Wielkie Kłamstewka

Wielkie Kłamstewka

Twoja ocena: 0
4.5 2 głosy

Sezony i odcinki

1Sezon 1 Feb. 19, 2017
2Sezon 2 Jun. 09, 2019

Twórca

Obsada

Nicole Kidman isCeleste Wright
Celeste Wright
Reese Witherspoon isMadeline Mackenzie
Madeline Mackenzie
Shailene Woodley isJane Chapman
Jane Chapman
Laura Dern isRenata Klein
Renata Klein
Adam Scott isEd Mackenzie
Ed Mackenzie
James Tupper isNathan Carlson
Nathan Carlson
Iain Armitage isZiggy Chapman
Ziggy Chapman
Darby Camp isChloe Mackenzie
Chloe Mackenzie
Kathryn Newton isAbigail Carlson
Abigail Carlson

Opis

Ciekawy serial dostępny na HBO

Big Little Lies, które zakończyły się ubiegłej nocy, zostało umieszczone wśród ludzi, którzy mają baseny zbudowane na krawędziach klifów. Ale im dłużej trwały dramaty, tym bardziej przypadkowe wydawały się bujne pułapki. W finale stawki były tak proste, jak było to możliwe. Wiodące kobiety serialu – Renata Laury Dern, Madeline Reese Witherspoon, Celeste Nicole Kidman i Jane Shailene Woodley. Otoczone szalejącym sprawcą (Perry Alexander Skarsgard) zaangażowały go w pierwotną walkę. Zabrały go w ostatniej chwil. Z pomocą Bonnie Zoë Kravitza, który zmierzył zagrożenie. Oglądał język ciała Celeste i Perry’ego podczas Nocy Ciekawostek. Całkiem spora nazwa na długi wieczór.

To był wielki punkt kulminacyjny, jaki budował program. Rozbrzmiało to tak głęboko, że sprawiło, że wszelkie skargi na wykonanie niektórych scen lub wątków tutaj lub w pozostałej części sezonu stały się dyskusyjne. Jak napisał twórca serialu David E. Kelley i reżyseria Jean-Marc Vallée (który kierował całym sezonem, jak coraz bardziej moda), był to taki szczery, pewny siebie kapper, że teraz oglądałem go dwa razy: po raz pierwszy aby zakończyć historię, po drugie docenić jej projekt. Każda chwila i przemijające szczegóły – nawet te pozornie pozaziemskie – zostały starannie przygotowane we wcześniejszych odcinkach, aż do czarnego skórzanego zespołu, który po raz pierwszy dostrzegł, jak Perry nosił podczas retrospekcji w pilocie: wariacja na temat stroju Elvisa Presleya nosił w trakcie swojego „powrotu” w 1968 roku, w którym pokazywał ludzi, którzy go napisali, że nadal jest królem. (Perry chciał zostać Elvisem ’68, ale dowiedział się zbyt późno, że jest naprawdę Elvisem ’77.)

Słodkie Kłamstewka czy Wielkie Kłamstewka?

Sekwencja Noc ciekawostek uchwyciła uczucie bycia na pozornie tandetnej, ale przyjemnej imprezie. Zabawa, która komplikowana jest przez publiczne erupcje prywatnej psychodramy (takie jak Ed Edmunda Scotta śpiewający „The Wonder of You” w alternatywnym rocku z 1996 roku. Śpiewa by wyrazić swoją miłość do Madeline. W swojej geograficznej i logistycznej precyzji sekwencja była równie imponująca, jak jedna z tych wielkich setów na Deadwood, które zmieniły miasto w amfiteatr. To było mrocznie zabawne, oczyszczające i nieoczekiwanie pełne nadziei, podobnie jak Big Little Lies.

Przedstawienie rozpoczęło się od groźby, że stanie się bardziej błyszczącą, bardziej pretensjonalną odpowiedzią na „Gotowe na wszystko”. Gospodynie ABC, z wymieszaną strukturą, która czasami koliduje z rozmachem ładnie ukształtowanych linii fabularnych. Regularne przerywniki wywiadów policyjnych stawały się męczące. Nawet w drugiej połowie, która była silniejsza od pierwszej, występowały nieprzyjemne momenty. Kiedy seria przestawiała się na różne wątki, zamiast pozwalać na mocną scenę i herb. Równocześnie jednak istniało prawdziwe piękno w jego falujących, rozbijających się falach, które uzupełniały luźną, ręczną kamerę. Także ciche montaże z muzyką i wiele niepokojących momentów, kiedy dialog się skończył.

Nie wolno kłamać!

Najodważniejszą rzeczą w Big Little Lies jest jednak sposób, w jaki koncentruje się na doświadczeniach kobiet jako żon i matek i przedstawia ich wewnętrzne walki ze sobą jako odwrócenie uwagi od większego, trwającego konfliktu z mężczyznami – niektórzy z nich naprawdę ich kochają. Spektakl zamieszkały przez jednoprocentowców, którzy mieszkają w rezydencjach nad morzem, wydawałby się mało prawdopodobnym miejscem na opowieść o rozbiciu patriarchatu, ale przeklęty, gdyby Wielkie Kłamstwa go nie dostarczyły.

W duchu serialu zacznijmy od końca i cofnijmy się. Sceną na tarasie był utwór swing-for-the-fences, zbierający wszystkie ambicje i afekty Big Little Lies w ciągu kilku intensywnych minut. Linie wierności zostały narysowane według płci; ten brutalny, panujący nad sobą, pochlebny człowiek był zagrożeniem, jakiego znały i rozpoznały kobiety. W ostatniej chwili – wymyślonej, ale z powodzeniem sprzedanej przez milczące reakcje aktorek – dowiedzieliśmy się, że Perry był również gwałcicielem Jane.

Wielkie Kłamstewka
Wielkie Kłamstewka
Wielkie Kłamstewka
Wielkie Kłamstewka
Wielkie Kłamstewka
Wielkie Kłamstewka
Oryginalny tytuł Big Little Lies
Ranking TMDb 7.8 331 głosów
Data premiery Feb. 19, 2017
Późniejsze premiery Apr. 02, 2017
Sezony 2
Odcinki 8
Average Duration 50 minutes
Udostępniono0

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Ujarani
For All Mankind
Wikingowie
Super Dragon Ball Heroes
Rojst
Stranger Things
Gotham
Wampiry: Dziedzictwo
Marvel: Agenci T.A.R.C.Z.Y.
Terror
Miasto na wzgórzu
The Rain
×
Życzymy miłego seansu!