Mindhunter

Mindhunter

Oct. 13, 2017
Twoja ocena: 0
8 1 głos

Sezony i odcinki

1Sezon 1 Oct. 13, 2017
2Sezon 2 Aug. 16, 2019

Twórca

Obsada

Jonathan Groff isHolden Ford
Holden Ford
Hannah Gross isDebbie Mitford
Debbie Mitford
Holt McCallany isBill Tench
Bill Tench
Anna Torv isWendy Carr
Wendy Carr
Cotter Smith isUnit Chief Shepard
Unit Chief Shepard
Sonny Valicenti isADT Serviceman
ADT Serviceman

Video trailer

Opis

Gdzie oglądać serial Mindhunter online?

Spektakl, wyprodukowany i częściowo wyreżyserowany przez Davida Finchera (The Social Network, Zodiac). Agenci FBI: Holden Ford (Jonathan Groff) i Bill Tench (Holt McCallany) podróżują po Stanach Zjednoczonych i przeprowadzają wywiady z seryjnymi mordercami. Oczywiście rejestrują ich wypowiedzi. W końcu dołącza do nich Wendy Carr (Anna Torv). Czyli profesor psychologii z Uniwersytetu w Bostonie, która pomaga im opracować system kategoryzacji zabójców. Być może pomoże to przewidzieć przyszłe zachowania morderców. Opowieść jest oparta na książce literackiej „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” autorstwa byłego agenta FBI Johna Douglasa.

To może brzmieć jak formuła na napięty program telewizyjny pełen startów i zatrzymań.  Budowanie w kierunku kulminacji i ewentualnego złapania złoczyńcy. Jednakt tak nie jest. Fabuła Mindhuntera jest głównie linią prostą. Gdyby nie było to tak dobrze zrobione to cała sprawa byłaby monotonna. Ford i Tench każdego ranka idą do pracy, przeprowadzają wywiad z seryjnymi mordercami. Później omawiają wyniki z Carr, a następnie wracają do swoich rodzin lub dziewczyn. Ta technika zachęca do ciągłego oglądania, ponieważ realistyczny, znajomy sposób, w jaki dni pracy bohaterów zaczynają przenikać się nawzajem. Agenci FBI z obsesją  seryjnych zabójców.

Serial daje naprawdę radę!

Fincher załamuje inaczej płaską fabułę, by wszystko było interesujące. Każdy epizod Mindhuntera rozpoczyna się wyraźną, ale równoczesną sceną, w której żołnierz ADT obija się gęstym wąsem. Początkowo wydaje się być przeciętnym znudzonym mężem mieszkającym w skromnym podmiejskim domu w Kansas. Bardzo łatwo o nim zapomnieć, gdy odcinek wróci do Forda i Tencha. W ostatnich kilku odcinkach Mindhunter, staje się jasne, że coś z tym wąsaczem jest na rzeczy. Powszechnie uważa się, choć nie potwierdzono, że to ma być Dennis Rader, znany również jako BTK Killer, który zamordował 10 osób w latach 1974-1991. Mindhunter ma miejsce w 1977 roku. Rader nie został schwytany przez policję do 2005 roku. Więc mało prawdopodobne jest to, że ta historia obejmie jakąkolwiek rozdzielczość w ramach czasowych Mindhuntera.

„W filmach prawie nie ma już miejsca na charakterystykę, aw telewizji nie ma pieniędzy na fabułę” – powiedział Fincher w tym samym wywiadzie dla Esquire. Mindhunter jest wyraźnym pokazem cech osobistych i tego, co te cechy mogą przewidzieć. Dokładnie w jaki sposób prawdopodobnie zachowasz się w przyszłości. Ostatni odcinek sezonu wydaje się najbardziej podobny do standardowego finału odcinka: przyjazne relacje nagle się zmieniają, niebezpieczeństwo w końcu wydaje się realne, a cała sprawa kończy się tak stromym skoczkiem, że można jeździć na sankach.

Mindhunter
Mindhunter
Mindhunter
Mindhunter
Oryginalny tytuł Mindhunter
Ranking TMDb 7.6 546 głosów
Data premiery Oct. 13, 2017
Późniejsze premiery Oct. 13, 2017
Sezony 1
Odcinki 10
Czas trwania 60 minuty
Udostępniono1

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Chilling Adventures of Sabrina
Euforia
The Falcon and the Winter Soldier
Niezwyciężony (Invincible)
Designated Survivor
Dom z papieru
Wychowane przez wilki
Przeznaczenie: Saga Winx
Loki
Koło czasu
Gomorra – La serie
Mroczne materie