Gra o Tron: Sezon 5

Twoja ocena: 0
0 0 głosów
ogladaj online

Gdzie oglądać Gra o Tron sezon 5 online?

Jeszcze przed rozpoczęciem Gra o Tron sezon 5 wielu fanów wiedziało, że będzie to jak dotąd najbardziej zawiły sezon. Dużo więcej fabuły i nowych twarzy niż w sezonie 4. Dwie ostatnie książki Pieśni Lodu i Ognia z pięciu wydanych do tej pory to wypełniona całkiem nowymi bohaterami historia. Trochę okaleczona przez dziwne składanie osi czasu, która sprawiła, że ​​prawie każda wielka, szokująca chwila wydarzyła się na samym końcu. Mowa oczywiście o książce Taniec ze smokami. Prawdę mówiąc, te dwa tomy były jedną książką, którą Martin dziwnie podzielił na dwie. Czemu tak zrobił, to wie tylko on sam.

Jaime Lannister łączy siły z rycerzem sprzedającym miecze, Bronnem. Robi to po to aby udać się do Dorne i uratować swoją córkę, Myrcellę. Chce ją uratować przed Martellami, którzy są bardzo wkurzeni śmiercią księcia Oberyna. Pobyt Jaimego w Dorne jest mieszanym sukcesem, gdy splata się z córkami Oberyna, Wężami Piaskowymi i jego bratem, księciem Doranem. Ostatecznie udaje mu się zabrać swoją córkę i jej narzeczonego Trystane Martell z powrotem do Królewskiej Przystani. Gdy opuszczają Dorne, a Jaime wyznaje Myrcelli, że jest jej tatą, dziewczyna umiera w jego ramionach dzięki trującemu pocałunkowi, który otrzymała od kochanka Oberyna. Reszty dowiecie się oglądając kolejny, czyli 6 sezon Gry o Tron.

Jak ten czas szybko leci, to już sezon piąty

Nawet kiedy książki Martina błyszczały najlepszym wydaniu to serial wciąż stanowił ogromne wyzwanie w adaptacji. I tak teraz nadszedł czas, aby serial zakorzenił się jako serial i drastycznie odszedł od kodu źródłowego. W końcu to musiało się stać. Twórcy serialu Gra o Tron mają na to wszystko trochę inną wizję. Stworzyli oni kilka naprawdę wspaniałych chwil. Można śmiało powiedzieć, że Hardhome jest najlepszym odcinkiem całej serii. Każdy z nas ma pewnie odmienne zdanie na ten temat.

Tyrion Lannister przybywa do Essos gdzie oczywiście delektuje się swoim ulubionym trunkiem, czyli winem. Zaczyna podróżować z Varysem w kierunku Meereen. Tam odwiedza burdel w Volantis i Ser Jorah go schwytał. Razem przepływają przez Valyrie. Tyrion zostaje prawie zabity przez dziwnego stwora. Niewolnicy wzięli ich zza zakładników. Ci znów przekonują ich, by szukali handlarza kogutów. Bohaterowie zostają sprzedani do boksów i spotykają się z Daenerys.

gra o tron sezon 5 online cda zalukaj

Lepiej oglądać sezon na CDA, Zalukaj czy HBOGO?

Martin ma nadzieję ukończyć Księgę 6 od tytułem Wichry zimy, przed emisją sezonu 6. Ale raczej nie możliwe jest wzięcie jej w tym wypadku pod uwagę jeśli chodzi o serial. Seria HBO jest objęta rocznym harmonogramem produkcji. Skrypty odcinków sezonu 6 są obecnie pisane, aby można było rozpocząć casting, a filmowanie rozpocznie się w sierpniu. To, czy istnieje książka do przeczytania przed następnymi odcinkami, nie ma już znaczenia. Nie pasują już w żaden sposób do serialu. Niezależnie od tego, co czujesz w związku z sezonem 5, jest to element, który nadejdzie, ponieważ serial naprawdę pozostawi książki za sobą.

Jon Snow uczy Olly jak walczyć i prowadzi niezręczną rozmowę seksualną z Melisandreą (Carice van Houten). Następnie zabija Mance’a aktem miłosierdzia i zostaje lordem dowódcą Nocnej Straży. Jon odrzuca ofertę legalizacji Stannisa i zabija Janosa Slynta. Bohater podróżuje na Hardhome, gdzie walczy z nieumarłymi i zabija Białego Wędrowcę mieczem z Valyriańskiej Stali. W końcu spotyka Nocnego Króla, wraca do Czarnego Zamku, przepuszcza dzikich przez bramę i dowiaduje się o straceniu Stannisa w Winterfell. Bękart zostaje brutalnie zamordowany.

Udostępniono0
×
Życzymy miłego seansu!