Tajemnice Hogwartu

VOD-Master 15 września, 2019

MROCZNE CZASY

Cała fabuła w czwartej części Harry Potter i Czara Ognia zaczyna się wtedy, gdy Potterowi w reszcie udaje się zwyciężyć nad najlepszym graczem w Quiditchu – Victorem Krumem. Następnie zaczynają się przygotowania do turnieju trójmagicznego, który jak okazuje się w końcowym etapie tej części, zamieni oblicze całej serii w pełne mroków i cieni. Sam Dumbledore w porę ostrzegł Harrego przed zbliżającym się niebezpieczeństwem i co najważniejsze – nie pomylił się. Czucie i wiara silniej przemawiało do niego niż klasyczne szkiełko i oko. W tym całym zamieszaniu pojawia się jeszcze Krauch Junior, który pod osłoną szalonookiego Moddiego sporo namiesza. Sporo oznacza nie tylko dużo czy wiele, ale kryje za sobą coś, co nazywamy powrotem Voldemorta, czyli swojego rodzaju odrodzeniem.

JA CI POKAŻĘ

Piąta część Harrego Pottera to walka głównego bohatera z dementorami. Dotychczas granica pomiędzy dobrą a złą magią była bardzo widoczna. W piątej części Harry Potter i Zakon Feniksa ta granica bezustannie się zaciera. Co więcej, w tej części ginie Syriusz Black, który jest jedynym bliskim Pottera. Co w takim momencie czuł młody chłopak? Żal, smutek i przygnębienie, ale przede
wszystkim chęć odwetu. Jak to wszystko się dalej potoczy i czy naprawdę wygrana ze złem może mieć szanse na realizację? Ta gra wydaje się być zacięta, a jej stawka naprawdę wysoka.

CORAZ BLIŻEJ CELU

Harry Potter i Książę Półkrwi to część przepełniona kilkoma niebezpieczeństwami, w które wpada trójka przyjaciół: Rom, Harry i Hermiona. Zaczyna się od obecności profesora Slughorna, którego wspomnienia są niezbędne do pokonania Voldermorta. Oczywiście pokonanie wszechobecnego zła w świecie magii to nie jedyny wątek tej części. Jak zwykle nie obejdzie się bez miłosnych epizodów, gry w Quidittcha i niewielkich szkolnych potyczek. I co najważniejsze – dowiemy się kim jest tytułowy książę półkrwi.

METAMORFOZA

Pierwsza część tej ostatniej z całej serii to naprawdę kuluminacja emocji czołowych bohaterów, bo mają dużo na głowie. Przyjaciele już jako dorośli zaczynają się poważnie kłócić i sprzeczać. A przecież w takich momentach należy myśleć o jeszcze większym zjednoczeniu niż o podziałach. Harry, Ron i Hermiona są dorośli, Hogwart jest zagrożony, a Voldemort wciąż niepokonany. Do jakich czynów posuną się przyjaciele, ponieważ nie mają za dużo czasu? Profesora Dumbledore’a już niestety nie ma wśród nich, a wbrew logice wciąż stanowi nieocenione wsparcie dla Harrego. Jego wskazówki za życia okazały się bardzo pomocne, ponieważ zawsze mogli na niego liczyć.

Przyjaciele niszczą horkruksy, co wcale nie jest łatwym i przyjemnym zadaniem, bo losy świata leżą w ich rękach. Bohaterowie muszą wykazać się niesamowitą odwagą, którą zdobywali przez wszystkie poprzednie lata w szkole magii i czarodziejstwa. Akcja filmu Harry Potter i Insygnia Śmierci – część I urywa się. Kiedyś fani czekali z niecierpliwością na dokończenie dekady Harrego
Pottera i związanie luźnych końców fabularnych. Dzisiaj nie ma już tego napięcia i emocji towarzyszących oczekiwaniu na kolejne wydanie. Obecnie takie serwisy jak CDA, Zalukaj czy inne oferują wszystkie części za darmo bez uporczywego czekania jak za czasów premier kinowych tej serii.

ZWIĄZANY KONIEC

W części Harry Potter i Insygnia Śmierci – część II czasy beztroskiego dzieciństwa głównego bohatera odchodzą bezpowrotnie. Widzowie, którzy śledzili losy Harrego od kamienia filozoficznego, widzą i wiedzą, jak wiele przeszedł główny bohater przez te 9 lat toczenia się filmowej akcji. W tej części już jako ukształtowany mężczyzna, Harry ostatecznie eliminuje zagrożenie, tracąc przy tym wiele sił i wylewając pot i krew. W każdej części tego filmu były porywające akcje, za co bardzo dziękujemy reżyserom, a przede wszystkim niezastąpionej J.K. Rowling i jej wspaniałej wyobraźni. To jest piękny świat czarów i magii.

 

gdzie oglądać wszystkie części harrego pottera online

Kategorie
Udostępniono1