Odwróceni. Ojcowie i córki

Odwróceni. Ojcowie i córki

Feb. 25, 2019
Twoja ocena: 0
8.9 7 głosów

Sezony i odcinki

1Sezon 1 Feb. 25, 2019

Twórca

Twórca

Obsada

Joanna Balasz isLidia Sikora
Lidia Sikora
Robert Więckiewicz isJan „Blacha” Blachowski
Jan „Blacha” Blachowski
Artur Żmijewski isPaweł Sikora
Paweł Sikora
Eliza Rycembel isKatarzyna Blachowska
Katarzyna Blachowska
Tomasz Schuchardt isPoliceman Lato
Policeman Lato
Małgorzata Foremniak isMira Blachowska
Mira Blachowska
Anna Dereszowska isLaura Różycka
Laura Różycka
Andrzej Zieliński isAndrzej Basiak „Mnich”
Andrzej Basiak „Mnich”
Olaf Lubaszenko isAdam Gołąbek
Adam Gołąbek

Video trailer

Opis

Gratulacje dla polskiej stacji

Remake serialu z 2007 roku to najlepszy polski serial telewizyjny, jaki kiedykolwiek wyprodukował TVN. Pełne akcji, z doskonale napisanymi, obsadzonymi i granymi postaciami. Było to rodzajem porozumienia z polskim gangsterem lat 90. XX wieku, kiedy chłopcy z Pruszkowa i Wołomina ścigali się ulicami z bronią. Odwróceni ojcowie i córki sezon 1 cda online.

Było oczywiste, że scenarzyści wykonali dobrą robotę, przeprowadzili ogromne badania, dzięki którym „Reversals” pozostały tak bliskie rzeczywistości. Ten patent zadziałał, a „Odwróceni” dla wielu jest dziś jedną z klasycznych i najlepszych polskich serii. Powrót był wymagany przez długi czas, ale wszystko wskazywało na to, że historia została zamknięta. Mowa oczywiście o gangsterze Blacha (Robert Więckiewicz) i policjancie Sikora (Artur Żmijewski). Do tej pory, ponieważ po 12 latach doczekaliśmy się ponownie „Pruszkowskich”.

Tym razem opowieść dotyczy nie tylko perypetii byłych członków gangu pruszkowskiego. Czasy się w końcu zmieniły, dawny modus operandi stał się przestarzały. Zamiast handlu narkotykami, znacznie lepiej jest wykorzystać luki prawne, na przykład w prawie handlowym. Ponadto przemoc nie jest jedyną formą rozwiązywania konfliktów, nowy typ bandyty chce sięgnąć po nią tylko w ostateczności. Mroczne transakcje są wykonane w białych rękawiczkach i dobrze skrojonych garniturach. W tych okolicznościach Blacha (Robert Więckiewicz), świadek numer jeden, którego świadectwo pomogło służbom podżegać do kilkuset przestępców, musi zostać znaleziony.

Odwróceni. Ojcowie i córki zrobili furorę

To musiało się stać. W czasach, gdy Jarosław „Masa” Sokołowski stał się gwiazdą, a jego kolejne książki mafijne podbijały listy sprzedaży, sama historia prosiła o dokończenie. Dlatego Blacha jest również znanym pisarzem. Dla wszystkich i za wszystkie chwalące dokonania gangsterskie, które stara (choć wciąż sprężysta) żona (Małgorzata Foremiak) przekształciła się w nowszy model (Małgorzata Mikołajczak). Czasami przypominają poprzednika, i jednocześnie zarabia ogromne pieniądze. Inwestuje je w legalną działalność gospodarczą.

Czy możesz? Możesz. Poza tym, legalne, przynajmniej oficjalnie, były również przekazywane przez byłych kolegów Blachowskiego. Kumpli, którzy, gdyby tylko mieli okazję, chcieliby podziękować mu za kary więzienia. Ale Sikora nie tarza się w luksusach, ale siedzi w małym mieszkaniu. Jest na emeryturze i bawi się z wnukiem.

Jak mówi tytuł nowego sezonu – falowniki. Ojcowie i córki – poza powolnymi ojcami schodzącymi ze sceny, ich córki, dorastające w czasie najbardziej brutalnych wojen gangów, mają ważną rolę do odegrania, a po wielu latach próbują stworzyć życie z różnymi efektami. Lidia (Joanna Balasz) poszła w ślady ojca i buduje karierę na policji, a Katarzyna (Eliza Rycembel) próbuje odciąć się od korzeni, kończąc studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Obie kobiety żyją w cieniu „sławnych” ojców, notorycznie kolidujących z ich dziedzictwem, do których muszą się odnieść jednoznacznie.

Och, to sprawiedliwość. W każdym razie drogi Sikory i Blachy znów się skrzyżują – ktoś się rozpadnie, Blachowski wykonał wyrok na żołnierzu „Wołominie”, który ma w rękach krew przyjaciela Blachy, Skalpela (Szymona Bobrowskiego), co sprawi, że Janek bardzo bliski utraty statutu świadka koronnego. Prokurator Gołąbek (Olaf Lubaszenko) będzie się starał wystarczająco mocno.

Odwróceni. Ojcowie i córki
Oryginalny tytuł Odwróceni. Ojcowie i córki
Ranking TMDb 5.8 4 głosów
Data premiery Feb. 25, 2019
Późniejsze premiery Apr. 15, 2019
Sezony 1
Odcinki 8
Czas trwania 42 minuty
Udostępniono19

Tytuły, które mogą Cię zainteresować