The Rain

The Rain

May. 04, 2018
Twoja ocena: 0
5 1 głos

Sezony i odcinki

1Sezon 1 May. 04, 2018
2Sezon 2 May. 17, 2019
3Sezon 3 Aug. 06, 2020

Opis

Kolejna produkcja Netflixa

The Rain jest pierwszą duńską serią Netflix. Jej założenia będą wyglądać znajomo dla każdego, kto ogląda The Walking Dead. Nie, deszcz nie zawiera żadnych zombie. Ale w ciągu pierwszych dziesięciu minut staje się oczywiste, że będzie to kolejny postapokaliptyczny dramat o wirusie. O chorobie, która niszczy ludzkość, pozostawiając za sobą niewielu ludzi. Ludzi, którzy zastanawiają się, jak przetrwać. Jeśli lubicie taki rodzaj seriali, od razu przyciągnie waszą uwagę. Bazując na pierwszych trzech odcinkach udostępnionych krytykom. Najprawdopodobniej będzie go trzymać. Ale jeśli jesteście zmęczeni dramatami o upadku ludzkości, trudno będzie wam przetrwać. Zwłaszcza jeśli spróbujecie połknąć wszystkie osiem epizodów w jednym lub dwóch spotkaniach.

Stworzony przez duńskich filmowców Jannika Tai Mosholta, Christiana Potalivo i Esbena Toft Jacobsena The Rain nie marnuje absolutnie żadnego czasu na ustawienie sceny. Na powolne wprowadzenie nas do głównych bohaterów. Natychmiast wpadamy w napiętą sytuację, która wiąże się z czymś dość banalnym. Grupa studentów przygotowujących się do ustnego egzaminu końcowego. Szalona, ​​ponieważ ta z prezentacją, Simone (Alba August), jest spóźniona i spieszy się, aby dotrzeć do klasa na czas. Kilka sekund po jej przybyciu i wygląda na to, że wszyscy mogą wydychać, ojciec Simone (Lars Simonsen) pojawia się w panice i ciągnie ją, nalegając złowieszczo, że będzie padać i nie będzie ich tam, kiedy się zacznie.

Gdzie oglądać serial The Rain online?

Simone zostaje szybko wsadzony do samochodu z resztą rodziny, która trafia do ukrytego bunkra, gdzieś poza Danią, która, jak się okazuje, należy do firmy ojca, Apollona. Z różnych powodów mama i tata są szybko usuwani z obrazu, pozostawiając tylko Simone i Rasmus (Lucas Lynggaard Tønnesen). Pozostają w bunkrze przez sześć lat, stając się młodymi dorosłymi, żyjącymi na nieżywych produktach spożywczych. Wiemy tylko i wszystko, co wiedzą, że deszcz, który spadł, nosił jakiś wirus, który zabija ludzi. Poprzez retrospekcje wiemy również, że ich ojciec stworzył wirusa, aby wyleczyć młodszego Rasmusa z jakiejś nieznanej wcześniej choroby. Ale co dzieje się na zewnątrz i czy istnieje możliwość przyłączenia się do świata naziemnego jest tajemnicą. Ostatecznie odkrywają tę tajemnicę, oczywiście, i nawiązują kontakt z inną małą grupą ocalałych, którzy – zatrzymajcie mnie, jeśli już to słyszeliście – nie są pewni, czy mogą zaufać Simone i Rasmusowi i vice versa.

Bardzo ciekawa fabuła

The Rain, którego paleta kolorów jest tak jasna i radosna, jak Dark Netflix. Czyli wcale nie jasna i wesoła. Jest bardzo skuteczna w sposobie rozpakowywania swojej fabuły, udostępniając tylko tyle informacji, ile widzowie muszą zrozumieć. Co się dzieje przed nimi, ukrywając kluczowe szczegóły. To sprawia, że ​​idealnie nadaje się na tę platformę. Gdzie pytania bez odpowiedzi zapraszają oglądających.

Chociaż seria staje się coraz bardziej złożona, przynajmniej we wczesnych odcinkach, Simone jest jej kotwicą. Sierpień odgrywa tę rolę w przekonujący sposób, okazjonalnie pokazując przebłyski strachu. Ale wciąż posuwają się naprzód z pomysłowością i determinacją, by chronić swojego brata i potwierdzić, że jeden z rodziców wciąż żyje. Fakt, że ona sama przypomina inną odważną, ale skonfliktowaną młodą kobietę, która obecnie ma chwilę w telewizji – to Holly Taylor, która gra Paige Jennings na Amerykanach. Tylko wzmacnia poczucie, że Simone ma rezerwy siły.

Różne momenty podczas pierwszych trzech odcinków przypominają sceny z innych podobnych tematów ostatnich filmów i pokazów, w tym nie tylko serii Walking Dead, ale także filmów takich jak Annihilation i 10 Cloverfield Lane. To jest mój największy problem z The Rain, przynajmniej w oparciu o mniej więcej pierwszą połowę tego sezonu: to było tam-tam, zrobione-ten klimat, który sprawiał, że trudno mi było oglądać.

The Rain
The Rain
The Rain
The Rain
The Rain
Oryginalny tytuł The Rain
Ranking TMDb 7.387 1,037 głosów
Data premiery May. 04, 2018
Późniejsze premiery Aug. 06, 2020
Sezony 3
Odcinki 20
Czas trwania 45 minuty
Udostępniono1

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Chapelwaite
Wielkie Kłamstewka
Ród smoka
Kraina Lovecrafta
Rojst
Dark
Skazana
Wielka woda
The Walking Dead / Żywe Trupy
Klangor
Gangs of London
Supernatural (Nie z tego świata)