Szybcy i Wściekli

admin 12 marca, 2020

Seria sensacyjnych filmów Szybcy i Wściekli

Szybcy i wściekli to sensacyjna seria wielu filmów, którą obecnie znają już chyba wszyscy. Wszystkie części tej amerykańskiej, fabularnej przygody opierają się na samochodowych potyczkach kilku miejscowych gangów. Film ten miał swój początek w 2001 roku i po dzień dzisiejszy nieustannie nas zaskakuje swoimi pobocznymi historiami. Powstało już wiele części, a jeszcze wiele ma powstać. To niesamowita seria, która mimo swoich niemożliwych wręcz scen akcji zaspokaja widzów.

Szybcy i Wściekli, Szybcy i Wściekli

Pierwsze wydanie Szybkich i Wściekłych

Jednym z szefów pewnego gangu jest Dominic Toretto, w którego rolę wcielił się sam Vin Diesel. Miasto, w którym mieszka, traktuje jak jedno wielkie pole wyścigowe, które po jego szalonej jeździe nie rzadko zamienia się w sodomę i gomorę. Tuż obok samochodowych ekscesów pojawia się drugi wątek historii młodego pracownika policji, który ma wejść do gangu Dominica i wyjaśnić sprawę okradania ciężarówek. Niestety w mieście ganów ciągle się mnoży i pojawia się spora rywalizacja o prymat i uznanie. Wyścigom na ulicach amerykańskich miast nie ma końca. Gra toczy się o grube pieniądze, sławę i podziw wśród gangsterskich elit.

Za szybcy, za wściekli

Część druga w tej serii to sequel do części pierwszej powstały w 2003 roku. W tej części pierwszej skrzypce gra policjant Brian O’Conner, który traci swoją posadę w policji dzięki swoim niemądrym i nielegalnym występkom. Brudne pieniądze bezustannie są prane na boku, a prześwietlenie środowiska wyścigów to jedyna szansa za wytropienie tych działań. Po krótkim opisie tej części, niezdradzającej fabuły, możemy śmiało stwierdzić, że jest to film przebojowy. Reżyser John Singelton swoją produkcją podbił serca widzów nie tylko w Ameryce, ale także w innych miejscach na świecie. Już tutaj na widzu wrażenie wywierają marki samochodów, którymi mkną przez miasto bohaterowie filmu. Auta takie jak Mitsubishi Eclipse Spyder czy Nissan Skyline to pojazdy, których na planie części 2 Szybkich i Wściekłych nie zabrakło.

Tokio Drift – zmiana miejsca na świecie

Życie bohaterów Szybkich i Wściekłych nie zwalnia tempa. Tym razem producenci zaskoczyli odbiorców zmianą uniwersum czasowego, gdyż część nazywa się Szybcy i Wściekli: Tokio Drift. Co prawda obsada znacząco różni się od tej z pozostałych części serii, ale wątki są ze sobą w pełni spójne. Ta część to całkiem inne uniwersum czasowe, więc w roli głównej występuje tutaj już aktor Lucas Black. Tokio tutaj jest uosobieniem ucieczki przed karą i konsekwencjami. Kolejny nielegalny wyścig zakończył się rozbiciem samochodów. Aby uniknąć więzienia, matka Seana Boswella wysyła syna do Tokio, gdzie ma spędzić tam trochę czasu ze swoim konserwatywnym ojcem. Co ciekawe jest to część 3, ale jeśli chodzi o fabułę, to ona odbiega nieco do przodu.

Szybko i wściekle – prequel

W czwartej części Szybkich i Wściekłych powracają czołowi bohaterowie: Vin Diesel, Paul Walker i inni. Akcja rozgrywa się w czasie, zanim wydarzą się sytuacje w Tokio. Napadom na ciężarówki nie ma końca. Dominic Toretto po opuszczeniu Los Angeles nie daje za wygraną. Dla dobra biznesu jest w stanie opuścić swoją dziewczynę i w konsekwencji narazić ją na niebezpieczeństwo. W jego życiu mają miejsce kolejne zmiany lokalizacji i tym razem pada na Panamę. W międzyczasie dochodzi do zamordowania Letty – jego dziewczyny. Los Angeles ponownie wita Dominica, który planuje pomścić śmierć ukochanej. Gangi nawzajem się przenikają, a chęć złapania gangstera odpowiedzialnego za zbrodnię ciągle narasta.

Kategorie
Udostępniono0
Komentowanie wyłączone.