Żmijowisko serial online – recenzja

admin 12 lutego, 2020

Żmijowisko na szczycie Canal+

Wbrew pozorom serial Canal+ o tytule Żmijowisko z wężami zbyt wiele wspólnego niestety nie ma. Historia, a raczej jej kulminacyjny punkt toczy się w agroturystycznym miejscu o nazwie żmijowisko, które słynie ze spokoju i piękna natury. Wielu Polaków lubiło wracać w to miejsce, aby odpocząć nad jeziorem. Wszystko jednak do pewnego momentu … To tam miała miejsce tragedia, która spowodowała, że turyści zaczęli niechętnie odwiedzać to miejsce. Od szczęścia w biznesie do finansowej ruiny właścicieli przyczyniła się ta jedna, jedyna noc. Serial to jedna z lepszych ich produkcji zaraz po serialu Belfer, czy Kruk. Natomiast dużo bardziej przypadł mi do gustu. Czyli musi być po prostu dobry.

Studenckie imprezowanie

Kilku znajomych z czasów studiów postanawia wyjechać ze swoimi rodzinami na urlop. Całą ekipą trafiają do Żmijowiska – totalnie wyobcowanego terytorium nad jeziorem. Każdego dnia wszyscy bawią się bez opamiętania w towarzystwie alkoholu i narkotyków. Nic w tym dziwnego. W końcu są na wakacjach i chcą zapomnieć o problemach codziennego życia. Cieszą się z wyjazdu i dobrze się bawią w swoim towarzystwie. Nie rzadko dochodziło do sytuacji wybuchu gniewu i frustracji w relacjach rodzice i dzieci. W końcu Ci młodsi też są na wakacjach i pragną choć niewielkiej ilości uwagi i zaangażowania ze strony opiekunów. Serial jest na pewno milion razy lepszy niż Belfer sezon 2.

Żmijowisko, Żmijowisko serial online – recenzja

Pewnej nocy wszystkie możliwe granice zostają przekroczone. Mają miejsce zdrady, kłamstwa i przemoc. Relacje pomiędzy każdym z urlopowiczów nie układają się najlepiej, nikt już nie myśli racjonalnie. Impreza kończy się w martwym punkcie, a świadomość ludzi bawiących się niekoniecznie ma się dobrze. Nad ranem wszyscy próbują dojść do siebie i przypomnieć sobie wydarzenia minionej nocy. Kamila i Arek próbują odnaleźć swoją 15-letnią córkę, której nieobecność poruszyła wszystkich, nawet syna właścicieli agroturystyki. Wiadomo, że taki serial nie może równać się z takimi tytułami jak Wikingowie, ale serial jednak pokazuje, że polskie kino poważnie się rozwija.

Trzy płaszczyzny zdarzeń

Serial online w gruncie rzeczy nie jest prosty w odbiorze. Akcja toczy się na trzech płaszczyznach. Bez znajomości tematyki, początkowo ciężko jest rozgraniczyć, kiedy które wydarzenie ma miejsce. Rozpoczyna się wielka akcja poszukiwawcza, która w dużej mierze jest prowadzona przez ojca zaginionej. Artur w poszukiwania angażuje wszystko i wszystkich, nawet rodzinne oszczędności. Wraz z każdym odcinkiem sytuacja nie wyjaśnia się, a wręcz przeciwnie. Dochodzi coraz to więcej wątków i osób, którzy mogą być odpowiedzialni na bieg zdarzeń tamtej nocy. W tle poszukiwań Ady toczy się burza pomiędzy od dawna skrywanymi uczuciami, konfliktami i czułymi relacjami. Stopniowo ujawnia się prawdziwe oblicze o życiu w niewiedzy oraz o wyniszczającej zazdrości. W tym serialu zniknięcie nastolatki to swoiste centrum, które ujawnia dwie strony ludzkiej natury. Ci, co najbardziej chcą dociec prawdy są niej najbliżej.

Gdzie oglądać serial Żmijowisko online?

Canal+ choć Netflixowi i HBO GO ma ciężko dorównać w ilości wydanych tytułów i ich popularności, to wcale nie jest po tyłach. Niestety, ten kto nie ma tego kanału w swojej ofercie telewizji i nie wykupi internetowego abonamentu, nie zobaczy nic. Każdy wyciek najnowszych produkcji jest ściśle strzeżony i żaden film czy serial nie utrzyma się w Internecie dłużej niż 24 godziny. To trochę jak z serialem Kruk. Szepty słychać po zmroku.

Żmijowisko, Żmijowisko serial online – recenzja

Kategorie
Udostępniono0
Komentowanie wyłączone.