Gomorra

Gomorra

May. 06, 2014
Twoja ocena: 0
5 1 głos

Sezony i odcinki

1Sezon 1 May. 06, 2014
2Sezon 2 May. 10, 2016
3Sezon 3 Nov. 17, 2017
4Sezon 4 Mar. 29, 2019
5Sezon 5 Nov. 19, 2021

Twórca

Obsada

Salvatore Esposito isGennaro Savastano
Gennaro Savastano
Marco D'Amore isCiro Di Marzio
Ciro Di Marzio
Ivana Lotito isAzzurra Avitabile
Azzurra Avitabile
Arturo Muselli isEnzo 'Sangue Blu'
Enzo 'Sangue Blu'
Mimmo Borrelli is'O Maestrale
'O Maestrale
Tania Garribba isDonna Luciana
Donna Luciana
Carmine Paternoster is'O Munaciello
'O Munaciello
Antonio Ferrante is'O Galantommo
'O Galantommo

Opis

Gdzie oglądać serial Gomorra – La serie online?

Gomorra – La serie to super włoska produkcja. Kolejną wspaniałą rzeczą, której nie zobaczy, jest Gomora (Niebo). Ta nieustępliwa i brutalna seria o mobach z Camorry w Neapolu kręci teraz swój czwarty sezon. Ale ponieważ doszedłem do tego późno, wciąż jestem na pierwszym miejscu. To, co tak bardzo w niej uwielbiam – zasadniczo moje kryterium dla całej wielkiej sztuki – to bezwzględna, bezkompromisowa integralność jej wizji. Niestety długo trzeba czekać na to wszystko.

Co mam przez to na myśli? Dobrym przykładem jest epizod, w którym spotykamy afrykańskich imigrantów próbujących zdobyć kawałek lokalnego handlu narkotykami. Dramat stał się tak niewiarygodnie ważny w tych dniach, że niewielu pisarzy lub reżyserów mogło oprzeć się sposobności do zwrócenia na to uwagi poprzez wskazanie na wyższość moralną szlachetnego Nubiana nad groteskowo rasistowskimi białoskórymi szowinistami neapolitańskiego tłumu. Na dziedzińcu więzienia drwią z czarnych małpimi odgłosami. Szef mafii Pietro jest tak zdegustowany, że gardzi nimi, wyraźnie uznając ich za niższą formę życia.

Interesująca seria

Ale tutaj robi się interesująco: seria – oparta na książce Roberta Saviano. Starannie zbadana. Autor musiał żyć od 2006 r. Pod ochroną policji, który nie próbuje w żaden sposób uczyć Pietro, a co za tym idzie, widza, błąd jego drogi. Czarni przestępcy nie są lepsi ani gorsi od białych przestępców. Ostateczny wynik zależy od tego, która strona jest lepiej uzbrojona i bardziej brutalna, a nie o tym, który wynik jest uznawany za najbardziej budujący dla publiczności.

Gomora nigdy nie mogłaby zostać wykonana przez BBC. To po prostu zbyt szczere i prawdziwe. Wiem, że Sky UK stało się obecnie niemal nieznośnie, ale nie jego włoskim działem produkcji. Kiedy pojawiają się czarni aktorzy, to dlatego, że grają Afrykanów. Zgodnie z zasadami BBC byłoby to uznane za niewystarczające, a może nawet rasistowskie. Prawdopodobnie nie rozważyłoby nawet wykonania serii, chyba że Idris Elba zaangażowałby się w rolę Pietro Savastano.

Od wzniosłego do niesamowicie dziwnego post-postmodernistycznego eksperymentu, jakim jest edukacja seksualna (Netflix). Przynajmniej mam nadzieję, że jest to post-postmodernistyczny eksperyment. Alternatywna możliwość, że jest to cynicznie wymyślona mieszanka kulturalna zaprojektowana, aby odwołać się do jak najszerszego grona odbiorców międzynarodowych. Równie dobrze możemy się przyzwyczaić, ponieważ jest to przyszłość. Jest zbyt przygnębiająca, by się nad nią zastanawiać.

Włoska perfekcja

Oto, co jest w tym dziwnego. Jest to szkolny dramat nastolatków, obfitujący w drżenie, w którym wszystkie postacie mówią po angielsku i używają brytyjskiego slangu. Ale mimo że został nakręcony w Walii, wygląda i jest niemal całkowicie amerykański. Domy z klapami z drewnianymi wnętrzami z widokiem na lasy iglaste wyglądają na amerykańskie. Szkoła – zwana Moordale High – gdzie dzieci noszą kurtki baseballowe Letterman i grają w futbol amerykański, ma nawet szafki wzorowane na tych w klubie śniadaniowym Johna Hughesa. Ubrania – z których większość wygląda tak, jakby pochodziły ze sklepów charytatywnych w Llandrindod Wells – są beznadziejne w stylu retro w latach 80-tych.

Według Gilliana Andersona, który jest bardzo dobry w serialu jako seksuolog Milf, to wszystko jest celowe. Powiedziała Radio Times: Zasady zmieniają się cały czas pod względem tego, w jaki sposób publiczność odbiera oglądane przez siebie programy, co chcą zaakceptować i jakie światy i światy chcą wkroczyć, aby zawiesić ich niedowierzanie.

Gomorra
Gomorra
Gomorra
Gomorra
Gomorra
Gomorra
Gomorra
Gomorra
Gomorra
Gomorra
Oryginalny tytuł Gomorra - La serie
Ranking TMDb 8.1 250 głosów
Data premiery May. 06, 2014
Późniejsze premiery Dec. 17, 2021
Sezony 5
Odcinki 58
Czas trwania 50 minuty
Udostępniono0

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

The Umbrella Academy
iCarly
Mindhunter
Chapelwaite
Nawiedzony dwór w Bly
DC: Krypton
Marvel: Jessica Jones
Nierealne (The Nevers)
Stranger Things
The Right Stuff
Euforia
Behawiorysta