Pakt: Sezon 2

Nov. 20, 2016
Twoja ocena: 0
8 1 głos

Czy drugi sezon będzie równie dobry?

HBO coś produkuje, pozostaje tylko zebrać szczękę z podłogi później. Być może w przypadku pierwszej serii Paktu to stwierdzenie nie działa naprawdę, ale drugie wydanie najwyraźniej pamięta błędy poprzednika i zapewnia detektywa politycznego, którego nie widzieliśmy od dawna. Grodecki wraz ze swoim przyjacielem i przełożonym (Witoldem Dębickim) pracują obecnie w cotygodniowym prowadzeniu ambitnego redaktora (Kinga Preis). Nadal są wierni dziennikarskim standardom i starają się spojrzeć na każdą moc w swoich rękach. Pomimo uwikłania mediów w różne aranżacje i dążenie do taniej sensacji.

Pakt sezon 2 to przykład tego, jak tworzyć solidne, podtrzymujące światowy gatunek i standardy wdrażania kina. Jest to serial, który nie różni się pod względem wydajności od takich hollywoodzkich produkcji HBO jak „Mr. Avila”. Sprawną rękę Davida doskonale uzupełniają klimatyczne i pomysłowe zdjęcia Pawła Flisa. Zdjęcia, które nie trzymając się sztywnych ram oryginału z Norwegii, mogą rozwijać swoją kreatywność. Jest to wizualnie bliżej drugiej części „Paktu” dla drugiego „detektywa” niż zimna tego. Oglądaj wszystkie odcinki serialu Pakt online CDA.

Nie wiem nawet, o czym był pierwszy sezon. Z całą tą dość szorstką nićmi dzieciobójstwa, niech powróci do przeszłości. Czas na zupełnie nową historię, dla której nie musisz znać poprzednich odcinków. Główny bohater, Piotr Grodecki (Marcin Dorociński), który wraz z Andrzejem (Witoldem Dębickim) poszedł do nowej gazety, w której redaktor naczelny (Kinga Preis) obiecał im większą swobodę w publikowaniu tego, co uważali za słuszne.

Gdzie oglądać Pakt Sezon 2 online CDA?

Grodecki zostaje uwikłany w romans, który ostatecznie niszczy koalicję rządzącą. Kulminacją jej trumny jest także katastrofa w kopalni. Po której ambitna i ideologiczna prezydent Bytomia Anna Wagner (Magdalena Popławska) wpada do pierwszej ligi politycznej. Wagner jest również partnerem dziennikarza. Oba z powodów zawodowych muszą utrzymywać związek w tajemnicy. Kariera polityczna Wagner stoi na drodze szczęśliwego związku z dziennikarzem. Ten koliduje z innym problemem. Okazuje się, że skandal seksualny erodujący na scenie politycznej mógł być dziełem służb, które korzystały z dziennikarzy. Podsumowując serię, nie popsuję zabawy widzom.

Widzowie wchodzą do gry zaledwie na tydzień przed wyborami, kiedy partia rządząca musi teraz uporać się ze śmiercionośną katastrofą w kopalni na Śląsku, seksapilem jednego z ministrów i podejrzeniem ustanowienia wielomilionowej oferty. Widać, że na najwyższych poziomach są grube oszustwa, więc musisz ujawnić prawdę i odsunąć złodziei od koryta. Tym bardziej, że nowo utworzona grupa znana pod znaczącą nazwą „Odnowa” również próbuje wygrać. Jego członkowie obiecują nową, zgodną z prawem jakość polityki i obalenie starego, bandyckiego porządku. Czy uda im się wygrać wybory pomimo zastraszania, niefortunnych wypowiedzi i drobnych potknięć? Jak będą nadużywane ideały?

HBO Polska – jesteście wielcy!

Temat drugiego sezonu Paktu jest tak bliski i przytulny, jak to tylko możliwe. W pewnym sensie jest to nie tylko rozrywka gatunkowa, ale także ważny głos opisujący współczesny świat. Otwiera oczy, a przynajmniej zmuszający widza do ślepego uwierzenia w polityków. Jest to zdobycie wyższej świadomości społecznej, w świecie pełnym bydła, które śledzi demagodzy. Oczywiście sytuację tę można porównać do obecnej sytuacji na polskiej scenie politycznej. Oglądaj cały serial Pakt online CDA.

Prawdopodobnie niektóre elementy zostały wyolbrzymione pod względem artystycznym. Z czasem wszystko było strasznie skondensowane. Ostatecznie jednak jest to uniwersalny konstrukt połączonych naczyń, gdzie prawie wszystko dzieje się przypadkowo i wszystko ma co najmniej jedno dodatkowe dno. Pakt warto zobaczyć, aby przypomnieć, że prawie nikt nie walczy o demokrację, a każde głosowane prawo ma więcej zadań niż tylko te zapisane w jego treści. Nie jest to typowo misyjna fabuła, choć jednocześnie dobrze pasuje do naszego często podzielonego kraju, a więc wznosi się ponad czysto rozrywkową atrakcyjność.

Chociaż oczywiście istnieje ogromna liczba zabiegów, które zadbają o wysoki poziom adrenaliny widza. Zwłoki są grube. Strzały są wystrzeliwane, wszyscy okazują się uwikłani, a sprawa idzie znacznie dalej niż się wydawało. Jednym z nielicznych sprawiedliwych w tej układance jest oczywiście bohater grany przez Marcina Dorocińskiego, który jak pitbull rzuca się na wszelkie ślady niesprawiedliwości i nie odpoczywa, dopóki nie wyjaśni otaczających go spisków. Piotr Grodecki jest agresywny, bezkompromisowy i unika układów, brakuje mu tylko pięści, by samemu wymierzać sprawiedliwość. Autorzy skryptów nie pozbywają się śmieszności, dodając do niego w tym pokiereszowanym świecie kilka innych przyzwoitych ludzi i zakotwiczenie emocjonalne.

Udostępniono0