ramos)
Denver (Ricardo Ramos)
Esther Acebo isMonica Gaztambide
Monica Gaztambide

Opis

Gdzie oglądać serial Dom z papieru online?

Młody mężczyzna i kobieta kochają się razem w krypcie banku. Mają na sobie czerwone kombinezony. Pomaga jej wydostać się, aby mógł zająć się raną postrzałową. Potem wyciąga skalpel i wyjaśnia, że zamierza usunąć pocisk. Jest przerażona. Dom z papieru podbił serca fanów na całym świecie.

Wydaje się to przekonujące. A dlaczego by nie było? W końcu są też w telewizji – w hiszpańskiej serii La Casa de Papel, znanej po angielsku jako Money Heist. A ponieważ show jest pełen niedorzecznych sytuacji i pięknych ludzi ze stylem. Wydaje się całkowicie prawdopodobne, że przeżyje z kulą w sobie. Równie prawdopodobne jest to, że umrze, pozostawiając swojego atrakcyjnego strzelca-medyka (pseudonim: Denver) okaleczonego poczuciem winy, albo zakocha się w nim. To wszystko jest częścią dramatu w stylu opery mydlanej w napadzie, który jest głównym filarem serialu. Prawdziwym atutem La Casa de Papel nie jest to, jak lub czy nastąpi napad. Ale jakie dramaty interpersonalne pojawią się po drodze między złodziejami, ich pięknymi zakładnikami i władzami próbującymi z nimi negocjować.

Nie oglądałeś, nie czytaj

Przez dwa sezony  zespół ośmiu przestępców z La Casa de Papel organizuje 67 zakładników w Mennicy Królewskiej w Hiszpanii. Drukując miliardy euro, które mają nadzieję ostatecznie ukraść. Chociaż została stworzona dla hiszpańskiej sieci Antena 3 i miała być limitowaną serią, jej popularność i potencjał światowy przyciągnęły uwagę Netflix. Stacja odrazu ją nabyła. Ponownie ją zredagowała, ochrzciła i zaczął ją strumieniować w grudniu 2017 roku. La Casa de Papel wkrótce stał się najczęściej oglądaną serią w języku innym niż angielski. W kwietniu 2018 r. Przewyższył nawet strumienie Stranger Things w USA i na całym świecie.

Sukces ten skłonił również Netflix do podpisania globalnej umowy produkcyjnej z twórcą Dom z papieru. Czyli Alexem Piną, i przyczynił się do tego, że usługa strumieniowa stała się światowym fenomenem. Mariola Cubells, hiszpański krytyk telewizyjny, która pisze dla Huffington Post i Cadena SER, mówi, że to aspiracyjna jakość programu, która nadaje mu uniwersalny wygląd – wszyscy możemy przynajmniej zidentyfikować kryminalistów i ich plany wydrukowania własnych pieniądzy bez krzywdzenia kogokolwiek. 

Serial robi robotę

Konfiguracja nadaje programowi wyraźne zalety: wśród postaci rabusiów, z których wszystkie mają nazwy kodowe zaczerpnięte z miast na całym świecie, są punk-rockowe piękno Tokio (Úrsula Corberó). Rio (Miguel Herrán), haker i miłośnik Tokio. Moskwa (Paco Tous), w średnim wieku przemieniony w górnika, a Denver (Jaime Lorente), syn Moskwy i osoba, która zastrzeliła piękną zakładniczkę w powyższym scenariuszu, pomogła ukryć ją przed innymi złodziejami, ubierając rany w skarbcu. (To skomplikowane.) Zespół jest nadzorowany z zewnątrz przez tajemniczego mordercę, którego nazywają profesorem (Álvaro Morte). Inspektor Korpusu Policji Narodowej Raquel Murillo (Itziar Itu?o) jest oskarżony o wynegocjowanie zakończenia napadu, jednocześnie zajmując się nadużyciem byłego męża. Wśród zakładników jest pracownik Mennicy, która jest w ciąży ze swoim żonatym opiekunem dziecka i zbuntowaną nastoletnią córką brytyjskiego ambasadora w Hiszpanii.

Wielowymiarowe postacie, napięcie narracyjne i wyjątkowa oprawa wyróżniały go spośród hiszpańskich ofert telewizyjnych Poza rozległą obsadą pełną dramatycznych możliwości, La Casa de Papel ma także charakterystyczny wygląd, dzięki swojemu pasmu widocznego dla projektantów kryminalistyki. Zespół napadowy ubiera się w czerwone kombinezony, które dogodnie pasują do telefonów i innych akcentów wnętrza w mennicy; oni także genialnie ubierają zakładników identycznie, więc policja nie może odróżnić niewinnych i sprawców z daleka. Przestępcy szturmują na sobie maski Salvadora Dali, które wyglądają jednocześnie przerażająco, chłodno i gustownie.

Dom z papieru
Dom z papieru
Dom z papieru
Dom z papieru
Dom z papieru
Dom z papieru
Dom z papieru
Dom z papieru
Dom z papieru
Dom z papieru
Oryginalny tytuł La casa de papel
Ranking TMDb 8.1 348 głosów
Data premiery May. 02, 2017
Późniejsze premiery Nov. 23, 2017
Sezony 1
Odcinki 15
Czas trwania 70 minuty
Udostępniono8

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Suits (W Garniturach)
Łasuch (Sweet Tooth)
1983
Mare z Easttown
Dziewczyny nad wyraz
American Horror Story
Mały zgon
Dexter: New Blood
Książęta (Young Royals)
Otwórz oczy
Żmijowisko
Zaginiony symbol (The Lost Symbol)