Good Omens

Good Omens

May. 30, 2019
Twoja ocena: 0
8 1 głos

Sezony i odcinki

1Sezon 1 May. 30, 2019

Twórca

Obsada

Michael Sheen isAziraphale
Aziraphale
Sam Taylor Buck isAdam Young
Adam Young
Adria Arjona isAnathema Device
Anathema Device
Jack Whitehall isNewton Pulsifer
Newton Pulsifer
Michael McKean isSergeant Shadwell
Sergeant Shadwell

Opis

Gdzie oglądać serial Good Omens online?

Podobnie jak wcześniej „Amerykańscy bogowie” Starza, najnowsza limitowana seria Amazon próbuje zaadaptować filozoficznie wzniosłą, natchnioną teologicznie twórczość. Mowa o twórczości brytyjskiego powieściopisarza Neila Gaimana. W powieści z 1990 roku „Good Omens” (napisanej wspólnie z Terrym Pratchettem) dziwny para aniołów i demonów próbuje zapobiec apokalipsie. Po to, aby nadal cieszyć się ich niezwykłym partnerstwem. Na ekranie to połączenie – między świętym Michaelem Sheenem a upadłym aniołem granym przez Davida Tennanta. Połączeniem, które chcą uratować świat z własnych powodów. Jest najlepszą częścią nowej serii „Good Omens”. Ale to nie wystarcza. Ta sześciogodzinna podróż pod koniec czasów zaczyna się powoli czuć powolnie, bardziej niż walka o przyszłość Ziemi.

Spotykamy Sheir’a Aziraphale i Tennant’s Crowley na samym początku nagranego mitu w ogrodzie Eden. Ich osobowości trzęsą się z krystaliczną jasnością. Pasuje do animowanych awatarów Dobra i Zła. Aziraphale wierzy w Boży plan dla wszechświata, nawet jeśli łatwo jest narysować dziury w logice. Podczas gdy Crowley nie może oprzeć się poszukiwaniu złośliwych intencji w wszystko, co Bóg czyni. Dlaczego, pyta, drzewo wiedzy zostało umieszczone w Edenie, jeśli Adam i Ewa nie mieli z niego jeść? Bóg sam (Frances McDormand w wykonaniu tylko głosowym) jest gnomiczny i niepoznawalny; jej ukośność jest celem. A jej agent Gabriel (Jon Hamm) jest miłym facetem, ale w zasadzie bezużytecznym, zainteresowanym jedynie nagniataniem własnego wizerunku. Aziraphale i Crowley zostają sami jako nasi przewodnicy po tym wszechświecie.

Jak myślicie?

Nie jest to jednak droga bez przeszkód. Spisek tutaj jest mirem, a para stara się zachować równowagę sił na ziemi, walcząc z Antychrystem, którego tożsamość z początku jest ukryta. Nie wiemy, które dziecko doprowadzi do końca dni, dzięki żmudnej grze w trzy karty monte bawionej z dziećmi w klasztorze, z których jedna wyrośnie na koniec dnia. Urządzenie których zawiłe, efektowne oblicze sprawia, że ​​„Dobre Omeny” są tak frustrujące. Podobnie jak „Amerykańscy bogowie”, z koncepcją o wysokim tonie, która nie ma zbyt wiele owoców w spisku lub wglądzie, ten spektakl czuje się przede wszystkim nieubłaganie dumny z siebie, wypalając wszystko, co wie o religii i filozofii w służbie historii, która po prostu nie robi ruszaj się.

Mały dowcip

Jeden odcinek zaczyna się montażem Aziraphale i Crowleya wpływającym na ludzkość poprzez historię – w budynku Arki Noego, na Globe Shakespeare’a. Jest to punkt, który jest tak żmudnie i powtarzalnie, że początkowe punkty spadają o 28 minut w odcinku. Gdzie indziej bóstwa reprezentujące, powiedzmy, Wojnę (Mireille Enos, robiąca wszystko, co w jej mocy) lub Zanieczyszczenie (Lourdes Faberes) wpadają i opadają z historii, która nie potrzebowała ich na pierwszy rzut oka i wydaje się, że nie ma dla nich prawdziwego miejsca.

Apetyty dla zagadek logicznych o intencjach Boga i praktykach kultu będą się różnić. Po zapoznaniu się z niektórymi kierunkami filozofii na pierwszym roku studiów, takie debaty wywołują we mnie cholerne pragnienie jak najszybszego opuszczenia pokoju. Ale moja otwartość na show z dwoma uroczymi, niedoścignionymi występami w jego centrum, działającymi w tak skomplikowanej sprawie, jak partnerstwo z ideologicznym przeciwieństwem, była prawdziwa i zanikła, gdy nadeszły godziny coraz bardziej wyczerpanego showmanu i tupania o religii. Upychając się w dość dużym incydencie i różnie udanych próbach poczucia humoru, „Good Omens” przemierza wiele spraw. To kończy się tak mało, że czuje się jak stracona szansa.

Good Omens
Good Omens
Good Omens
Good Omens
Oryginalny tytuł Good Omens
Ranking TMDb 8.012 1,246 głosów
Data premiery May. 30, 2019
Późniejsze premiery May. 30, 2019
Sezony 2
Odcinki 6
Czas trwania 60 minuty
Udostępniono4

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

The Expanse
The Rain
Terror
Billions
Gra o Tron
Mare z Easttown
The Falcon and the Winter Soldier
The Crown
Otwórz oczy
Ród smoka
Ragnarok
1983