Gotham

Gotham

Sep. 22, 2014
Twoja ocena: 0
8 4 głosy

Sezony i odcinki

1Sezon 1 Sep. 22, 2014
2Sezon 2 Sep. 21, 2015
7
3Sezon 3 Sep. 19, 2016
4Sezon 4 Sep. 21, 2017
5Sezon 5 Jan. 03, 2019

Twórca

Obsada

Ben McKenzie isJames
James "Jim" Gordon
Donal Logue isHarvey Bullock
Harvey Bullock
David Mazouz isBruce Wayne / 514A / Batman
Bruce Wayne / 514A / Batman
Sean Pertwee isAlfred Pennyworth
Alfred Pennyworth
Robin Lord Taylor isOswald Cobblepot / The Penguin
Oswald Cobblepot / The Penguin
Erin Richards isBarbara Kean
Barbara Kean
Camren Bicondova isSelina Kyle / Cat
Selina Kyle / Cat
Cory Michael Smith isEdward
Edward "Ed" Nygma / The Riddler

Opis

Miasto Batmana

Gotham City nie zawsze było rajem dla majsterkowiczów noszących peleryny. Ale zawsze potrzebowała ich wielkiej wielkości. Metropolią Foxa przed Batmanem nie jest Big Apple, Windy City, City of Lights. Jeśli już, to miasto Id – tandetne miasto zbudowane na tajemnych pragnieniach, cichych pieniądzach i złamanych kościach niedoszłych reformatorów. W jego rogach dominują kluby ze striptizem, a nie Starbucks. Bandyci prześladują jej zaułki. Niewielu dobrych ludzi mieszka w Gotham, a ci, którzy nie przebywają, nie zostają ani długo pozostają dobrzy. James Gordon chce to zmienić.

Idealistyczny detektyw jest najjaśniejszym trybikiem w zmęczonej, zniszczonej maszynie do walki z przestępczością Gothama. Jest bohaterem wojennym i na pewno nie jest obcy trudnym zadaniom. Jest synem starego prokuratora miejskiego. Ale nawet on nie jest pewien, czy ma siłę, by pokonać tę bestię. Sezon 5 robi robotę, szkoda, że to już ostatni.

Gotham jest żmudnym wstępem do mitów Batmana i chodzi o zmagania Gordona o pływanie w mętnych wodach Gotham – a jeśli nie o to, przynajmniej trzymaj głowę nad wodą. Nie ma superbohaterów (dopóki Batman nie zostanie wprowadzony w finale serii), aby go ratować, gdy coś pójdzie nie tak. Tylko niewiarygodna siła policyjna za nim i grono supervillains, które zaczynają siać swoje złe owies.

Gdzie oglądać cały serial Gotham online?

Pingwin. Hugo Strange. Dr Freeze. Zagadka. Zmora. Wszyscy tu są i wszyscy są naprawdę złymi kolesiami. Teens Ivy „Pamela” Pepper (przyszły Poison Ivy) i Selina Kyle (Catwoman) są tutaj i tutaj, a Selina jest szczególnie przyjazna dla młodego, poważnego Bruce’a Wayne’a – niewiele wiedząc, co czeka ich przyszłość.

A w miejscu tak mrocznym jak Gotham, może nie jest to takie zaskakujące, że nawet faceci po stronie światła mają swoje cienie. Bruce ma obsesję na punkcie wytropienia – a może zabicia – mordercy swoich rodziców. A nawet sam Gordon czasami zboczył z prostej i wąskiej. Gotham najwyraźniej nie daje się ciągnąć za ciosy. Ludzie umierają, często z krwawym rozkwitem. Bicie jest brutalne i krwawe. Zamiast tego bierze swoje wskazówki z trylogii Batmana Christophera Nolana… i przechodzi dalej.

Jak wspomniano, ulice są pełne barów i klubów ze striptizem. Pary całują się i bawią i angażują się w obłędne shenanigans (przeciwna płeć i osoby tej samej płci). Język może być surowy. Harvey Bullock, mniej niż idealistyczny adiunkt Gordona, zdaje się zawsze brać świnie z piersiówki.

Mroczny rycerz powstaje!

Promyk nadziei w całym tym mroku? Pan Gordon, oczywiście, facet z latarką, który świeci w najciemniejszych zakamarkach Gotham. On nie jest superbohaterem i, jak wspomniano, nie jest doskonały. (Nie przewyższa nawet własnego mrocznego zabijania.) Ale także stara się postępować właściwie. I oczywiście wiemy już, jak wyłania się na końcu jako ikona sprawiedliwości i sprawiedliwości.

A Bruce Wayne, uczony przez lojalnego kamerdynera Alfreda, również tam jest, rosnąc w celu i sile sezonu po sezonie. Gdy zbliża się do Mrocznego Rycerza, pewnego dnia stanie się, zły robak miasta coraz bliżej niego.

Kiedy Jim po raz pierwszy spotyka młodego i drżącego Bruce’a Wayne’a, skulonego w kocu i zszokowanego morderstwem rodziców, detektyw siedzi obok chłopca i mówi mu, że on również stracił ojca – pijanemu kierowcy, który nigdy nawet nie zatrzymał się . „Wiem, jak się teraz czujesz” – mówi Gordon. „Obiecuję ci, że bez względu na to, jak ciemny i przerażający może być teraz świat, będzie światło. Będzie światło, Bruce”.

Gotham
Gotham
Gotham
Gotham
Gotham
Gotham
Gotham
Gotham
Gotham
Gotham
Oryginalny tytuł Gotham
Ranking TMDb 7.609 2,808 głosów
Data premiery Sep. 22, 2014
Późniejsze premiery Apr. 25, 2019
Sezony 5
Odcinki 100
Czas trwania 43 minuty
Udostępniono1

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Squid Game
Obi-Wan Kenobi
Shameless – Niepokorni
The Walking Dead / Żywe Trupy
Słodkie kłamstewka: Grzech pierworodny
DC: Krypton
Wielkie Kłamstewka
Mroczne materie
Gomorra
Tales of the Walking Dead
Trzynaście powodów
Wikingowie