Żmijowisko serial online – recenzja

VOD-Master 12 lutego, 2020

Żmijowisko na szczycie Canal+

Wbrew pozorom serial Canal+ o tytule Żmijowisko z wężami zbyt wiele wspólnego niestety nie ma. Historia, a raczej jej kulminacyjny punkt toczy się w agroturystycznym miejscu o nazwie żmijowisko, które słynie ze spokoju i piękna natury. Wielu Polaków lubiło wracać w to miejsce, aby odpocząć nad jeziorem. Wszystko jednak do pewnego momentu … To tam miała miejsce tragedia, która spowodowała, że turyści zaczęli niechętnie odwiedzać to miejsce. Od szczęścia w biznesie do finansowej ruiny właścicieli przyczyniła się ta jedna, jedyna noc. Serial to jedna z lepszych ich produkcji zaraz po serialu Belfer, czy Kruk. Natomiast dużo bardziej przypadł mi do gustu. Czyli musi być po prostu dobry.

Studenckie imprezowanie

Kilku znajomych z czasów studiów postanawia wyjechać ze swoimi rodzinami na urlop. Całą ekipą trafiają do Żmijowiska – totalnie wyobcowanego terytorium nad jeziorem. Każdego dnia wszyscy bawią się bez opamiętania w towarzystwie alkoholu i narkotyków. Nic w tym dziwnego. W końcu są na wakacjach i chcą zapomnieć o problemach codziennego życia. Cieszą się z wyjazdu i dobrze się bawią w swoim towarzystwie. Nie rzadko dochodziło do sytuacji wybuchu gniewu i frustracji w relacjach rodzice i dzieci. W końcu Ci młodsi też są na wakacjach i pragną choć niewielkiej ilości uwagi i zaangażowania ze strony opiekunów. Serial jest na pewno milion razy lepszy niż Belfer sezon 2.

żmijowisko serial online cda zalukaj

Pewnej nocy wszystkie możliwe granice zostają przekroczone. Mają miejsce zdrady, kłamstwa i przemoc. Relacje pomiędzy każdym z urlopowiczów nie układają się najlepiej, nikt już nie myśli racjonalnie. Impreza kończy się w martwym punkcie, a świadomość ludzi bawiących się niekoniecznie ma się dobrze. Nad ranem wszyscy próbują dojść do siebie i przypomnieć sobie wydarzenia minionej nocy. Kamila i Arek próbują odnaleźć swoją 15-letnią córkę, której nieobecność poruszyła wszystkich, nawet syna właścicieli agroturystyki. Wiadomo, że taki serial nie może równać się z takimi tytułami jak Wikingowie, ale serial jednak pokazuje, że polskie kino poważnie się rozwija.

Trzy płaszczyzny zdarzeń

Serial online w gruncie rzeczy nie jest prosty w odbiorze. Akcja toczy się na trzech płaszczyznach. Bez znajomości tematyki, początkowo ciężko jest rozgraniczyć, kiedy które wydarzenie ma miejsce. Rozpoczyna się wielka akcja poszukiwawcza, która w dużej mierze jest prowadzona przez ojca zaginionej. Artur w poszukiwania angażuje wszystko i wszystkich, nawet rodzinne oszczędności. Wraz z każdym odcinkiem sytuacja nie wyjaśnia się, a wręcz przeciwnie. Dochodzi coraz to więcej wątków i osób, którzy mogą być odpowiedzialni na bieg zdarzeń tamtej nocy. W tle poszukiwań Ady toczy się burza pomiędzy od dawna skrywanymi uczuciami, konfliktami i czułymi relacjami. Stopniowo ujawnia się prawdziwe oblicze o życiu w niewiedzy oraz o wyniszczającej zazdrości. W tym serialu zniknięcie nastolatki to swoiste centrum, które ujawnia dwie strony ludzkiej natury. Ci, co najbardziej chcą dociec prawdy są niej najbliżej.

Gdzie oglądać serial Żmijowisko online?

Canal+ choć Netflixowi i HBO GO ma ciężko dorównać w ilości wydanych tytułów i ich popularności, to wcale nie jest po tyłach. Niestety, ten kto nie ma tego kanału w swojej ofercie telewizji i nie wykupi internetowego abonamentu, nie zobaczy nic. Każdy wyciek najnowszych produkcji jest ściśle strzeżony i żaden film czy serial nie utrzyma się w Internecie dłużej niż 24 godziny. To trochę jak z serialem Kruk. Szepty słychać po zmroku.

żmijowisko sezon 1 online cda zalukaj

Kategorie
Udostępniono0